Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Note 10 vs S 10

(Téma vytvořeno: 11-08-2019 06:59 AM)
1672 Zobrazení
Libb
MegaStar
Možnosti

Sice to není moc pravděpodobné, protože mám S10+ hodně krátce a jsem spokojený, ale je někde srovnání Note 10 vs S10+? Oni všichni srovnávají Note 10 s Note 9, což je samozřejmě v pořádku, ale tohle je také zajímavé. Hodně lidí váhá mezi Note a S.

Co jsem našel já jako plusy pro Note 10+

  • vyšší kapacita baterie
  • jen jeden přední foťák (tohle beru jako plus)
  • zadní ToF kamerka (i když kdo ví k čemu bude)
  • 45W nabíječka - nutno dokoupit zvlášť
  • samozřejmě S Pen

A minusy:

  • nemá jack 3.5mm
  • nemá hybridní slot (nelze použít SD karta) - pouze Note 10
  • pouze strakatá verze pro 512 GB úložiště - mám raději seriózní černou
  • přesunuté tlačítko napájení (tohle je spíš o zvyku + nevím jak to bude sedět v univerzálních držácích v autě)
  • nemá tlačítko Bixby

A co jsem nenašel:

  • jak je řešený senzor přiblížení? U S10+ je to pro mě katastrofa, někdy se po ukončení hovoru nerozsvítí displej (i když to se už chvíli nestalo, možná to opravili a nezmínili), ale hlavní problém je, že ten senzor nereaguje mimo hovor. U starších modelů byl aktivní pořád.
  • jaká je čtečka otisků prstů? Stejná jako u S10 nebo je nějak vylepšená?
  • bude také prodáván s ochrannou fólií z výroby?
  • DeX, jaká je přesně podpora? Zase kabel? Utáhne to chlazení přímo v telefonu?
  • clear view pozdro, bude už ukazovat notifikace nebo bude zase pasivní? Pokud ano, dá se čekat oprava i pro S10?
  • jak se leze do download módu? :winking-face:

A něco co není přímé srovnání s S10:

  • bude možné použít USB-C rozdvojku, kdy jsou zároveň připojena sluchátka přes jack a telefon se nabíjí? Vypadá to sice strašně, ale někdy se to hodí (na tabletu značky jejíž jméno raději nebudu zmiňovat to funguje, ale i tam nadávám, že to nemá jack)

Co vy, našli jste něco, o čem se moc nemluví a zajímá vás to? A je tu někdo schopný odpovědět? Protože nadšené řeči influencerů o tom, jak to skvěle fotí a jak je to nejlepší stroj na světě jsou sice možná marketingově super pro prodeje (i když jako přes kopírák už od S8 nebo kdy se s touhle kampaní začalo), ale mě zajímají techničtější věci...






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



26 Odpovědi
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Hezky zesumarizováno, dovolím si hodit pár bodů:

 

  • u Note 10+ bude sice větší baterie, ale vzhledem k většímu display bude výdrž +- steiná jako na S10+
  •  U zaoblení u S10+ mi přijde lepší ergonomie,  "hranatý" styl Note se mi osobně vždycky hůře držel než zaoblená řada S
  • Odebrání 3,5mm jsem po vzoru ostatních výrobců čekal už dlouho, ale nemám z něho radost 😞
  • O DEXu jsem četl, že bude fungovat při propojení s PC, ale pro samostatný DEX z telefonu bude potřeba dokovací stanice
  • Nová barevná varianta + rozložení foťáku mi přijde lehce napodobování Huawei - ale ty mají alespoň pořádný teleobjektiv..
  • Note řada se mi líbila, že vylepšovala řadu S a naznačovala kam se posune další rok, ale trochu se děsím jaka "vylepšení" přinese S11

fajn-Snek-podpis-B


Libb
MegaStar
Možnosti

Zašel jsem si do Olympie do Samsungu a mám pár odpovědí.

  • tlačítko power vlevo nějak nevadí a přímo v nastavení mobilu je možné přemapovat dvojitý stisk buď na Bixby, Fotoaparát nebo jakoukoliv aplikaci
  • na displeji je fólie
  • prodavač tvrdil, že v balení je redukce na jack + sluchátka s USB-C konektorem

Jinak to srovnání modelů je přímo na hlavní ploše vystaveného Note 10. Sice byl trochu porod udělat screenshot, protože jsem nepřišel na funkční kombinaci kláves a jezdit dlaní přes displej mně nikdy nešlo, ale podařilo se. Další výzva byla dostat ty screenshoty ven, protože sdílení je zakázané - ale ne už před NFC z Galerie (nakopat programátory do zádele, doufám že zabezpečení KNOXu dělal jiný tým).
Takže tady jsou ta srovnání:

note9.jpgs10+.jpgnote10.jpg

Teď se dívám, že ve srovnání s S10+ je chyba, S10+ má přece 8GB RAM, ne 6.

A další, S10+ má CPU vyrobené 8nm technologií, ne 10nm!

Tak takové srovnání dělal ještě horší tým, než to zabezpečení 😞 Nechci ani uvažovat o tom, že by snad Samsung záměrně ve srovnáních zhoršoval parametry ostatních modelů...

 

Ještě jsem udělal 3 fotky ze stejného místa postupně všemi objektivy, tohle je ale bez nároku na nějakou vypovídací schopnost:

F: 4.3mm Clona: f/2.4 Čas expozice: 1/160s ISO: 50F: 4.3mm Clona: f/2.4 Čas expozice: 1/160s ISO: 50

F: 1.8mm Clona: f/2.2 Čas expozice: 1/100s ISO: 50F: 1.8mm Clona: f/2.2 Čas expozice: 1/100s ISO: 50

F: 6mm Clona: f/2.1 Čas expozice: 1/100s ISO: 50F: 6mm Clona: f/2.1 Čas expozice: 1/100s ISO: 50

No a přibyly dvě nové otázky:

Co je tohle za balast?

Hancom.jpg

 

A něco pozitivního: Note 10 umí zaostřené video. Něco jako uměle rozostřená fotka, ale s videem.

Zaostřené video.jpg

 

No a nakone ještě fotka samotného Note 10+

20190811_151609.jpg






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

@Libb Díky za rychlý souhn a ochotu jít model rychle omrknout... Tenhle model asi půjde úplně mimo mě, SPEN pro mě není klíčová vlastnost, a jiná funkce u Note 10+ není, tedy taková ta "MUST HAVE".  TOF senzor bude mít největší hodnotu v oblasti portérotvých foto + video a zde opět nejsem cílová skupina. 

 

Zkoušel jsi ten senzor přiblížení ?  Obávám se, že to bude stejné jako u S10+, i když já osobně to kvituji, protože například můžu ovladátat telefon v pouzdru na kolo, to u S9+ byl problém - zhasínal se mi neustále display...


fajn-Snek-podpis-B


pRo_lama
Voyager
Možnosti

Vidím, že ste sa tu rozpísali, tak idem aj ja napísať pár otázok. :smiling-face-with-sunglasses:

 

1) Nikde nevidím informáciu o tom či 5G verzia je NSA alebo SA, prípadne kombinácia. Viem, že 5G verzia sa nebude predávať v ČR/SR, ale to je pre mňa nepodstatné. Ktorý band bude podporovaný? N71/N72?(Poprosím o odpoveď zo strany Samsungu - @

Libb
MegaStar
Možnosti

Senzor přiblížení se nepodařilo aktivovat, ani v servisním menu.

 






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



Libb
MegaStar
Možnosti

Video v 960fps nabízelo 0.4 nebo 0.8s. V nastavení jsem k tomu nic víc nenašel, kvalitu tedy nevím, ale nejspíš to bude stejné jako u S10






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like
KristynaB
Hotshot
Možnosti

Zdravím 🙂 nize posilam odpovedi : diky, K

 

1) Nikde nevidím informáciu o tom či 5G verzia je NSA alebo SA, prípadne kombinácia. Viem, že 5G verzia sa nebude predávať v ČR/SR, ale to je pre mňa nepodstatné. Ktorý band bude podporovaný? N71/N72?(Poprosím o odpoveď zo strany Samsungu - @

 

Samsung Galaxy Note10+ 5G verze je NSA verze.

Evropská verze Galaxy Note 10+ 5G podporuje band N78.

 

Downlink Features

8CA (Carrier Aggregation) in LTE
4x4 MIMO
FD-MIMO
Up to 256-QAM in sub-6GHz
Up to 64-QAM in mmWave

 

Uplink Features

2CA (Carrier Aggregation) in LTE
Up to 256-QAM in sub-6GHz
Up to 64-QAM in mmWave

3) Prečo nebolo nikdy spomenuté, že Super Steady funguje iba v režime 1080p? CPU nemá problém s 8K, tak prečo to nespraviť s 4K alebo 2K? 

      Tady si odpověděl sám pouze podpora 1080p

 

 

       Videa ve superstabilizaci lze natáčet při 30fps.

 

5) Aká je dĺžka videa pri 960fps? Zmenila sa oproti S10?

Superzpomalené záběry podporují pouze rozlišení HD. Uživatelé mohou nahrát přibližně 0,4 sekundy videa zachyceného v 960 fps s délkou výsledné nahrávky přibližně 12 sekund.

 

Hlavní 12Mpx fotoapát podporuje OIS

 

 

 

Libb
MegaStar
Možnosti

@KristynaBnerozumím z toho ani tečkám nad "i" :face-with-tears-of-joy:






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



KristynaB
Hotshot
Možnosti

:-))) 

0 Like