Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Podróbka, czy oryginał - ładowarka bezprzewodowa, indukcyjna Samsung S9 EP-N5100BBEGWW

(Temat utworzony: 08-01-2019 09:28 PM)
3399 Wyświetlenia
Czarny
Journeyman
Opcje

Cześć,

na Święta otrzymałem w prezencie ładowarkę bezprzewodową, indukcyjną dedykowaną do mojego telefonu Samsung S9, model EP-N5100BBEGWW. Niestety mam z nią problem, mianowicie jak podłączę ją do zasilania (włożę wtyczkę przy kontakcie lub przy ładowarce) i od razu położę na niej telefon to wszystko działa, zapala się niebieska dioda na ładowarce i telefon ładuje się normalnie. Natomiast jak położę telefon po jakimś czasie to niestety ładowanie nie działa. Jak odłożę telefon do 30min od podłączenia do zasilania to telefon jakby reaguje i niby ładuje się, ale niebieska dioda na ładowarce nie zapala się i poziom baterii stoi w miejscu. A jak odczekam jeszcze dłużej od podłączenia do zasilania ładowarki to telefon wcale nie reaguje... Sprawdzane na moim S9 i na S8 żony... Ładowarkę bezprzewodową podłączam do sieci oryginalną ładowarka sieciową otrzymaną razem z telefonem, model EP-TA20EBE. Kilka razy spróbowałem i aby nie ryzykować uszkodzenia telefonu zdecydowałem się najpierw napisać temat tutaj.

Naszukałem się tematów i przy okazji sporo naczytałem się o podróbkach, a najwięcej z nich jest na Allegro i niestety z tego co ustaliłem tam właśnie moja ładowarka została kupiona (sprzedawca Nocomment -  https://allegro.pl/oryg-ladowarka-indukcyjna-fast-charge-samsung-s9-i7488991156.html).

Zapewne ktoś z forum posiada takową ładowarkę kupioną w sklepie Samsunga (100% oryginał) i mógłby porównać zdjęcia opakowania i samej ładowarki do swojego egzemplarza, co wykluczy ryzyko z podróbką...

Poniżej zdjęcia:20190108_193630.jpg

 

20190108_193659.jpg

 

20190108_193648.jpg

 

20190108_193729.jpg

 

20190108_193420.jpg

 

20190108_193409.jpg

 

20190108_193504.jpg

 

20190108_193428.jpg

 

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Czarny nie chcę cię zasmucać...sn.png

 ...ale nie pasują do siebie!!!

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Dlaczego nie złożysz reklmacji u sprzedawcy skoro produkt jest wadliwy ?

 

Sprawdzałeś ładowanie bezprzewodowe na innej ładowarce (tej do gniazdka) ?

 


0 Like
Czarny
Journeyman
Opcje
Najpierw chcę ustalić czy to oby nie jest jakas podróbka... Jeżeli okaże sie podróbka to nie zamierzam reklamować tylki będę domagał sie zwrotu pieniędzy. Podłaczałem pod swoją oryginalną ładowarkę sieciową oraz żony od S8. Sprawdzwłem także na dwóch telefefonach i jest tak samo...
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Czarny, nie posiadam takiej ładowarki w domu, ale obejrzałem kilka filmów na YouTube. Wynika z nich, że każde urządzenie powinno mieć osobny numer seryjny (S/N) a okazuje się, że identyczny numer jak Twój jest np. na tym filmie. To może oznaczać, że posiadasz nieoryginalny produkt.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Faktycznie coś jest nie tak.

@CzarnyZauważ, że inny numer seryjny masz na pudełku (RF7K223RTTZCIS), a inny na ładowarce (RF7K21VL1TXCIS). To już jest podejrzane.

 

 


Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Czarny nie chcę cię zasmucać...sn.png

 ...ale nie pasują do siebie!!!

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Tak zdarza się że ten sprzedawca (Nocomment) sprzedaje podróbki niektórych akcesoriów. Kupiłem  kiedyś od niego również ładowarkę bezprzewodową i również nie ładowała telefonu. W środku ładowarki nie było nawet wiatraczka, który ma chłodzić ją podczas pracy.  Odesłałem towar, a sprzedawca zwrócił pieniądze, przynajmniej z tym nie było problemu.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Jednak czasami jest lepiej zapłacić więcej i kupić w oficjalnym sklepie.

 

Komentarze tego sprzedawcy:

 

1kom.JPG2kom.JPG


Czarny
Journeyman
Opcje
Koledzy dzięki za pomoc, mamy więc ustalone na 101% że to gówniana podróbka i do tego niesprawna...

Nawet nie zorientowałem się z tymi różnymi nr seryjnymi... Możliwe, że ten sprzedawc oszust handluje oryginałami i podróbami i częściej do oryginalnych pudełek wkłada podróby. Kupujący dzwoni do Samsunga w celu potwierdzenia oryginalności podając nr seryjny z pudełka i dostaje potwierdzenie, że tak a naprawdę ma podróbe z innym nr seryjnym...

Czy używając takiej ładowarki mogłem uszkodzić baterię lub wydrenować ją w jakimś stopniu i teraz będzie krócej trzymać?

Może załatwimy cwaniaka i każdy zamówi u niego ładowarkę z odbiorem osobistym nie płacąc przelewem, a następnie napisze negatywny komentarz o podróbce oraz potwierdzi Allegro zakup, zeby szmaciarz nie odzyskał prowizji za sprzedaż? Gdzieś już widziałem takie akcje x kilkaset i sprzedawca poszedł z torbami :smiling-face:
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Baterii raczej nie uszkodziłeś. Kupować nie będę, bo jak napisał @kamil40013, czasami warto dołożyć i kupić z pewnego źródła. Swoją zakupiłem w BS. 20190108_232026.jpg

 Ja bym zapytał sprzedawcę ile zajmie mu zwrot gotówki.

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.