Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na nieuczciwe praktyki serwisu Samsunga.

(Temat utworzony: 07-12-2017 12:22 PM)
1672 Wyświetlenia
Davidofx
Pathfinder
Opcje

Witam. Chciałbym ostrzec wszystkich którzy będa chcieli oddać telefon do serwisu pomijam fakt że firma schodzi na psy z jakością produktów np Note 8 który zespół się po 2 miesiącach użytkowania. 

Telefon oddałem do serwisu a gdy wrócił chciałem sobie zmienić oprogramowanie lub zrotować co okazlo się nie możliwe bo telefon który otrzymałem nie miał opcji odbloowania oem.

Napisałem do Samsunga prośbę o przywrócenie ,,mojego'' telwfonu do stanu w jakim go zakupupilem i dlaczego bez mojej zgody i wiedzy wprowadzono modyfikacje.

Otrzymałem mail: 

Po konsultacji z serwisem otrzymaliśmy informacje, iż otrzymał Pan telefon zgodny ze specyfikacją producenta. 
Opcja odblokowania OEM jest funkcją deweloperską służącą do testów telefonu przez serwisy i programistów producenta tworzących aktualizacje, przez umożliwienie zainstalowania na telefonie systemu operacyjnego innego niż ten pochodzący z oficjalnej dystrybucji firmy Samsung. 
Jedyną możliwością autoryzowanej zmiany systemu przez konsumenta, jest wizyta w serwisie, a wszelkie modyfikacje systemu wykonywane samodzielnie skutkują utratą gwarancji.

W związku z tym firma Samsung nie gwarantuje dostępu do środków i narzędzi służących do nieautoryzowanej ingerencji w oprogramowanie telefonu.

Ponieważ telefon, który otrzymał Pan w ramach usługi SWAP spełnia warunki określone w regulaminie promocji Guard S8, jest zgodny ze specyfikacją producenta, a także nie posiada wad objętych gwarancją, nie ma możliwości jego ponownej wymiany w ramach usługi SWAP lub naprawy.

 

Niechce narzędzi ani softu od Samsunga. 

Rządam aby telefon był taki jak go kupiłem. 

I nie intereuje mnie że gwarancja skoro chce na własną odpowiedzialność zmieniać oprogramowanie lub rootowac .

Co daje wiele więcej korzyści niż posiadanie zablokowanego telefonu .

Gdyby był zablokowany przed zakupem to bym go nie kupił i nie zgadzam się na ingerencję Samsunga w otwarty system operacyjny i zakładanie blokad czyli zmianę parametrów telefonu bez mojej wiedzy i zgody.

Teraz oczywiście zwrócę telefon do sklepu jako towar nie zgodny z umową bo nie jest juz taki jak był w czasie zakupu .

Bo z Samsungiem nikt nie wygra. Lecą po kosztach coraz gorsze wykonanie urządzeń i do tego blokady żeby inwigilowac i rządzić naszymi telefonami tak jak oni chcą za nasze pieniądze. 

Klient jest przed zakupem , po zakupie to jest niechciany człowiek który nic się nie liczy.

0 Like
8 Odpowiedzi
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć Davidofx

 

Temat OEM unlock był już przez Ciebie poruszany.

 

Generalnie możliwość wgrywania Custom Rom-ów, nie jest w żaden sposób gwarantowana. Nie jest też cechą produktu, której brak można reklamować.

Producent nie gwarantuje możliwości swobodnej zmiany oprogramowania w telefonie.

W niektórych modelach jest to po prostu łatwiejsze. Tak było zawsze.

 

Jeśli Odblokowanie OEM nie wróci automatycznie do Opcji programisty, to i tak wcześniej czy później znajdzie się sposób na obejście.

Proponuję śledzić temat na XDA. Z oczywistych względów tutaj takie rozwiązania nie będą się pojawiać.

 

 

 

0 Like
Davidofx
Pathfinder
Opcje
Zgadzam się że nie jest gwarantowana Ale ja pisałem o blokowaniu bez zgody.
A druga sprawa skoro przy zakupie towar ma jakąś cechę która później jest bez zgody i wiedzy usuwania lub dokonania jest zmiana to nastąpiła zmiana którą można reklamować z tytułu towaru niezgodnego z umową bo już nie ma tej cechy oraz nie kupił bym tego towaru gdyby tej cechy nie posiadał. Kupił bym innej marki telefon .
Skoro zapłaciłem i to już jest moja własnością to nie powinno się mi nic modyfikować bez mojej wiedzy i zgody.
To tak jak by pojechać z zepsutą klimatyzacja w aucie a wyjechać na kwadratowych kołach.
Bo mechanik nic nie gwarantuje .
0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Pozwolę sobie zacytować cześć odpowiedzi, którą otrzymałeś.

"Opcja odblokowania OEM jest funkcją deweloperską służącą do testów telefonu przez serwisy i programistów producenta tworzących aktualizacje, przez umożliwienie zainstalowania na telefonie systemu operacyjnego innego niż ten pochodzący z oficjalnej dystrybucji firmy Samsung. "

 

Nie jest to pozycja kierowana do użytkownika, w związku z tym jej brak nie wpływa na stan telefonu.

Telefon został Ci zwrócony w stanie jaki przewiduje wersja konsumencka urządzenia.

 

Dodatkowo jak już pisałem rozwiązanie to kwestia czasu. Na XDA wiele osób potwierdziła, że po flashowaniu opcja wraca do telefonu ale po około 7 dniach "okresu karencyjnego".

 

 

 

0 Like
Davidofx
Pathfinder
Opcje
Jak już pisałem wcześniej nie ważne dla kogo jest kierowane .ważne jest że cechy telefonu się zmieniły i nie są takie jak przy zakupie .
Moje wszystkie telefony mają roota. Mam drugi note 8 o mam oem .
Wracając do tego że wersja konumecka więc czemu się traci gwarancję skoro nie ma opcji zmiany oprogramowania;)
Jedno drugiemu przeczy.
Ale to mało ważne .
Istotne jest to że bez zgody i wiedzy zmieniają cechy telefonu.
I powtarzam telefon nie jest taki jak przy zakupie
Gdyby taki był NIE KUPIL BYM .
Samsung powinien blokować przed zakupem przez klienta . A nie grzebać mu bez jego zgody i wiedzy .
Mój drógi note 8 naszczęście odblokowany i blokuje już wszystkie oficjalne aktualizacje które wcale nie są dla nas klientów tylko dla Samsunga i reklamodawców robione .
Ale to już temat na inna rozmowę.
Pozdrawiam przyszłych "właścicieli" telefonów Samsunga.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Pozwolisz, że się wtrącę.
Gdy kupowaleś telefon ta opcja nie była dostępna. Żaden ze sprzedawanych modeli nie ma aktywnych opcji deweloperskich. Odblokowaleś ją na podstawie informacji nie udostępnianych i rozpowszechnianych przez Samsunga lub twórcę systemu Google.
Co zatem idzie twoje wypowiedzi mijają się z prawdą. Z serwisutelefon wrócił w takim stanie jak go zakupiłeś.
A gdybyś był takim specem jak strasz się być elokwentny, to wiedział byś o odwracalności zmian i że dziej się tak od jakiegoś czasu co zwiazane jest z aktualizacjami systemu.
Pozdrawiam.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Davidofx
Pathfinder
Opcje

Pozwolisz że zwrócę Ci uwagę bo nabijasz sobie posty na tym forum a raz mówisz tak raz tak.

Sam się przyznales że robiłeś rota w swoich telefonach a dobrze wiesz albo nie wiesz do tego oem jest i musi byc odblokowanie. 

Druga sprawa to masz małe pojęcie . Umiesz tylko to co jest w instrukcji. 

Oem miałem odblokowane i mam w drugim note 8 w którym mam zmieniony soft.

Poszukaj na forum osób które mają większe pojęcie od Ciebie np na xda temat o note 8 i tam znajdziesz dowód na to że to Ty nie masz racji .

Są tam też moje posty i zrzuty ekranu z odblkowonamym oem.

Więc wtrącaj swoje dwa grosze tym co się nie znają a nie robisz z siebie pseudo znawce.

Ps i temat dotyczy zablokowanej opcji OEM a nie opcji developerskich. Więc proszę o czytanie ze  zrozumieniem.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Odpowiem krótko, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tego co napisali inni. Ale to już nie moja wina.
Co do wiedzy, tu pozwolisz, że się tylko uśmiechnę...
A co do xda i polskich forów... kurdę i po co ja się tlumaczę. :face-with-tears-of-joy:

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Davidofx
Pathfinder
Opcje
To ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem .
Na moim poprzednim temacie też się udzieliłes i też nie udanie .
Na szczęście pojawił się człowiek który miał pojęcie o temacie..
Taka moja rada, Nie nabijaj sobie postów i bądź bardziej pomocny tam gdzie Cię naprawdę potrzebują.
A na tematy które nie masz pojęcia zostaw dla bardziej ogarnietych . Każdy na tym skorzysta bo nie będzie zaśmiecania odpowiedziami które nic nie wnoszą a wręcz zmieniają kierunek tematu .
Czytałem twoje posty i pomagasz ludziom w różnych sprawach i niech tak pozostanie .
Robisz dobra robote Ale nie wychodź przed szereg. I bądź bardziej obiektywny. Pozdrawiam
0 Like