Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aparat 64 MP oraz "dziwna kropka" w nocy

(Temat utworzony: 26-01-2022 08:39 PM)
429 Wyświetlenia
ben10222
Explorer
Opcje
Dobry wieczór!

Zdaje sobie sprawę z tego, że moje pytanie może być głupie, ale zaryzykuje :smiling-face: Otóż mam S21 dopiero drugi dzień i po pytaniach odnośnie baterii, naszły mnie nowe, zwiazane z aparatem. Pierwsze dotyczy dziwnej kropki, która pojawią się w nocy czy to w trybie nocnym czy zwykłym, kiedy w kadrze znajduje się jakieś znaczące źródło światła.(nie zawsze, ale bardzo często) Kropka ta, jest ruchoma, podąża za aparatem podczas kadrowania, ale nie jest to żaden odblask- występuje tylko na ekranie i zapisuje się na zdjęciach. Przykłady(na pierwszym na ulicy, na drugim na niebie)

image




image

Drugie pytanie dotyczy aparatu 64MP w tym trybie zdjęcia wychodzą gorzej niż zwykłym(takie mam wrażenie, w dzień I w nocy w rogach jest mnóstwo pikseli) i zastanawiam się czy coś z nim jest nie tak, czy może służy do innych zdjęć niż ja próbuje nim zrobić? Poniżej przykład ukazujący różnice, oraz zdjęcie z 64mp z wczesniej omawianą kropką. 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi! :smiling-face:


image
3/4 64MP

image
3:4


image
64MP z "kropką"


0 Like
2 Odpowiedzi
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam, co do kropki to jest normalna rzecz u mnie też to występuje w podobnych okolicznościach. Jest to spowodowane odbiciem światła od zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni szkła aparatu.


Co do jakości zdjęć 64MP vs 3:4 trudno mi tutaj powiedzieć, któro jest lepsze. Dla mnie wszystkie wyglądają dobrze I wyraźne
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@ben10222  Witam

Dokładnie tak jak kolega pisze są to normalne odblaski pojawiające sie najczęściej gdy fotografujemy jakieś źródło światła np. latarnie