Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy J7 karta sd

(Temat utworzony: 10-09-2019 09:54 PM)
17765 Wyświetlenia
SzlomoLejb
First Poster
Opcje

Witam.

Czy w galaxy J7 (2016) można ustawić kartę SD jako domyślną pamięć? Żadne internetowe porady nie pomagają bo po prostu nie mam takiej opcji..karta jest wciąż tylko do multimediów i ani nie da się zainstalować ani przenieść na nią aplikacji..

Pozdrawiam

Jakub

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@SzlomoLejb, Witaj na forum. Nie możesz używać karty pamięci jako pamięci wewnętrznej, ponieważ ten telefon nie wspiera funkcji Adoptable storage.

 

table.PNG

 

Aplikacje domyślnie będą instalowane w pamięci wewnętrznej, jednak powinieneś mieć możliwość przeniesienia niektórych z nich na kartę pamięci:

 

Ustawienia --> Aplikacje --> Nazwa aplikacji --> Domyślna pamięć --> Zmień --> wybierz Karta pamięci --> Przenieś

 

Screenshot_20190910-232143.pngScreenshot_20190910-232151.pngScreenshot_20190910-232210.png

 

To czy będzie można przenieść daną aplikację do pamięci zewnętrznej zależy od dewelopera aplikacji.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 Odpowiedzi
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@SzlomoLejb, Witaj na forum. Nie możesz używać karty pamięci jako pamięci wewnętrznej, ponieważ ten telefon nie wspiera funkcji Adoptable storage.

 

table.PNG

 

Aplikacje domyślnie będą instalowane w pamięci wewnętrznej, jednak powinieneś mieć możliwość przeniesienia niektórych z nich na kartę pamięci:

 

Ustawienia --> Aplikacje --> Nazwa aplikacji --> Domyślna pamięć --> Zmień --> wybierz Karta pamięci --> Przenieś

 

Screenshot_20190910-232143.pngScreenshot_20190910-232151.pngScreenshot_20190910-232210.png

 

To czy będzie można przenieść daną aplikację do pamięci zewnętrznej zależy od dewelopera aplikacji.


SzlomoLejb
First Poster
Opcje

Dziękuję za informacje.. czy to oznacza, że nawet nowe telefony z serii Galaxy (np. S9) nie wspierają tej funkcji?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@SzlomoLejb, Dokładnie tak. Samsung całkowicie zrezygnował z tej funkcji i nie wygląda na to, aby miała się ona pojawić w przyłości.


Marcin97
Explorer
Opcje

Znalazłem jedną możliwość, oczywiście nie możesz przenieść aplikacji fabrycznie zainstalowanych na kartę lecz pozostałe z google play możesz przenieść na kartę pamięci. Wystarczy włączyć opcje programistyczne, klikając 7 razy na numerze kompilacji w ustawienia/informacje o telefonie, potem wyjść z informacji o telefonie i wejść w opcje programistyczne (na końcu listy) i włączyć opcję wymuś instalację aplikacji na karcie zewnętrznej i uruchomić ponownie telefon. Co ważne nie możesz po tej operacji wyłączyć opcji programistycznych bo wszystko wróci do stanu sprzed operacji, czyli aplikacje zostaną przeniesione na pamięć wewnętrzną. O ile masz 32GB pamięci na telefonie to może troche pomóc, ale ja mam 16GB w swoim Galaxy J7 2017 i aktualizacje aplikacji i inne systemowe rzeczy sprawiają, że miejsce uzyskane dzięki tej operacji już zostało zajęte i będę próbował wgrać plik odpowiedzialny za opcje internal storage. Mam nadzieję że pomogłem, o ile już nie zmieniłeś telefonu. 😉

 

 

Ustawienia/Telefon - informacje/Informacje o oprogramowaniu/Numer wersji - klikasz to 7 razy aż do informacji, że włączyłeś opcje programisty. Potem wchodzisz w Opcje programisty i klikasz na końcu listy - Wymuś zezwalanie na aplikacje w pamięci zewn. Uruchamiasz ponownie telefon i bez problemu przenosisz aplikacje na kartę pamięci z oznaczeniem A1 lub A2 (nie dotyczy fabrycznie zainstalowanych aplikacji). 

0 Like