op 31-10-2020 10:42 AM
Beste,
Wij hebben een 3-4tal weken onze Samsung Family Hub RS68N8941B1/EF in huis. Sinds vorige week begon hij plots een zoomend/brommend geluid te maken. Eerst voor een uurtje, maar dagen daaropvolgend was het langer en langer.
Heb het vermoeden dat het om de compressor gaat. Telkens ik de deur open, stopt het geluid. Een klein minuutje na het sluiten van de deur start het terug op voor enkele uren.
Kunnen jullie me assisteren?
Alvast bedankt!
Dennis
op 31-10-2020 11:08 AM
op 03-11-2020 08:07 AM
Hi @dennis_fontijn, goedemorgen.
Bedankt voor je berichtje en het filmpje. Het geluid wat je hoort komt inderdaad van de compressor af.
De compressor maakt geluid omdat deze een elektromotor bevat die een mechanische pomp aanstuurt. Hoe vaak wordt de elektromotor gestart is afhankelijk van:
• De ingestelde temperatuur;
• Hoe vaak de deur wordt geopend/gesloten;
• De omgevingstemperatuur;
• De ventilatie rondom het product (kijk voor meer informatie in de gebruiksaanwijzing);
• Of er net warme producten in de koelkast zijn geplaatst;
• Hoe vol de koelkast is.
Omdat de compressor constant aan staat zorgt dit voor een stabielere temperatuur maar ook voor een lager energieverbruik.
Groeten,
Martijn
op 11-11-2020 07:51 AM
Bedankt voor je assistentie, MartijnK
Helaas biedt het niet de oplossing en is het probleem erger geworden. Koelkast maakt langer en langer lawaai. We spreken hier over uren aan een stuk, echt niet wat een koelkast hoort te doen. Tevens met onze keukeninstallateur gesproken en hij gaf aan dat alles juist gepositioneerd is.
Ik merk op het forum dat dit een meer voorkomend probleem is.
Best contact opnemen met de verkoper of met Samsung? Kunnen zij via de Family Hub meer technische details bekomen?
mvg
Dennis
op 11-11-2020 01:30 PM
Hi @dennis_fontijn,
Ik heb het topic even doorgezet naar onze productspecialist. Zodra ik wat hoor, kom ik bij je terug 👍
op 11-11-2020 01:59 PM