Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Problem z Galaxy m31s . Strasznie potrafi się wieszać po kilka razy dziennie. Potrafi sam się restartować.

(Temat utworzony: 11-06-2021 11:37 AM)
2402 Wyświetlenia
Szymon179
Student
Opcje

Cześć.  Proszę Was o pomoc. Nie chcę mi się jechać i oddawać go na gwarancję ale szlak mniej czasem trafia.  Telefon ładnie śmiga aż nagle zawiesza się  nie reaguje i potrafi sam się jakby restartować.   Aplikacji mam naprawdę nie wiele.  Nie wchodzę na nieznane strony.  Co zrobić? Telefon na początku zaktualizowal się do androida 11. 

0 Like

2 Rozwiązania


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje

Pozostaje przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i skonfigurować go na nowo ( bez przywracania żadnych danych z kopii lub innych urządzeń ) 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
nowan2020
Troubleshooter
Opcje
Z Huawei też przerzucałem, z Mate 20 do S20 , niestety tak samo się działo , koledzy dobrze podpowiadają , reset i przywrócenie fabryki , potem po wifi aktualizacja i krok po kroku przenosisz co się da po zainstalowaniu twoich aplikacji, kontakty , messenger czy tam co,
Nie używaj programów do przerzutki Huawei

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
24 Odpowiedzi
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czy problem występuje po jakieś aktualizacji oprogramowania ? 

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Czy przywracałeś na telefonie kopię z poprzedniego urządzenia? Spróbuj na początek wykonać wipe cache partition. Zabieg ten nie usuwa żadnych danych z telefonu.

Instrukcja - wipe cache partition
https://eu.community.samsung.com/t5/telefony-i-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczny-i-...


Szymon179
Student
Opcje

Tak przywracałem z ppprxednitho telefonu i co jakiś czas wyskakuje mi też komunikaty Huawei service mobile nie odpowiada zamknij aplikację wstrzymaj takie tam. TEGO cache robiłem dwa razy 

0 Like
Szymon179
Student
Opcje

Na początku gdy kupiłem telefon  włączyłem i zainstalowała się aktualizacja więc nie jestem w stanie stwierdzić czy problemy są pp aktualizacja bo po prostu  zaktualizował się z samego początku używania telefonu 

0 Like
Rozwiązanie
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje

Pozostaje przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i skonfigurować go na nowo ( bez przywracania żadnych danych z kopii lub innych urządzeń ) 

Rozwiązanie
nowan2020
Troubleshooter
Opcje
Z Huawei też przerzucałem, z Mate 20 do S20 , niestety tak samo się działo , koledzy dobrze podpowiadają , reset i przywrócenie fabryki , potem po wifi aktualizacja i krok po kroku przenosisz co się da po zainstalowaniu twoich aplikacji, kontakty , messenger czy tam co,
Nie używaj programów do przerzutki Huawei
0 Like
Szymon179
Student
Opcje

No ok ok dzięki, a jeszcze jedno..fabryka jest na android 10 to warto robić aktualizacje do 11 ?

0 Like
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje

Ustawienia fabryczne przywrócą ustawienia domyślne systemu Android 11 ( jeżeli wcześniej dokonałeś aktualizacji do tego systemu operacyjnego. 

nowan2020
Troubleshooter
Opcje
Dla mnie jakoś przyjaźniejsza jest 10 ale bezpieczniejsza jest 11, więc zaszczep się 11 tką
0 Like