Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Superrychlé nabíjení 2.0 se 45W nabíječkou

(Téma vytvořeno: 31-12-2019 10:37 AM)
1158 Zobrazení
Reliks
Voyager
Možnosti

Zdravím.

Dnes sem se dostal k tomu, abych změřil jak dlouho trvá nabíjení Note10+ se 45W Super Fast Charge 2.0 nabíječkou.

Bohužel musím říct, že se mi potvrdilo že nabíječka nabíjí hodně pomalu. Nemám přesná data před aktualizací na A10, ale přijde mi že nabíjení je pomalejší než předtím.

Telefon byl nabíjen z počátečních 5% baterie, po restartu chvíli ponechán aby vychladl.

Telefon zapnutý, zhasnutý displej, nepoužívaný.

45W.pngCelková doba nabití z 5% na 100% je 78 minut.

Přikládám tabulku stavu nabíjení po 5 minutách.

Řeší se to i na https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10+/how-to/45w-charger-slower-25w-charger-t4020781

Jak jste na tom vy co máte také 45W nabíječku, zkoušel to někdo měřit? Díky

19 Odpovědi
Libb
MegaStar
Možnosti

Mohu se zeptat na metodiku měření? Jak jsi zjišťoval aktuální stav nabití? Info o teplotě asi nemáš, že?






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like
Reliks
Voyager
Možnosti

Není to žádné profi měření, prostě pomocí časovače po 5 minutách sem zapsal procenta baterie zobrazené na telefonu při nabíjení. Info o teplotě nemám.

Už sem se o tom zmiňoval ve všeobecné diskuzi.

Zarazilo mě právě že po připojení vždy tel hlásí necelou hodinu do plného nabití a ve skutečnosti je to o mnoho déle.

Až budu mít čas, zkusím i 25W nabíječku.

Koukal si na ten odkaz z XDA? Tam je to pěkně uvedené včetně grafu, já sem se dostal ještě na horší hodnoty než autor vlákna.

 

EDIT: Pro zajímavost sem našel délku nabíjení z aplikace AccuBattery.

12% až 100% za 1h 17min (45W nabíječka)

11% až 100% za 1h 5 min (25W nabíječka)

Poznám to protože dopoledne v práci používám 45W, doma 25W.

SmartSelect_20191231-140242_AccuBattery.jpgSmartSelect_20191231-140252_AccuBattery.jpg

Libb
MegaStar
Možnosti

Koukal. Já si právě hrál s něčím podobným, ale já srovnával kabel a Qi. A mám tam i teplotu, ale pořád přemýšlím, jak ta data vlastně uchopit.

Co z toho leze, je, že jak se zvedne teplota, případně jak se přiblížíš ke 100%, zpomalí se nabíjení.

Já ale řešil hlavně tu teplotu.

Oni o tom už psali na Mobilmánii myslím hned po uvedení Note 10, že ta nabíječka moc nepomůže, protože právě brzo zpomalí. Ostatně proč myslíš, že konkurence háže těmi super časy vždy v kontextu nabidí někde mezi 20-80%? Právě proto, že tam je to rychlé...






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



Reliks
Voyager
Možnosti

Koukal sem že se ve většině článků psalo že se do ní nevyplatí investovat, ale chtěl sem druhou nabíječku tak sem skoro za stejné peníze vzal tu rychlejší.

Jen mě zaráží že mě teď nabíjí pomaleji než právě ta 25W.

Přijde mi že na A9 se to nedělo a nabíjení 45W bylo opravdu o cca 6-10 minut rychlejší.

0 Like
PetrV
Troubleshooter
Možnosti

Super že si to otestoval , mě výsledky už někde po uvedení nabíječky nepřesvědčili , proto jsem 45w nabíječku zavrhl 

S23 ultra 512GB
Libb
MegaStar
Možnosti

Já bych se na to vykvákl už proto, že to potřebuje USB-C na obou stranách. Než mít zase jeden kaleb, který nepoužiju univerzálně, raději oželím pár minut.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Zrovna vyšel na Mobilmanii článek o superrychlém nabíjení, kde je zajímavá zmínka o Note10:

 

Překonat je měl Samsung Galaxy Note 10+, ke kterému se separé prodává 45W nabíječka.
Problém je, že to platí jen pro procesor Snapdragon, evropský Note má Exynos a neumí si vynutit 10V větev,
takže používají jen 27 W (dodávaná nabíječka umí 25 W). Doba nabíjení s oběma adaptéry je shodných 40 minut.

To by to vysvětlovalo. 45W na obalu, nabíječka to umí, ale evropská verze telefonu to neuví využít.

 

Zdroj: https://www.mobilmania.cz/clanky/tohle-je-nejrychleji-nabity-telefon-ktery-jsme-kdy-testovali-prekva... 






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



Reliks
Voyager
Možnosti

Díky. Taky sem to četl. Škoda že neuvádějí zdroj odkud informaci čerpají.

Jen mi i tak není jasné, proč nabíjí pomaleji než 25W. Nejspíš to bude teplotou.

(I když mám pořád pocit že na A9 se to nedělo, možná i zkusím kvůli tomu downgrade na A9 když se mi bude chtít :smiling-face:)

Dnes zkusím 25W z 5% na 100% pro porovnání a hodím tabulku.

Až se k tomu zas dostanu zkusím i ze 20 na 80% jak si psal u obou nabíječek.

0 Like
Reliks
Voyager
Možnosti

Tak já už nevím, buď je to A10 nebo mám něco s telefonem...

Nabíjení 5-100% s 25W nabíječkou za 87 minut, o 9 minut pomalejší než se 45W.

Když to porovnám s tabulkou z XDA (autora vlákna který má horší výsledky než ostatní diskutující), je tam rozdíl o 11 minut u 45W a 22 minut u 25W.25W.png)

Maximální teplota kterou ukazovala aplikace AccuBattery u 25W bylo 38,7 - 38,8 °C.