Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z NFC S20+

(Temat utworzony: 06-11-2021 04:32 PM)
952 Wyświetlenia
Jodlo71
Journeyman
Opcje
Cześć, oddałem ostatnio telefon do serwisu samsunga na wymianę wyświetlacza (wypalił się), nie wiem czy to zbieg okoliczności ale mam problem z płatnościami zbliżeniowymi, po przyłożeniu telefonu do terminala wyświetla się informacja na terminalu "zbliż tylko jedną karte" po około 3 próbach udaje się zapłacić. W ustawieniach nfc -> płatności bezdotykowe jest wybrana tylko jedna usługa płatności wszystkie inne są odznaczone. Czy spotkał się ktoś z takim problemem ? Jest możliwość sprawdzenia czy nie została uszkodzona antena nfc jak wymieniali ekran? 
0 Like
9 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Jodlo71  Cześć

Spróbuj ponownie uruchomić telefon, jeżeli to nie pomoże proszę wykonać reset telefonu do ustawień fabrycznych bez przywracania kopii zapasowych. 

 


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Spróbuj na początek wykonać wipe cache partition. Zabieg ten nie usuwa żadnych danych użytkownika z telefonu.

Instrukcja - wipe cache partition
https://eu.community.samsung.com/t5/telefony-i-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczny-i-...


0 Like
Redal
Apprentice
Opcje
Witam. 

Od pewnego czasu mam problem z NFC w moim telefonie Samsung S20 FE. Mianowicie co powiem czas gdy przychodzi do zapłacenia za zakupy przy terminalu NFC odmawia posłuszeństwa. Przykładam urządzenie i nic zero reakcji ;/ Pomaga wtedy tylko reset telefonu po czym normalnie można znów zapłacić. Miał ktoś. Was już taki problem ? 
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Tak osobiście się spotkalem z tym problemem w swoim telefonie, był to błąd aktualizacji. W moim przypadku wystarczyło wyłączyć i włączyć ponownie NFC. Po wgraniu ponownie oprogramowania problem zniknął. Może Pan spróbować zrobić wipe cache partition.
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Redal  Witam

A robiłeś test nfc w samsung members?


Redal
Apprentice
Opcje
Tak robiłem i wszystko w porządku :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye:
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Redal, wykonaj na początek wskazówkę podaną przez @_Technik_. Poniżej znajdziesz instrukcję do wykonania wipe cache partition.

[Poradnik] Jak wykonać zabieg wipe cache partition?
https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczn...


Redal
Apprentice
Opcje
Wykonam wipe i dam znać co z tego wyszło za jakiś czas :winking-face: Dzięki :winking-face:
0 Like
Redal
Apprentice
Opcje
Witam.

Po paru tygodniach spędzonych ze zresetowanym Samsungiem stwierdzam że ten telefon nadaje się tylko do sprzedania ... NFC nie działa prawidłowo , bluetooth rozłącza się z smartwatchem jednym słowem tragedia ... Nic z powyższych sugestii nie pomogło a ja już nie mam nerwów żeby się z tym bawić ... Ostatni raz kupuje telefon Samsunga.
0 Like