Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z charczeniem basu na auxie s7 edge

(Temat utworzony: 23-01-2019 05:11 PM)
424 Wyświetlenia
misqowiec
Apprentice
Opcje

Dzień dobry, mam ciekawy problem z telefonem galaxy s7 edge , jakiś czas temu pojawił się problem z otwarzaniem muzyki poprzez złącze aux (na głośniku i słuchawkach bt problemu nie ma).  Przy ustawieniu pełnej głośności na telefonie słychać charczenie 'basów' na dowolnym urządzeniu podłączonym do telefonu czy to słuchawki czy głośniki. Telefon oddałem na gwarancję . Pani w serwisie stwierdziła, że jest zabrudzone gniazdo więc na początek je przeczyszczą, to nie pomogło i sami stwierdzili, że problem istnieje więc przyjęli telefon do serwisu. Po tygodniu telefon odebrałem z naprawy. Serwis stwierdził że po reinstalacji softa problem już nie występował. Odebrałem telefon i według mnie  usterka nie została naprawiona. Telefon ponowie na moje życzenie został skierowany  do naprawy. W tej chwili nie wiem jak ta kwestia się rozwiąże, według mnie jest to raczej problem z jakimś przetwornikiem audio niż softem. Natomiast moje pytania są następujące co w przypadku kiedy serwis nie potrafi naprawić usterki a mi się wkrótce kończy gwarancja? Czy mam prawo w takim przypadku odwołać się gdybym ponownie chciał skierować telefon od innego serwisu , bo usterka była zgłaszana w czasie gwarancji i nie została według mnie naprawiona a serwis nie widzi problemu? Jeżeli telefon ponownie wróci nie naprawiony nagram porównanie dziwięku na innym egzemplarzu tego telefonu i wrzucę do interntu, żeby każdy mógł sobie sam zobaczyć, że problem występuje. Czy ktoś miał podobny problem?

0 Like
7 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@misqowiec, być może opis usterki był niewystarczający lub niedokładny i stąd taka a nie inna opinia serwisu. Zawsze zalecam jak najdokładniejszy opis usterki oraz dołączenie zdjęć lub filmu wideo. W Twoim wypadku dobrym pomysłem byłoby dołączenie krótkiego filmu obrazującego występowanie usterki. Dobrym rozwiązaniem jest również wizyta w punkcie serwisowym i pokazanie problemu pracownikowi serwisu.

 

Rozumiem, że problem występuje za każdym razem? Czy sprawdzałeś działanie telefonu po przywróceniu ustawień fabrycznych? Pamiętaj, aby nie przywracać kopii zapasowej po tym zabiegu ponieważ wraz z kopią mogą zostać przywrócone błędy.

 

Zobaczymy jaka będzie odpowiedź serwisu i wtedy też, o ile zajdzie taka potrzeba, zastanowimy się co dalej zrobić.

 


0 Like
misqowiec
Apprentice
Opcje

Właśnie tu mój błąd że przywróciłem dane z chmury samsunga, tak problem występuje za każdym razem, z tym że tak jak napisałem jest on najbardziej "słyszalny" przy głośności na full w telefonie. Czytałem na zagranicznych forach że niektóre aplikacje potrafiły przestery powodować ale wtedy objaw był też na głośniku telefonu a u mnie głośnik gra czysto.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@misqowiec mam pytanie. A odtwarzana muzyka w jakich jest formatach? Sprawdź różne. Czy występuje na wszystkich, czy tylko w przypadku jednego, np, mp3.

Warto wiedzieć, ze w dobie plików cyfrowych również jest możliwość przesterowania głośności, co właśnie objawia się charczeniem.

Bardzo wiele, w ten sposób "zniszczonych" plików znajduje się w sieci.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
misqowiec
Apprentice
Opcje

spotify, yt, google music, mp3 na karcie bez różnicy

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@misqowiec, po otrzymaniu telefonu z serwisu nie przywracaj kopii zapasowej i sprawdź czy problem występuje w dalszym ciągu.


0 Like
misqowiec
Apprentice
Opcje

Właśnie odebrałem telefon z powtórnej wizyty w serwisie, który odesłał telefon na moją prośbę dalej do regeneris. Została stwierdzona usterka płyty głównej, którą wymieniono na nową. Także warto czasem się upierać przy swoim.  Zarówno na czystym telefonie jak i po przywróceniu kopii zapasowej usterka nie występuje :).

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@misqowiec, super, że się udało! Dziękuję za informację zwrotną.


0 Like