Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Zálohování do app Fotky

(Téma vytvořeno: 27-11-2018 02:32 PM)
1708 Zobrazení
Ondrejb
Journeyman
Možnosti
Prosím o pomoc s vyřešením problému se zálohováním fotografií v aplikaci Fotky.
Jedná se o Samsung Galaxy S9+ Duos
Popis problému:
Po vytvoření či přijetí (z WhatsApp) fotografie se v aplikaci Fotky jen zobrazí "Probíhá příprava na zálohování" a fotky se nezazálohují. Problém je s tím od samotného začátku, co tento mobil mám, tj. červen 2018. Na začátku to celkem fungovalo, sporadicky byl problém, ale vyřešilo se to smazáním dat aplikace a znovu nastavením synchronizace, nyní se již fotky ani po smazání dat a znovu nastavení nezálohují.
 
Další problém je s tím, že zálohované fotky se ukládají ne podle data EXIF, vytvoření, ale pravděpodobně podle data zálohování. Což je pro mně nepřijatelné, ztrácí to zcela smysl.
 
Díky za tipy
0 Like
19 Odpovědi
jv18
Big Cheese
Možnosti

Tohle je zvláštní, ještě jsem se s tím nesetkal a to používám Fotky google dlouhou dobu, aktuálně na Note 9. Jakou máš nastavenou velikost fotek pro zálohování? Původní nebo ve vysoké kvalitě bez omezení úložiště? Taky nikdy nepoužívám SD karty a v tom by mohl být ten zádrhel. Pokud máš kartu v telefonu, tak ji opdpoj a zkus spustit Fotky a měla by se provést synchronizace a po opětovném připojení karty by to mohlo už běžet. Nebo kartu vytáhni a udělej pár fotek a podívej se, jestli se bez problémů zazálohují a zjistítš hned, jestli na to má karta vliv nebo ne. 

0 Like
Ondrejb
Journeyman
Možnosti

Díky za tip, to nezálohování dělá SD karta, po odpojení se hned nové fotky zálohují. Po znovu připojení karty to zase nejde.

Nějaká rada, jak by to šlo i s kartou?

 

0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

Prošel bych nastavení a podíval se jaké složky se zálohují, protože to bude způsobovat nějaký neplatný soubor, ideálně zálohovat kartu do PC a z PC nahrát do Fotek a následně smazat obsah zálohovaných složek v telefonu, ideální by bylo kartu naformátovat pokud to není problém.  

0 Like
Ondrejb
Journeyman
Možnosti

Zálohování mám nastaveno jen ze dvou složek.

Karta zformátovaná - beze změny, nezálohuje.

Po opětovném smazání dat app Fotky, to dvakrát fotky zálohovalo, poté opět ne.

Po odpojení karty opět zálohuje. Vadí tomu tedy ta karta samotná?

Už nevím co s tím udělat, smazat do továrního nastavení?

0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

Vyzkoušel bych ještě jinou kartu, jiné značky, pokud to není problém a tím se ověří, jestli se jedná o nekompatibilitu konkrétní karty, nebo jestli to nejede obecně s každou kartou. Nejlepší by byla od Samsungu 🙂 

0 Like
Ondrejb
Journeyman
Možnosti

Mam od Samsungu z Promo akce 256GB, ale zkusím to i s jinou.

0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

Co lepšího může být než Samsung telefon a Samsung karta :smiling-face: 

0 Like
Ondrejb
Journeyman
Možnosti

:-)) zmýtají se mnou pochybnosti o tomto tvrzení :-))

To zálohování řeším už dlouho a tech. podpora Samsungu mi s tím nedokázala pomoct.

Od Googlu žádnou odpověď zatím nemám.

0 Like
Ondrejb
Journeyman
Možnosti

Teď si uvědomuji, že problém se zálohováním byl i bez vložené SD karty.

0 Like