Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Slaby czas pracy

(Temat utworzony: 28-03-2019 09:18 AM)
961 Wyświetlenia
JedrzejK
First Poster
Opcje

Witam Szanownych,

jestem po wynmianie S7 na S10e i jestem zaniepokojony pracą na baterii. Jednym słowem jest słabo. w nocy w trybie "nie przeszkadzać" i wyłączonym BT, WiFi bateria w 8h zjechała z 100 do 73%. Zużycie baterii to ekran, system android i AoD. I dziękuję z gory za propozycje wyłączenia wszystkiego co się da, bo nie po to kupuje telefon za 3000 z takimi funkcjami, żeby ich nie używać. Następnie o 7 bateria naładowana do 100%, minęło 5h (głównie na leżeniu w kieszeni) i bateria pokazuje 71%... Widziałem tutaj wątki zachwalające pracę serii S10, niestety mam dokładnie odwrotne wrażenie. Na anglojęzycznej stronie forum powstał również wątek związany z tym problemem (https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10e-S10-S10/S10-Battery-Drain/td-p/975730). Czy ktoś z Samsunga zabierze głos w tej sprawie, czy wzorem tamtej strony Samsung nabiera wody w usta i udaje, że wszystko jest ok? Ja jestem kolejny raz rozczarowany baterią we flagowcu, czekam do weekendu naiwnie wierząc, że tryb adaptacyjny coś poprawi, a w sobotę odsylam go z powrotem i czekam na pieniądze. Ukłony

0 Like
micszu91
First Poster
Opcje

No ok ale coś jest nie tak, dużo baterii ubywa kiedy tel. leży nie używany, teraz przez noc, od 12 do 6.40 ubylo 10% a tylko aod włączone. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@micszu91 nie wspomnieliśmy jeszcze odość ważnej rzeczy, jaką jest zasilanie samej elektroniki urządzenia. 😉

Proponuję, o ile wcześniej nie było wspomniane, pozostawienie na noc telefonu uruchomionego w trybie bezpiecznym. Tylko sam system i aplikacje stockowe. To pozwoli sprawdzić, czy na takie zachowanie nie mają wpływu aplikacje doinstalowane.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
micszu91
First Poster
Opcje

Sprawdzę to, tylko, że nie mam żadnych dziwnych aplikacji poinstalowanych, a wszystko już ustawione zeby usypiać w tle

0 Like
Hollybuc
Pioneer
Opcje

Po wczorajszych testach jestem w stanie z duza dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że duzy wplyw na baterie w moim przypadku ma LTE, poiwedzialbym nawet, ze kolosalny (i jest to tez powod grzania sie telefonu bez uzytkowania go). Zasieg jest pewnie "na skraju" i telefon sie meczy.

 

Mam to samo zarowno w s9+ jak i w s10+, oba testowalem w tych samych warunkach. Co ciekawe, np huawei mate 20 pro tego nie ma, dziala bez problemu.

0 Like
micszu91
First Poster
Opcje

Mi mate 9 trzymał dłużej niz s10+ ...

LTE oczywiście zużywa więcej ale u mnie problem występuje również w domu a korzystam wtedy z wifi. Coś jest na zeczy bo wystarczy wpisać w google s10 battery drain albo one ui battery drain i jest tego masa w internecie. A porównując do Huawei to chyba lepiej było poczekać na p30, aparat lepszy i o baterie nie trzeba się nartwic

0 Like
Hollybuc
Pioneer
Opcje

Nie wiem jak wcześniej, ale mam s-ki od s8 w góre i faktycznie cos na rzeczy w kwestii poboru mocy w spoczynku jest. Najczescniej przewija sie teoria o problemach z exynosem, poniewaz sztuki ze snapdragonem zdaja sie byc pozbawione tego problemu, lub wystepuje on znacznie rzadziej.

 

Ciezko mi sie odniesc, nie czuje sie na silach podejmować polemike w tym temacie. Moge tylko potwierdzic, ze w moim przypadku nie raz telefon ladowal w Plazie na serwisie, trzymali go pare dni zeby porobic testy i wyszlo, ze w wwie tego problemu po prostu nie ma (moim zdaniem z powodu lepszego zasiegu LTE niz w Olsztynie).  I ja to potwierdzam, ilekroć jestem w wwie to problem z bateria znika.

0 Like
micszu91
First Poster
Opcje

No właśnie o to chodzi. Problem jest najbardziej widoczny kiedy tel leży na biurku albo w kieszeni. Tyle że nawet na wifi mi tej baterii strasznie ubywa. Ciekawe co serwis odpisze bo kontaktowałem się też z nimi

0 Like
Hollybuc
Pioneer
Opcje

Z doświadczenia moge powiedizec, ze w pierwszej kolejnosci rady pokrywały sie z tym, co pisza tu uzytkownicy, czyli analiza w trybie bezpiecznym zeby wyeliminowac wplyw aplikacji trzecich. I to sa dobre rady moim zdnaniem, logiczne.

0 Like
micszu91
First Poster
Opcje

Sprawdzę dzisiaj 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Hollybuc jeżeli faktycznie jesteś na skraju zasięgu, to będziesz miał problem. Nie dość, że telefon będzie się starał utrzymać zasięg, to w między czasie, będzie szukał nowega BTSa, do którego mógłby się przelogować, aby poprawić sytuację. A to oznacza, że tor radiowy chodzi na pełnych obrotach i ssie baterię. 😞


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like