Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Galaxy Tab S6 Lite: Régi recepet újragondolva

(Témakör létrehozásának dátuma: 07-04-2024 09:37 PM)
60 Megtekintések
KrisztianK
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

Gondolom már mindenkihez eljutott a hír, miszerint a Galaxy Tab S6 Lite másodjára is megújult. A népszerű középkategóriás táblagép 2020-as év első felében debütált, és azt a célt szánták neki, hogy nyisson olyan érdeklődők felé, akik szeretnék megtapasztalni, milyen egy prémium készüléket vásárolni, viszont nem akarnak kiadásokban elrugaszkodni. A felsőkategóriás életérzéshez pedig az S Pen is dukkál, így kaptuk a termék mellé, hogy a kreatív vonalat erősíthessék általa.

2022-ben megtörtént az első felfrissítése. A méltán népszerű modellben lecserélték a lapkát, azaz naprakésszé tették a Qualcomm által gyártott Snapdragon alternatívákkal. Amit a processzor magával hozott még, az Bluetooth és GPU fejlődés, illetve egy plusz navigációs rendszerre történő csatlakozási képesség.

2024-ban sem tettek mást. A Galaxy A25 5G-nél prezentált Exynos 1280 épült a készülék vázába, amely már Bluetooth v5.3-ra hivatott. A jó hír, hogy nemsokkal drágábban érkezett, mint az elődje, s Android 14-et kapunk alap operációs rendszerként. Tehát Android 18-ig biztosan meg fogja kapni a fő OS update-eket, így aki egy megbízható táblagépben gondolkodna, ám nem akar mélyen a zsebébe nyúlni, az másra ne adja a fejét.

image-9

A táblagépek körében a Galaxy A9+ főlé, illetve a Galaxy Tab S9 FE alá lőtték be ársáv ügyileg.

Szerintem sem kell a bevált recepten változtatni. Másrészről, ez is jól mutatja, hogy már anno 2020-ban a Samsung egy ütőképes középkategória felső sávját hivatott terméket dobott a piacra, aminél mindössze egy processzor váltás elegendő ahhoz, hogy igazából hozza a kötelezőt, amitől mindenki elégedett.

Szerintetek, lesz 2026-ban harmadik újragondolása?

Üdv.:
K

3 Válaszok
CsabaSz
Samsung Expert
Beállítások
Amekkora népeszerűségnek örvendett az első és második kiadás, szerintem az idei updatelt verziót is vinni fogják, mint a cukrot. Ebből kiindulva elképzelhető, hogy a későbbiekben is lesz egy kor követő, ráncfelvarrott verzió belőle. Az S9FE lenne, ami talán letaszíthatná a trónról, de ahhoz szerintem több idő még.
0 tetszik
GTamás
Samsung Members Star ★★
Beállítások
szerintem inkább egy újabb modellből lesz majd a következő kedvezőbb árú tab
0 tetszik
Mark V
Samsung Expert
Beállítások

Nagyon népszerű modell, szóval érthető.

0 tetszik