Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Samsung Pay kdy ?

(Téma vytvořeno: 17-05-2019 02:56 AM)
67601 Zobrazení
Rech25
First Poster
Možnosti

Kdy Samsung plánuje expandovat se službou Samsung Pay do Evropy ?


Konkurence Apple Pay je už tady a Samsung zaostává. Já sice mohu využít Google Pay, ale například hodinky Samsung Galaxy Watch Google Pay nepodporují.

Je paradoxní, že Samsung Pay není v zemích ČR a SR, které patří k lídrům v EU v bezkontaktních platbách a toto jsem si nevymyslel já, ale Evropská centrální banka.

 

Kdy se dočkáme Samsung Pay?

530 Odpovědi
Sgw46mm
Pioneer
Možnosti

díky moc, super přehledný postup. Ještě dotaz - fungují i po těchto úpravách nadále aktualizace? díky

0 Like
Skricka
Pioneer
Možnosti

ano, aktualizace chodí po změně csc normálně dál. jen možná po flasnutí a downgradu a nahození samsung pay se bude muset upgradovat zpět na nejnovější soft přes NetOdin ale poté už budou normálně aktualizace chodit přes mobil jako OTA

0 Like
bahnisko
Apprentice
Možnosti

Za sebe můžu automatické aktualizace potvrdit. Ihned po flashnutí, restartu a připojení k síti mi to nabídlo aktualizaci. Předpokládám tedy, že OTA aktualizace budou fungovat.

0 Like
Sgw46mm
Pioneer
Možnosti

díky.

A máte oba LTE 46mm? Nerad bych si je rozdrbal.. kde se dá ten odin a ty images stáhnout? nebo aspoň názvy souborů, to už si dohledám.. :smiling-face: díky

0 Like
JacobEtienne
Pioneer
Možnosti

Tak ja se do toho dal, stáhl sem si firmware s CSC OXA (myslím, že to jsou spojené státy, takže sem si řekl, že to musí makat, jinak odkaz byl placený a dal sem za firmware 80kč přes paypall) teď sem přes odin nainstaloval, po přpojení hodinek k telefonu mi to okamžitě nabídnulo Samsung Pay, už tam hláška o upraveném softwaru nebyla a já se dostal až k možnosti přidat kartu, takže paráááááda!!! Jinak sem zkusil checknout aktualizaci a hohohoooo světe div se, telefon stahuje tizen 4.0.0.4, teď je tam 4.0.0.0, takže hádám, že se to nejdříve překotí na 4.0.0.4 a pak se to znovu updatne na 4.0.0.7.. uvidíme..  stay tuned... pokud to bude fungovat, mohu upnout na uložto OXA firmware :winking-face: Ať za to nemusíte cálovat

JacobEtienne
Pioneer
Možnosti

Takže další progres, po instalaci 4.0.0.4 mi to hned nabídnulo 4.0.0.7, takže zase stahuji a updatuji, Samsung Pay funguje stále

JacobEtienne
Pioneer
Možnosti

Takže můj postup pro downgrade, instalaci Samsung Pay na Galaxy Watch SM-R800 a následnou aktualizaci:

 

Soubory stáhnete z ulozta, žádný pochybný zahraniční servery, co z vás lákaj maily atp.

 

Firmvare obsahuje OXA CSC což je kód pro USA, čili si myslím, že změna regionu není potřeba, pokud by se vám po downgradu nedařilo stáhnutí samsung pay (klikni na samsung wearables po downgradu a připojení k telefonu, otevři nastavení hodinek a v seznamu uvidíš odkaz na aplikaci samsung pay, aktualizuj a nahraj samsung pay do hodinek) tak změň region dle návodu, který najdeš na netu, ale dle mě nebude třeba, protože instaluješ OXA CSC, každpádně po všech těch brikulích, co jsem provedl s hodinkama, to nedokáži říct.

 

Návod:

 

1 Stáhnout firmware R800XXU1BRH3

odkaz https://bit.ly/2XrjOkY

 

2 Stáhnout NetOdin

odkaz https://bit.ly/2zXM3P0

 

3 Restartovat hodinky (odebrat z telefonu, odstranit data) V hodinkách Nastavení -> účty -> ,,Hledáte tohle? Resetovat"

4 Po restartování a zobrazení informací o nutnosti stáhnutí galaxy wearables dlouze podrzet pravé spodní tlačítko a držet dokud není vidět nápis rebooting, po té pustit a 3x krátce zmáčknout to samé tlačítko, po zobrazení nabídky jednotilvými zmáčknutími označit Download wireless a zase dlouhým stiskem potvrdit, po najetí wireless download modu, krátkým stiskem přepnout do AP modu, to že běží AP hodinky vypíší, v pc po té připojit svou wifi na SM-R800 (access point, který vytváří hodinky).

5 Otevřít NetOdin, v odinu bude vidět připojení a ip adresa (nejspíš vyskočí firewall, odblokovat, povolit přístup), to že jsou hodinky připojené se vypíše na displayi.

6 Rozbalíme stažený firmware a načteme BL, AP, CSC, po té stiskneme start.. Proces bude trvat cirka 20minut. Hodinky s po úspěšném přehrání restartují a budou chtít připojit k telefonu.

7 Hodinky připojíme k telefonu, nainstalujeme Samsung Pay.

8 Zkontrolujeme aktualizace a aktualizujeme pomocí telefonu na Tizen 4.0.0.4.

9 Po aktualizaci na Tizen 4.0.0.4 znovu zkontrolujeme aktualizace a aktualizujeme na 4.0.0.7.

10 Užíváme si aktuální firmware a funkční Smasung Pay.

 

Návod použijte dle uvážení, odpovědnost za nejaký to bricknutí vašich hodinek nenesu, provádějte, pokud víte, že na to máte HW, SW a trochu těch znalostí :smiling-face:

Skricka
Pioneer
Možnosti

@Sgw46mm 

Jestli máte LTE verzi tak odin použijete z odkazu výše. Návod je též platný a postup stejný jako u verze hodinek jen s Bluetooth. Avšak musíte ještě použít software odsud https://bit.ly/2Xpn6Fa nebo https://bit.ly/2zUgc1P (zaleží zda chcete americký nebo kanadaský sw ale je to vlastně jedno)

 

Podívejte se taky sem https://doc.samsungmobile.com/SM-R805U/001489180831/eng.html a použijte jeden z těch odkazů z 1. linku (případně kdyby byl problém tak z toho druhého okazu). Ale v podstatě můžete použít oba dva ty odkazy z XDA pač jeden je Tizen 4.0.0.1 a druhý 4.0.0.4 tzn že by mělo fungovat Samsung Pay hned na obou bez problémů 😉 (není to One UI 1.5 ale pouze 1.0) 

 

Viz screenshot z doc.samsungmobile.com

a.png

 

p4vel
Journeyman
Možnosti

Ano u mě to sice stojí na potvrzení od Curve, ale jak jsem psal, číslo mi změnili na číslo i s předvolbou, přesto SMS nedorazí.  (nemám nastavenou žádnou blokaci mimo ČR, od jiných lidí z okolních států mi SMS přijde). V jejich aplikaci (Curve) je karta normálně napárovaná a funkční. V nastavení Curve aplikace to taktéž ukazuje číslo správně s předvolbou, přesto ověření nedorazí. Urgoval jsem to 2x u Curve, zatím žádná odezva... 😞

0 Like
Sgw46mm
Pioneer
Možnosti

super, díky! Jinak já mám hodinky SM-R805F, ty odkazy jsou většinou SM-805U a SM-805W, nevadí to?

sw mám R805XXU1FSL3.

0 Like