Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Grupowe wiadomości SMS/ MMS

(Temat utworzony: 22-11-2019 02:52 PM)
6992 Wyświetlenia
Przemuś
Pathfinder
Opcje

Dzień dobry,

 

jestem w sieci T-Mobile i mam problemy z wysyłaniem grupowych wiadomości SMS/ MMS.

Pierwsze pytanie. Jak długą wiadomość SMS w kodowaniu Alfabet GSM mogę napisać zanim zamieni się na MMS, ile to będzie pojedynczych wiadomości (to o ile dobrze pamiętam 160 znaków)?

 

Drugie pytanie. Jeśli wiadomość będzie wysłana jako SMS to czy ilość numerów do jakich można jednocześnie taką wiadomość wysłać różni się od ilośći dla wiadomości MMS? Rozumiem, że to niezależne od ograniczenia przez operatora max ilości numerów w wiadomości grupowej (w T-Mobile ten limit to ponoć 10 numerów).

 

Trzecie pytanie. Do czego służy i jak działa ustawienie "Rozmowa grupowa", do którego dostęp jest z poziomu ustawień wiadomości -> Więcej ustawień -> MMS ?

 

Dobroci,

Dobroci,
Przem
0 Like
3 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Przemuś 

ad.1 tak jak napisałeś 160 znaków. Ile wiadomości? Jeżeli tekstowe, to matematyka jest prosta, dzielimy przez ilość znaków. Pamiętając o spacjach.

ad. 2 w Orange mogę wysłać maksymalnie do 20 odbiorców w jednej paczce.

ad. 3 odpowiadający na twoją wiadomość wysyła odpowiedź jednocześnie do wszystkich zdefiniowanych przez ciebie odbiorców. I tak dla każdego dobiorcy.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Przemuś
Pathfinder
Opcje

@Szewcu72  napisał(a):

@Przemuś 

ad.1 tak jak napisałeś 160 znaków. Ile wiadomości? Jeżeli tekstowe, to matematyka jest prosta, dzielimy przez ilość znaków. Pamiętając o spacjach.


dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o pyt. 1 to nadal nie wiem po ilu znakach tzw. długi SMS (>160 znaków) automatycznie zamieni się w MMS. Rozumiem, że to zależy od telefonu a nie operatora.

 

Dobroci,
Przem
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Przemuś  W T-mobile nie ma, limitu na wysłanie SMS grupowe a ograniczanie jest,  przez samą aplikację gdzie można zaznaczyć 20 jak na zdjęciu z sieci T-mobile. Zobacz jeszcze ten temat Zmiana SMS na mms 

Screenshot_20191122-172722_Messages.jpg

 

0 Like