Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienić typ połączenia USB na telefonie

(Temat utworzony: 30-12-2018 02:43 PM)
75462 Wyświetlenia
SChyba
First Poster
Opcje

Witam,

 

Potrzebuję możliwości włączenia połączenia PTP między komputerem a komórką.

Domyślnie jest włączone chyba tylko ładowanie bateri, ponieważ po podłączeniu nie wyskakuje żaden komunikatu na komórcę, że został podłączony (jedynie ładuje baterie), a na komputerze nie wyskakuje podłączony telefon pod urządzeniami z wymiennymi nośnikami pamięci.

 

- Debugowanie USB jest włączone

- próbowałem zmieniać kable jak i podłączane porty

 

Wszystkie pomoce wskazują, że wystarczy włączyć debugowanie albo po prostu podłączyć komórkę pod PC, i wtedy wyskoczy komunikat na komórcę w której będę mógł zmienić połączenie USB. jednak w mmoim przypadku nie działa

0 Like
13 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@SChyba skoro masz włączone debugowanie, to znaczy, że masz aktywne Opcje programisty, co oznacza, że możesz przejść do zakładki Domyślna konfiguracja USB. A tam już znajdziesz odpowiednie ustawienia. :winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
SChyba
First Poster
Opcje

Nie posiadam zakładki "Domyślna konfiguracja USB" nigdzie. Zgaduje, że powodoem może być bardzo stary telefon Samsung Galaxy Core prime w którym może nie zaimplementowano takiego rozwiązania (w sumie nie wiem).

 

Czy istnieje jakiś sterownik albo program na komputer który by pozwolił mi to zrobić, nijeżeli bawić się na komórcę (chyba tak będzie szybciej)

 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

A próbowałeś resetować urządzenie?


0 Like
SChyba
First Poster
Opcje
przywracać do ustawień fabrycznych nie, zależałoby mi nie tracić wszystkich danych z niego, co do restartu to tak i to nie raz
0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @SChyba

 

Spróbuj jeszcze na komputerze zainstalować Kies3, a w telefonie wyzeruj preferencje aplikacji.

Ustawienia > Aplikacje > Menadżer aplikacji > Więcej > Zeruj preferencje aplikacji.

 

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like
SChyba
First Poster
Opcje

ściągnąłem Kiesa, ale aktualizacja sterownika zakończyła się niepowodzeniem

 

zajrzałem do tematu "Dlaczego smartfon nie jest wykrywany przez komputer" i użyłem tam serwis kodu serwisowego: *#0808#. zmieniłem połączenie USB na PTP + ADB jednak po restarcie komórki wciąż nie wykrywało. zaisntalowałem także sterownik z tego tematu i po ponownym restarcie także nic nie szło. sprawdzałem także 3 kable i żaden nie łączył co zgaduję że problem leży bardziej albo w moim systemie, albo w gniazdku samsunga.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@SChybaA jaki masz system Windows ?

0 Like
SChyba
First Poster
Opcje
Windows7... ale nie dyskutujmy o oryginalności może.
0 Like