Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Rozpoznawanie osób na zdjęciach - dopisanie zdjęcia do kontaktu

(Temat utworzony: 03-09-2018 11:12 AM)
7248 Wyświetlenia
qbsiii
Apprentice
Opcje

Ciekawą funkcjonalnośc naszych s9+ to rozpoznawanie twarzy na zdjęciach. Na tej podstawie możemy przykładowo ze zdjęcia 4 osób, po przypisaniu każdej twarzy oddzielnym osobom, wejść w szczegóły tej osoby i zobaczyć wszystkie zdjęcia na których dana osoba jest. Miniatura zdjęcia konkretnej osoby to zbliżenie na jej twarz, jednocześnie jest sugestia, aby zapisać tą osobę z książki kontaktów. Czemu zatem, jak dzwoni dana osoba pojawia mi się całe zdjęcie, gdzie jest kilka osób a nie ta miniatura, która jest przypisana do konkretnej osoby - naprawde bardzo by to ułatwiło pracę z konktatkami. Znalazł ktoś może rozwiązanie?

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Funkcja rozpoznawania obiektów na zdjęciach ma na celu, po części, pogrupowanie zdjęć według osób rozpoznanych na fotografiach. Połączenie jej z kontaktami ma za zadanie automatyczne przypisanie imienia lub nazwy do rozpoznanej twarzy/obiektu a nie wklepywania danych z klawiatury.

W pełni ręcznie skonfigurowany kontakt wraz z ustawioną wcześniej i przypisaną do kontaktu fotografią będzie nadrzędny. Co to oznacza? A no to, że w czasie połączenia powinno wyświetlić się zdjęcie przypisane do kontaktu, gdy takiego nie mamy wyświetli się cała fotka z usługi analizy obrazu.

W usłudze analizy obrazu, w przeciwieństwie do aplikacji kontakty, nie mamy możliwości edytowania fotografii, czyli wybrania i skalowania konkretnego fragmentu grafiki w celu ustawienia jej jako awatara kontaktu.

Stąd takie a nie inne zachowanie się telefonu.

Mam nadzieję, że udało się mi to w "prosty" sposób wyjaśnić. :winking-face: :face-with-tears-of-joy:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
8 Odpowiedzi
Damian K
Hotshot
Opcje

@qbsiii

 

Przyznam, że nigdy nie używałem tej funkcji, natomiast fajnie by było gdyby ktoś w posiadaniu S9 zweryfikował jeszcze tę kwestię. @Szewcu72 dasz radę?

Jeżeli u Szewca się potwierdzi, przekażę tę sugestię do Samsung, konkretniej do działu R&D.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Funkcja rozpoznawania obiektów na zdjęciach ma na celu, po części, pogrupowanie zdjęć według osób rozpoznanych na fotografiach. Połączenie jej z kontaktami ma za zadanie automatyczne przypisanie imienia lub nazwy do rozpoznanej twarzy/obiektu a nie wklepywania danych z klawiatury.

W pełni ręcznie skonfigurowany kontakt wraz z ustawioną wcześniej i przypisaną do kontaktu fotografią będzie nadrzędny. Co to oznacza? A no to, że w czasie połączenia powinno wyświetlić się zdjęcie przypisane do kontaktu, gdy takiego nie mamy wyświetli się cała fotka z usługi analizy obrazu.

W usłudze analizy obrazu, w przeciwieństwie do aplikacji kontakty, nie mamy możliwości edytowania fotografii, czyli wybrania i skalowania konkretnego fragmentu grafiki w celu ustawienia jej jako awatara kontaktu.

Stąd takie a nie inne zachowanie się telefonu.

Mam nadzieję, że udało się mi to w "prosty" sposób wyjaśnić. :winking-face: :face-with-tears-of-joy:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
qbsiii
Apprentice
Opcje

Odpowiedź w pełni rozwiewa moje wątpliwości - nie ma aktualnie takiej możliwości. Myślę, że spokojnie można to przekazać wyżej celem rozpatrzenia zaimplementowania takiej funkcjonalności w kolejnych modelach lub oprogramowaniu.

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@qbsiii zgłoszone. Zobaczymy, czy pomysł zostanie zaakceptowany. :smiling-face:

Dam znać w tym wątku jak tylko otrzymam odpowiedź, tymczasem rozgość się również w innych tematach, jeżeli masz chęć podystkutować.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@qbsiii @Szewcu72

 

Cytując odpowiedź od developerów:

 

"Korea have responded to this suggestion that they will review it to see if can be applied next year."

 

Także na razie nie można potwierdzić, ani zaprzeczyć, że funkcja ta pojawi się w przyszłości. Podejrzewam,  że za jakiś czas dowiem się więcej w tej kwestii, jednakże trochę czasu upłynie, zanim zapadnie taka decyzja. :smiling-face: 



Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Wygodniej się by żyło. :winking-face:

@Damian K dzięki za info.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@Szewcu72 @qbsiii

 

Otrzymałem odpowiedź od osoby, która przekazała sugestię i zgadnijcie co. :smiling-face:

 

"I have the final decision regarding this suggestion from Korea, and it is positive  

I do not know when it will be implemented, but I think next year."

 

Także nawet jeśli trochę trzeba będzie poczekać, zawsze to jakaś nowa, przydatna funkcja. :smiling-face: Dzięki @qbsiii za pomysł! Jak widać jeśli jest sensowny, wystarczy nawet jedna osoba, by takie usprawnienie wprowadzić. 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

No i super. :smiling-face::thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like