Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Co zrobić przed oddaniem telefonu na gwarancję?

(Temat utworzony: 06-01-2019 07:37 PM)
6762 Wyświetlenia
User321
Student
Opcje
Witam, posiadam Galaxy S9, ale nigdy nie wysyłałem żadnego telefonu na gwarancję, dlatego nie jestem obeznany. Czy wysyłając telefon na gwarancję, trzeba go pozbawić kodu pin, i innych zabezpieczeń? Chodzi o kwestie prywatności, nie chciałbym , żeby ktoś miał dostęp do zawartości mojego telefonu, nawet w mojej obecności. Co w przypadku gdy skorzystam ze specjalnej ochrony "Samsung Guard", która gwarantuje mi naprawę w ciągu 2h w autoryzowanym serwisie? Tyczy się to każdej usterki? Jeżeli konieczna byłaby wymiana na nowy telefon, to też zajmie to 2h w serwisie? Co prawda nie mam żadnych problemów z moim S9, ale wolę wiedzieć wcześniej co robić, jak coś się stanie z telefonem. Zwłaszcza, że w każdej chwili może się wypalić amoledowy wyświetlacz, i tego się obawiam najbardziej. 
0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
RadekK
Hotshot
Opcje

Kopia zapasowa w chmurze nie przenosi danych logowania do aplikacji. Np. ponownie musisz zweryfikować logowanie do aplikacji bankowych czy komunikatorów/facebooka.
Dodatkowo nie wszystkie gry/aplikacje mają możliwość zapisywania postępów.


Wszystkie elementy, które są zapisywane sprawdzisz w:
Ustawienia -> Chmura i konta -> Samsung Cloud -> 3 kropki w prawym górnym rogu -> Ustawienia -> Ustawienia Synchronizacji oraz:

 

Ustawienia -> Chmura i konta -> Samsung Cloud -> 3 kropki w prawym górnym rogu -> Ustawienia -> Ustawienia automatycznej kopii zapasowej.


Mimo że Samsung Cloud zawsze się sprawdził, czyli nie zauważałem braku plików, co jakiś czas kopię zapasową Smart Swtich w wersji na komputer.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Przed oddaniem do serwisu musisz zdjąć blokadę z telefonu. W serwisie telefon przywracają ci do stanu fabrycznego, więc lepiej zrób kopie zapasową danych przed wysłaniem. Jeżeli obawiasz się o dane, to wykasuj wszystko z telefonu przed wysłaniem na serwis.

Znajomy kiedyś oddawał lokalnie telefon do serwisu "Samsung Premium Service Plaza" i tam można było na kartce podać wzór lub PIN do odblokowania.


0 Like
User321
Student
Opcje

No tak, ale co z moimi plikami? Czy wszystkie moje pliki są w chmurze? Zapisane odciski palców, hasła, video, ustawienia aplikacji, muzyka, itd, no wszystko.  Jeżeli wczytam backup zapisany w chmurze na serwerach Samsunga, to będzie tak jakbym nigdy nie robił formatu telefonu?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Najlepiej jest wykonać lokalną kopię zapasową programem SmartSwitch:

https://www.samsung.com/pl/apps/smart-switch/

ss.JPG 

 

Po powrocie telefonu z serwisu, przywracasz wcześniej utworzoną kopię i masz wszystko po staremu.

 

Jeżeli chodzi o chmurę, to w telefonie fabrycznie jest dużo rozwiązań (Google Drive, Samsung Cloud, One Drive, Google Photos). Musisz posprawdzać, czy i jakie funkcje tworzenia kopii w chmurze masz skonfigurowane.

 

 




0 Like
User321
Student
Opcje

Mam włączony backup w chmurze, i Samsunga, i Google, ale nie jestem pewien czy wszystko jest kopiowane.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Ja robiłem kopię za pomocą  aplikacji Smart Switch, kopiując na kartę pamięci. Później szybko i sprawnie wszystko się przywróciło. 


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@User321A nie możesz tego sprawdzić co jest kopiowane ?

0 Like
User321
Student
Opcje

Mogę, i sprawdziłem, jest tam sporo skopiowanych elementów, ale nie wiem czy to jest wszystko, bo nie znam każdej funkcji S9, dlatego pytam, bo ktoś może wie, czy jest to 100%, czy nie 100%.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@User321Nik nie jest pewien z nas 100 % czy wszystko będziesz miał 1/1 jednego 

0 Like
User321
Student
Opcje

 A obsługa techniczna nie ma takiej wiedzy? Chyba powinni takie rzeczy wiedzieć, czy możliwośc backupu, którą zamontowali w swoim produkcie umożliwia kopiowanie 100% zawartości telefonu, jeżeli zaznaczę wszystkie opcje do wyboru.

0 Like