Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Powracające" aplikacje z karty SD. [Note 4]

(Temat utworzony: 08-12-2019 03:09 PM)
1848 Wyświetlenia
Adam66
Apprentice
Opcje

Witam Wszystkich! 

 

Mam taki dziwny problem ze swoim już trochę leciwym Note 4. Otóż, ze względu na ograniczoną pojemność pamięci głównej telefonu (32GB) zawsze staram się instalować wszystkie aplikacje na dodatkowej karcie SD (64GB). Oczywiście te, które dadzą się tam zainstalować.

 

Od jakiegoś czasu mam takie zjawisko, a bywa to bardzo różnie, że aplikacje same "wracają" do pamięci głównej Nota, bez żadnej ingerencji z mojej strony. Czasami "przenosi" się tylko jedna aplikacja, a innym razem kilka. Może być też tak, że parę dni nic się nie dzieje. Jest to bardzo uciążliwe, bo ten proces zachodzi w tle i nie mam żadnej informacji ze strony systemu. Dlatego musiałem zainstalować program AppMgrIII, który śledzi i wyłapuje mi programy instalowane w pamięci głównej oraz pomaga w "hurtowym" przenoszeniu na inną pamięć, w tym wypadku kartę SD. Bez niego ręczne sprawdzanie, co się przeniosło do pamięci telefonu byłoby koszmarem.

 

Czy, ktoś spotkał się z takim zjawiskiem i wie, o co chodzi?

 

Pozdrawiam. 

 

0 Like
7 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Adam66, Witaj na forum. Sprawdziłem na Note 4, jak zachowują się aplikacje przeniesione na kartę SD i doszedłem do wniosku, że aplikacje wracają do pamięci wewnętrznej urządzenia po ich aktualizacji z poziomu Sklepu Play. Czy te aplikacje, które u Ciebie wróciły były uaktualnianie w tym czasie ?


Adam66
Apprentice
Opcje
Wiem, aplikacje po aktualizacji zawsze instalowane są w pamięci podstawowej. Niestety u mnie aplikacje potrafią przenosić się same (automatyczne aktualizacje mam wyłączone), a w sklepie Google nie ma ich na liście aktualizowanych. Dostęp do internetu może być wyłączony, to nie ma żadnego znaczenia. Dzisiaj rano przeniosło mi np. 4 aplikacje ReadEra, QuickEditPro, Mobile Observatory, KeePass2. Aplikacje te nie były aktualizowane przez sklep Google.
0 Like
AgnieszkaG
Expert
Opcje

@Adam66

Prześlij logi systemowe, które umożliwią technikom sprawdzenie opisanego problemu.
Zrobisz to poprzez aplikację Samsung Members > Pomoc > Wyślij opinię > Raporty o błędach > [Wybór kategorii] > Zaznaczamy opcję ‘Wyślij dane raportu systemu'.
Zgłoszenie prześlij do 5 minut od wystąpienia nieprawidłowości.

Adam66
Apprentice
Opcje
Tak zrobię, dziękuję za sugestię. :smiling-face:
0 Like
malcolmik
First Poster
Opcje

Mam takie samo zachowanie się aplikacji na Galaxy A41.

Czy orientujesz się czy jest możliwość to zmienić? Przenoszenie aplikacji co każdą aktualizację jest nieco męczące, a wręcz bez sensu, skoro i tak za moment wrócą do wewnętrznej.

0 Like
Adam66
Apprentice
Opcje

Ja miałem chyba gorzej, bo apkikacje wracały same do pamięci głównej już po przeniesieniu na kartę, czasami po paru dniach. To, że po każdej aktualizacji lądowały w pamięci głównej było do przeżycia, pod warunkiem, że miałem wyłączone automatyczne aktualizacje. Wtedy dokładnie wiedziałem, co było aktualizowane i przenosiłem programy ręcznie. Problem nigdy nie został rozwiązany. Jednak dla zaoszczędzenia nerwów polecam program AppMgr III, który potrafi hurtowo przenosić programy na kartę pamięci, co prawda nie robi tego automatycznie, ale i tak był bardzo przydatny. Informuje, które aplikacje po ich zainstalowaniu mogą być przeniesione lub co najważniejsze sprawdza na bieżąco, które wróciły do pamięci głównej. Link tutaj. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd

Pozdrawiam. 

0 Like
malcolmik
First Poster
Opcje

Dzieki za odpowiedz. Wyslalem poki co zgloszenie do samsunga, moze cos podzialaja z tym lub przynajmniej sie cos wypowiedza. Ale poki co cisza.
Jesli nic sie nie zmieni to albo faktycznie wyprobuje polecanej przez Ciebie apki albo po prostu uznam moja SD za miejsce gdzie moge miec wylacznie mp3.
Dzieki i rowniez pozdrawiam

 

EDIT:

Mam odpowiedź od Samsunga i wg niej wynika, że jest to normalne, ponieważ domyślna lokalizacja pamięci dla aplikacji to właśnie pamięć wewnętrzna. W momencie gdy zmieniamy jej położenie i aktualizacja powoduje przeniesienie jej z powrotem na pamięć wewnętrzną nie mamy innej możliwości jak wyłącznie ponowne przeniesienie jej ręcznie od nowa na kartę SD.

0 Like