Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Samsung Wireless Charger Duo Pad a GWA2 - problém při nabíjení

(Téma vytvořeno: 01-02-2021 05:51 PM)
1017 Zobrazení
mobil-man
Helping Hand
Možnosti

Zdravím, 

dostal jsem jako dar nabíječku wirelless charger duo pad (https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/wireless-charger-duo-pad-black-ep-p5200t...)

Mobil nabíjí perfektně, a to jak levá tak pravá strana. Problémy nastaly cca po dvou týdnech s hodinkami, neboť je není schopna dobít do 100 %. Cca při 95-96 % hodinky nahlásí odpojení a nabíječka začne blikat červeně (dle manuálu jde o obecnou chybu nabíjení). Sundání a znovu přiložení nepomůže, restart nabíječky ani hodinek nepomůže. Nabíječka ani hodinky nejsou přehřáté. Přiložím-li mobil, bez potíží nabíjí. Přiložím li hodinky na magnetickou nabíjecí podložku nebo na samsung powerbanku s bezdrátovým nabíjením, normálně se dobijou do 100 %. 

Nemáte někdo zkušenosti konkrétně s touto kombinací? Kde může být problém, když mobil to utáhne rychlým nabíjením do 100 %, ale hodiny se takhle zaseknou zpravidla na hranici 95 % (jednou myslím i na necelých 90 %). 

Mám k tomu i video, kde je vidět, jak se chová nabíječka, jak se chovají hodinky a že jinak se nabíjí bez problému, takže chyba nebude v hodinkách:

https://youtu.be/Gn4NS9z2gno

 

Díky

11 Odpovědi
SobicekCze
Samsung Members Star ★
Možnosti

Dobry den, proletel jsem zahranicni komunitni forum a bohuzel nejste sam. Nekteri uzivatele indikuji stejny problem. Dostanou se napriklad na max 87% a vic nic. Nabijecka zacne blikat. Nekterym pomohlo nabijecku natvrdo odpojit od site + restart hodinek... Vetsina vsak musela podlozku reklamovat 

Video si urcite uschovejte a v pripade reklamace na nej prilozte odkaz. 

WhatsApp Image 2023-06-26 at 09.42.36.jpeg
mobil-man
Helping Hand
Možnosti
To je právě to, že jsem ji reklamoval a sdělil, že mám videa tohoto chybného chování a mohu jim poslat odkaz (na papírový protokol to psát nechtěli) . Výsledek - po 20 dnech konstatování, že závada se neprojevila. Servis vyzkoušel nabíjení galaxy watch 3 a šlo to, výrobek má parametry stanovené výrobcem.
Nikdo mě kvůli poskytnutí videa nekontaktoval, nevím, zda nabíjeli do 100 %, nebo jen přiložili hodinky a když to šlo, řekli si, že to funguje.
Natáčím teď videa, včetně toho, jak hodinky nabíjí normálně z jiných zdrojů, tak doufám, že se tím bude někdo zabývat trochu důkladněji. Videa raději přiložím na flashce...
0 Like
mobil-man
Helping Hand
Možnosti

Tak pro zajímavost ještě dnešní video. Nabíječka odpojena ze sítě, zapojena, zabliká kombinace červená - oranžová - zelená, což je návodu značí, že zdroj je ok (taky aby ne, je to originální zdroj). 

Přiložím hodinky a děje se tohle. Takže už to nenabíjí ani na 63 %... nechápu, jak může servis napsat, že je to v pořádku. Mimochodem, diagnostiku provádělo servisní středisko C.P.A. Czech s.r.o. v Pardubicích, kam to DATART poslal.

https://youtu.be/sU1jGKORHIs

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Zdravím @mobil-man 

Osobně Vám drží palce ať rekalmace dobře dopadne, ale pokud to zkoušejí s jiným typem hodinek a jen na pár procent, tak těžko říct. Osobně mám starší "jednoplacku" EP-P3100TB. S Galaxy Watch 46mm a Watch Active 2 fungovala bez problémů, ale s Watch 3 také bojuje. Někdy musím několikrát přiložit polohu než se chytne a začne nabíjet, dělá přesně to co Vám - bliká červená dioda a nenabíjí. Nevím z kterého roku je tato nabíjecí podložka, ale vypozoroval jsem, že od Watch Active 1 došlo zřejmě ke změně nabíjecích cívek v hodinkách, a starší modely Gear a a Galaxy Watch nenabíjí na nových podložkách, a nové hodinky nemusí nabíjet na starších podložkách.  Podle data vydání, kdy tato položka vyšla s S10+ to vypadá na stejný problém jako u mě,  starší podložky nabíjí, ale kompatibilita není 100% 🤔


fajn-Snek-podpis-B


0 Like
mobil-man
Helping Hand
Možnosti
Je kupovaná v listopadu 2020, představena byla s řadou s10 a hodinkami watch active. Chápal bych to, kdyby nabijela jen při nějaké poloze hodinek, ale ona jednou nabíjí i když jsou hodinky vychýlené, ale pak jsou přesně na středu (i bez pásku, aby je ne zvedal) a jakmile dosáhnou nějakých %, odpojí se. Divné je, že teď mi odmítá nabíjet i hodinky, co měly 60 %.
Zkusím to podruhé s videi, pokud neuspěji, oslovím soudního znalce, protože chyba je zjevná. S magnetickou podložkou i powerbankou se hodinky nabíjí normálně do 100 % za jakýchkoliv podmínek.
0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Ještě mě napadá, s jakým výkonem je nabíječka dodávaná k podložce? Zkoušel jste zda není nalomený, ohnutý kabel, případně jiný adaptér? 


fajn-Snek-podpis-B


0 Like
mobil-man
Helping Hand
Možnosti

V balení byla nabíječka s výkonem 25 W. Dle návodu funguje i s 15 W (defaultní přibalená k Note 10), ale pak nejde Fast Charge 2.0, ale funguje. Cokoliv slabšího znamená, že obě diody blikají oranžově = nedostatečný zdroj. 

Kabel je jako nový. Navíc pravá i levá strana funguje perfektně s mobilem. Levá nabíjí s Fast charge 2.0 opravdu rychle, pravá jen o něco málo pomaleji, ale obě nabijou mobil do 100 %. Proto mě to štve, neboť jsem s ní jinak spokojený, ale při ceně té nabíječky očekávám 100% funkčnost i pro deklarované hodinky, abych nemusel mít vedle magnetickou nabíječku k GWA2.

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti
Naprosto chápu. Nabíjecí podložka je pohodlnější a navíc nabíjí i rychleji než přiložený "puk". Tak snad reklamace dobře dopadne a vymění případně za nový kus.

fajn-Snek-podpis-B


0 Like
mobil-man
Helping Hand
Možnosti

Tak pro info, reklamace stále probíhá. V úterý to bude 30 dní, pokud do té doby nevyřeší, odstoupím od smlouvy a zřejmě již do stejného modelu nepůjdu, jestliže má tyto problémy, ale zkusím nový model Charger duo, který má v místě pro nabíjení hodinek magnet: https://www.samsung.com/cz/mobile-accessories/wireless-charger-duo-white-ep-p4300twegeu/

Jen tedy nevím ,zda je v balení adaptér, píšou toliko o kabelu. Pokud adaptér nebude, skoro se jeví výhodnější varianta Charger trio, která jej obsahuje: https://www.samsung.com/cz/mobile-accessories/wireless-charger-trio-ep-p6300-ep-p6300tbegeu/

0 Like