Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Samsung Pay kdy ?

(Téma vytvořeno: 17-05-2019 02:56 AM)
68047 Zobrazení
Rech25
First Poster
Možnosti

Kdy Samsung plánuje expandovat se službou Samsung Pay do Evropy ?


Konkurence Apple Pay je už tady a Samsung zaostává. Já sice mohu využít Google Pay, ale například hodinky Samsung Galaxy Watch Google Pay nepodporují.

Je paradoxní, že Samsung Pay není v zemích ČR a SR, které patří k lídrům v EU v bezkontaktních platbách a toto jsem si nevymyslel já, ale Evropská centrální banka.

 

Kdy se dočkáme Samsung Pay?

530 Odpovědi
Skricka
Pioneer
Možnosti

Tak neměl by to být problém ale možná je lepší tedy použít sw pro SM-R805F. Ten je za nějakých cca 80 kč tady https://bit.ly/36XxZkY

 

Takže uděláte downgrade na R805FXXU1ESE3 (Tizen 4.0.0.4) či R805FXXU1CSA3 (4.0.0.1) a změníte CSC podle tohoto návodu zde https://bit.ly/2XRk2ke (uvidíte jestli to bude nutné, pokud se vám objeví S-Pay už hned tak máte o krok míň). Avšak nejprve nastavte v hodinkách e-Sim než se do toho pustíte protože tu někdo řešil že funguje jen pokud se nastaví před nastavením Samsung Pay!!

 

0 Like
Sgw46mm
Pioneer
Možnosti

Tak zmigrovat esim u t-mobile nelze, je potřeba jít na pobočku a vyžádat si novou esim, na tu pak navážou stejné tel. číslo. Pak budu pokračovat :smiling-face:

0 Like
Sgw46mm
Pioneer
Možnosti

curve karta - při registraci se mi nenabízí možnost zaslat kartu na adresu do ČR, lze to nějak udělat? díky

0 Like
Skricka
Pioneer
Možnosti

Musíte přepsat Czechia na Czech Republic nebo naopak. Už si to přesně nepamatuji co je tam prvně ale to druhé je každopádně správně 😀

Sgw46mm
Pioneer
Možnosti

 

 

aktualizováno 22.6.2020:

postup pro Samsung Watch 44mm LTE s aktivní esim:

- samsung watch 46mm LTE (SM-R805F)

- T-mobile esim

- Tizen 4.0.0.7

- oneUI 1.5

 

Pro jistotu, ale není potřeba: jít na pobočku T-mobile a  vyzvednout si esim, NENECHAT si ji spárovat s číslem, pouze si vyzvednout plastovou kartičku! Dále je vhodné si objednat Curve kartu, dodání trvá 1-2 týdny. Pokud je potřeba nastavit znovu esim pomocí nové kartičky, tak je potřeba zavolat na linku t-mobile a nadiktovat jim cislo z nové karticky esim. Esim nelze opakovaně nahrát, každé nahrátí znamená jít pro novou esim kartičku do T-mobile prodejny (informace z T-mobile podpory). 

 

0. backup hodinek (ve kterých už používám esim)

1. pomocí NetOdin downgrade na Tizen 4.0.0.4 nebo 4.0.0.1 se správným CSC (já použil R805FXXU1ED6.zip - verzi s OXA seznamem CSC, výchozí je DTM, ale obsahuje i TMZ (český t-mobile)

2. pomocí SDB změnit CSC na TMZ

3. spárovat s telefonem, včetně přiřazení sítě (tzn nastavení esim)

4. pomocí SDB změnit CSC na BTU

5. spárovat s telefonem, včetně přiřazení sítě

6. SPay se po restartu wearable a hodinek v hodinkách objevilo, pak stačí stisknout dlouze horní tlačítko hodinek a spustí se instalace v mobilu i hodinkách

7. nastavit Spay - přidání Curve karty. Někdy jde import (pokud už je v profilu spay nějaká karta nahraná), někdy je nutno přidat znovu

 

 

Až přijde curve karta:

Před její aktivací je potřeba napsat na podporu, oni pošlou jednokorunovou platbu na účet karty, co jsem uvedl (já mbank) a v aplikaci curve je potřeba tu mbank kartu aktivovat pomocí kódu, co je u té korunové platby uvedený. 

Pak je možno aktivovat curve kartu pomocí posledních 4 čísel curve karty. 

 

SDB - nutno povolit debug mod a hodinky restartovat, po příkazu sdb connect IP se objeví v hodinkách požadavek na povolení klíče, někdy to ale nejde.

 

NetOdin - aktualizovat všechny čtyři soubory z FW zipu

Skricka
Pioneer
Možnosti

@Sgw46mm 

Myslím že potřebujete koupit stock protože do Odinu pak dáváte ty čtyři *md5 soubory ze zipu a to AP, BL, CP a CSC a to v combination firmware nezískáte. I návod od @JacobEtienne je udělaný pro ten stock na 99%.

 

Pravděpodobný postup:

1. Náhraní esim a určitě záloha dat

2. Downgrade a zkontrolování zda je stále e-sim nahráná a případně nahrát do hodinek

3. Pokud je třeba tak provést změnu CSC pro zemi kde funguje S-Pay (Británie, USA, Kanada v případě Curve)

4. Insatlace S-Pay

5. Přidání karty Curve

6. Aktualizace Softwaru hodinek přes mobil

7. Obnovení záloh

Skricka
Pioneer
Možnosti

@Sgw46mm 

OT: Downgrade na R805FXXU1ESE3 (Tizen 4.0.0.4) či R805FXXU1CSA3 (4.0.0.1)" - proč zrovna na tyto? V tom linku s placenými fw jsou i novější fw pro ten Tizen 4.0.0.4 nebo 4.0.0.1...

 

OD: Tak bral jsem ty Tizeny co u nich je popis ale samozřejmě lze vzít í novější verzi. Až budete mít v hodinkách S-Pay tak ono se vám to potom stejně zase upgraduje zpět na ten Tizen 4.0.0.7 co máte teď spolu s ONE UI 1.5. Prostě tam tedy jeden z těch starších zaplaťte za ty tři eura a mělo by to být OK všechno.

Doga2
Student
Možnosti

Mě třeba z Curve podpory napsali, když mi nechodili aktivační SMS ať zkusím odebrat a přidat kartu v Samsung play. A opravdu mi to pomohlo

p4vel
Journeyman
Možnosti

Tak návod a (US CSC) firmware od @JacobEtienne funguje v pohodě. Je to lepší varianta, než nastavovat BTU (Velká Británie). Jinak u mě to vázlo na telefonním čísle od Curve. Napadlo mě to zkusit přidat i do Google Pay, kde mi to napsalo, že ověřovací SMS nesměřuje na můj telefon, tak jsem udělal screen a poslal na Curve podporu s žádostí o reaktivaci mého telefonního čísla. Napsali mi, až odeberu kartu Curve a znovu ji dám aktivovat. Nyní již to bylo naprosto bez problémů a SMS dorazila jak do Google Pay tak i Samsung Pay...  Huráááá :face-with-tears-of-joy: 

P.S. : @JacobEtienne - pošli mi tvůj PayPal email, pošlu ti nějakej donate za ten firmware, usnadnil si mi tím plno práce (změna na BTU - Samsung fakturace přes Samsung UK), takhle to mám pěkně přes Samsung CZ :winking-face: 

 

Jinak pro ostatní flashery, SM-R800 jsou SG Watch (bez LTE), SM-R805 je verze s LTE :winking-face:

AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Pěkná práce pánové @JacobEtienne@p4vel, @Skricka@Sgw46mm :thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type: :ok-hand: :handshake:

 

0 Like