Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Note 10 vs S 10

(Téma vytvořeno: 11-08-2019 06:59 AM)
1676 Zobrazení
Libb
MegaStar
Možnosti

Sice to není moc pravděpodobné, protože mám S10+ hodně krátce a jsem spokojený, ale je někde srovnání Note 10 vs S10+? Oni všichni srovnávají Note 10 s Note 9, což je samozřejmě v pořádku, ale tohle je také zajímavé. Hodně lidí váhá mezi Note a S.

Co jsem našel já jako plusy pro Note 10+

  • vyšší kapacita baterie
  • jen jeden přední foťák (tohle beru jako plus)
  • zadní ToF kamerka (i když kdo ví k čemu bude)
  • 45W nabíječka - nutno dokoupit zvlášť
  • samozřejmě S Pen

A minusy:

  • nemá jack 3.5mm
  • nemá hybridní slot (nelze použít SD karta) - pouze Note 10
  • pouze strakatá verze pro 512 GB úložiště - mám raději seriózní černou
  • přesunuté tlačítko napájení (tohle je spíš o zvyku + nevím jak to bude sedět v univerzálních držácích v autě)
  • nemá tlačítko Bixby

A co jsem nenašel:

  • jak je řešený senzor přiblížení? U S10+ je to pro mě katastrofa, někdy se po ukončení hovoru nerozsvítí displej (i když to se už chvíli nestalo, možná to opravili a nezmínili), ale hlavní problém je, že ten senzor nereaguje mimo hovor. U starších modelů byl aktivní pořád.
  • jaká je čtečka otisků prstů? Stejná jako u S10 nebo je nějak vylepšená?
  • bude také prodáván s ochrannou fólií z výroby?
  • DeX, jaká je přesně podpora? Zase kabel? Utáhne to chlazení přímo v telefonu?
  • clear view pozdro, bude už ukazovat notifikace nebo bude zase pasivní? Pokud ano, dá se čekat oprava i pro S10?
  • jak se leze do download módu? :winking-face:

A něco co není přímé srovnání s S10:

  • bude možné použít USB-C rozdvojku, kdy jsou zároveň připojena sluchátka přes jack a telefon se nabíjí? Vypadá to sice strašně, ale někdy se to hodí (na tabletu značky jejíž jméno raději nebudu zmiňovat to funguje, ale i tam nadávám, že to nemá jack)

Co vy, našli jste něco, o čem se moc nemluví a zajímá vás to? A je tu někdo schopný odpovědět? Protože nadšené řeči influencerů o tom, jak to skvěle fotí a jak je to nejlepší stroj na světě jsou sice možná marketingově super pro prodeje (i když jako přes kopírák už od S8 nebo kdy se s touhle kampaní začalo), ale mě zajímají techničtější věci...






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



Andrejoxp
Pioneer
Možnosti
Celkovo som od Note10 ako TOP modelu cakal viacej... priklad ostrenie u sirokouhleho objektivu, opticku stabilizaciu u vsetkych cociek, 4k 60p video tiez na vsetkych kamerach, u tele objektivu vecsi zoom, super spomalene zabery konecne aspon vo FullHD.... ale takto dostal len to co sa skusalo na vsetkych modeloch pred nim a on ako posledny vela veci zopakoval vcetne citacky v displeji, sirokaca a podobne. To Note by mal stale urcovat smer a ostatne modely by jeho funkcie casom mohli preberat. Ale opak je pravdou. Berem, ze stabilizaciu a vodeodolnost a bezdrotove nabijanie maju teraz uz iba note a S rady, ale to je tak pomaly vsetko... Note teda S pen. Ale viac menej je to stale dost podobme. Jak pisem mam S5mini... stara vykopavka. Interna pamet 16Gb pametovka 64-128GB. V mobile 100apk niekolko tisic foto (bolo aj 30.000) bezne 13.000 lebo tocim aj videa... vodeodolnost, IR, vymenitelna bateria android 6, nahravanie hovorov, rovny displej...
Dovolim si tvrdit, ze zmykam - zatazujem telefon viac jak niekto kto ma s10+... moj telefon ma teda pravo sa zadychavat, a byt niekedy spomaleny.
Hry sa nehram.
Rad by som vyskusal TOP model pri mojom zatazeni... ked dnes telefony, teda stretnej triedy sa sekaju aj ked su od vyrobcu prazdne. Aspon podla niektorych recenzii na webe...
To netvrdim, ze pokrok tam nieje... ale cakal by som na dnesnu dobu viac. A to je uz teda konspiracia... ale zda sa mi, aktualizaciami sa telefony nielen opravuju, ale aj spomaluju, baterka sa rychlejsie vybija a vsetko vedie k tomu, ze telefon uz "nestaci" je pomaly, dlho na baterku nevydrzi, seka sa a je treba kupit novy... ale len teoretizujem 🙂
0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

@Andrejoxpjá úplně nechápu, kde jsi byl posledních x let? Note většinou jen vylepšený aktuální model S. Ten přináší novinky, Note je jen dopilovává. Ostatně Note10 má pár věcí, které se mně hodně líbí: má novější souborový systém (jak software, tak hardware, v porovnáních je asi 10x rychlejší než S10), má lepší foťáky (světelnost). Že by tam dali revolučně lepší čip - proč?

A ohledně zoomu, lidi neblbněte, ono to beztak není použitelné. Pokud narážíš na 5x zoom u P30 Pro, tak ho zkus použít při zataženém počasí a vyfoť něco co se jen trochu rychleji pohybuje. Ani ten zoom 2x u Samsungu není žádná výhra, jakmile zalezu z přímého sluníčka.

Jinak mě opravdu baví, když někdo, komu stačí S5 mini říká o Note10, že není dost dobrý. Opravdu nechápu, co si představuješ, že to bude mít (ano, také mě mrzí, že odstranili IR, ale to je prostě marketingové rozhodnutí, stejně jako zahnutý displej. Ve všechn ostatních oblastech je to obrovský posun dopředu)






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Asi chápu, že @Andrejoxp  chce za svoje peníze to nejlepší, když kupuje telefon po tolika letech, ale aktuálně asi krom řady S10 neexistuje komplexnější zařízení než Note 10+. Upřímně pokud bude přecházet z S5mini byl by to obrovský pokrok už při přechodu na Galaxy S7... Porovnávat 5 let starou nižši střední třídu s aktuální špičkou prostě nejde.. Ano v oblasti možnosti nastavení bude možná méně možnosti, ale došlo zde k značnému vylepšení automatických režimů za použití AI. Sice již není PRO režim pro video, ale ten neměla ani S5... Pokud ti přijde, že Note 10 těžko uspokojí tvé požadavky, u konkurence těžko najdeš telefon, který je splní...

 

Rozhodujícími faktory pro řadu Note byly a  vždy budou velikost a SPEN


fajn-Snek-podpis-B


0 Like
Andrejoxp
Pioneer
Možnosti

Dakujem vam za vase reakcie @fajnSnek  @Libb Musim s vami vo vela veciach suchlasit a rozumiem vam. Pre mna by uz bolo skoro cokolvek a mozno aj vsetko lepsie, ako to co mam. Je to naozaj stare a pomale a niekedy uz take trapenie... ja som sa s tym naucil zit a viem ako z toho vytiahnut maximum. Spravne je pochopene to, ze ked uz idem kupovat novy mobil chcem, aby tam bolo vsetko o com som doteraz za tych 5 rokov viac menej iba cital. Ale to, ze sa zrychlili procesory a zvecsila RAM, tak zase je nieco narocnejsie a prave preto je tento vykon potreba. To, ze Note je len vyladena rada S spolu s S pen som nevedel. Myslel som, ze to je nieco extra. Lebo za "chvilu" predstavena s11 bude zase "lepsia" ako Note 10 - nejaka nova funkcia, ktorou Note10 nebude disponovat... a Note bude cakat na nu do dalsieho vydania. O vykone N10 nepochybujem... cital som aj o rychlych pametiach, urcite to je bomba a pre mna stacit musi!!! Ale aj fotky. Ja viem, ze na Mpx az tak nezalezi, nepotrebujem tlacit bilbordy, ale 12 je naozaj na dnesnu dobu malo. Keby ich bolo viac nahradilo by to zoom. Sak v buducom roku sa to ukaze na pripravovanych modeloch a urcite sa to prejavi aj v radach S.

Rozumiem, ze za nie idealneho svetla mi na leteobjektive pohybujuci objekt u fotiek bude robit problem, ale u statickych by nemusel. Zoom by som vyuzil hlavne vo videu v miestach kam sa uz nemozem fyzicky priblizit blizsie.

Chcem dobehnut iduci vlak a to nejde. Vzdy bude za rok nieco nove a lepsie... ale kupovat to a stale menit je asi marnost, i ked bola by radost zo skusania, testovania novych veci. To co som pisal som tak napisal, ako to vidim. S aple ziadne skusenosti nemam, viem, ze je to system podla niektorych dost obmedzeny, za vsetko sa plati, ale zatial iba verim, ze to aj funguje. Ale vadilo by mi fotit 4:3. Platit si apky, ale keby to vsetko makalo vedel by som preco. Ale bola by to zmena asi vo vsetkom... nic by asi na zaciatku neslo... ale inac system by bol svizny :-). Podotykam, ze v minulosti som telefony kvoli funkciam recovery a inych systemovych vychytaviek rootoval. Teraz sa kvoli NFC platbach bojim, lebo si myslim, ze uz nebude cesta spet kvoli knox a ja uz mobilom platit nebudem moct. Ospravedlnujem sa za moje dlhe texty, ale asi som to chcel napisat vsetkym, ktory vyvoj mobilov sleduju, vnimaju, ze by sa dalo este vela veci posunut dalej... i ked s mobilom v zaklade vsetci robime to iste... Isto ani jeden z vas nieje taky, ze po predstaveni novinky povie - jeeee super, mne to takto staci, nic viac som necakal a ani nepotrebujem.

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

@Andrejoxp pokud si nejsi 100% jistý, že Note 10 není to pravé ořechové, počkej na řadu S11. Samsung bude podle mě příští rok nasazovat nové čipy a nové objektivy, protože konkurence je zejména v oblasti fotoaparátů poměrně dravá :smiling-face: 

 

https://samsungmania.mobilmania.cz/clanky/samsung-oznamil-108mpx-fotocip-pro-smartphony-vyvoje-se-uc...

 

 


fajn-Snek-podpis-B


0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

@Andrejoxp  v pohodě, já ti rozumím. Já rootoval zaposledy S6, ono to dnes už ani nemá cenu. Jak sám píšeš, dost zásadních věcí by nefungovalo a na druhou stranu dost věcím, na které je třeba root, jdou udělat i bez něho.

A jinak jo, ta doba, kdy každý nový telefon byl revoluční, je dávno pryč. Teď se sem tam něco objeví, ale spíš to je jen poklidná evoluce.

Jak už zaznělo, skoro bych ti doporučil řadu S, ale ne čekat na S11, alébrž S10(+). Protože to je ještě poměrně starý dobrý Samsung S (a nebo S10e s rovným displejem). Note 10 už nemá třeba jack, to je např. věc, ze které mám trochu (dost) obavy.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like
Andrejoxp
Pioneer
Možnosti

Tak ked som uz tolko vydrzal este chvilu pockam s cim pride S11. Predstavia ju zase asi v Barcelone a mozno budu predstavenie oddalovat. Co pisali o novych samsungoch tak pribudnu Mpx, mozno vecsi zoom, predpokladam rychlejsie pamete z Note 10 a samozrejme zoberu aj jack. Ten jack je nic moc, ale ked su v baleni sluchadka s USB tak az taky problem nevidim. Existuje vraj redukcia, ze sa da sucastne nabijat a pocuvat.
Niekto sluchadka AKG chvali, niekomu nestacia a zvuk je vraj nanic. Ja mam 5 rocne a zo zvukom som teda dost spokojny. Momentalne sa riesi ta nedokonala ultrazvukova citacka, chybajuca led dioda - tomu ale nerozumiem. Ved by mali snad ist vyuzit notifilacie cez Edge Lighting ci ako to je.... dokonca na kazdu aplikaciu inu farbu.
Trochu mi v CR chybaju podrobnejsie recenzie s videoukazkou roznych vychytavok... zahranicne videa sa o tom zmienuju a velakrat su to naozaj zaujimave veci.
Zaujalo ma toto - cas 5:10
https://youtu.be/3M5isUR1lHk

Cesky jutubery hlasia iba ako mobil vzhladovo vyzera, riesia kazdy mm, zakladne info, ale co sa zmenilo, ako to vyzera v prostredi o tom nikto nic. Ja anglicky teda moc neviem. Pohladom tomu rozumiem, nieco si domyslim a pocitacova a mobilna terminologia mi je znama 🙂
Len nerozumiem a neviem preco sa na Youtube neprekladaju komentare. Facebok text prelozit vie.
Rad by som si jednoducho na YT cital aj zahranicne komentare vo zvolenom jazyku... vsetky a hned. Na toto by sa mohol google zamerat ... asi pre nich nic zlozite. Riesim teda preklad komentarov v mobile.

No a verzia S10e je tiez moznost. Mozno bude s plochym displejom jeden mobil aj S11e. To by bolo zaujimave. Tam pridaju mozno Tele 2x a do klasiky S11 uz daju 5x aby sa zase tazko rozhodovalo.
S10e asi staci. Mrzi ma ale ta absencia Tele, ale racsej sirokac ako tele.... ale zase ta baterka. Este by to bolo len nove a uz nabijat 2x za den. Ak je inac vsetko uz rovnake s 10+ tak moze byt. Cena je priazniva na eu distribuciu. Ale skusil by som asi uz S10+ kvoli baterke a aby som si aj ja zanadaval na zaobleny displej. Nejde to strcit do klasickeho silikonoveho obalu jak sa davali mobili volakedy? Alebo to potom moc obmedzuje na dotykoch a edge paneloch? Tie edge panely - nespomaluje to nejako mobil? Funguju sucastne aj pri multiwindow.

Vraj aj ta gorila glas 6 je nejako viac nachylna na poskrabanie oproti GG5?
Este ma dost zarazilo na Note 10, ze DEX uz nieje taky ako bol. Samotny monitor nestaci, treba pocitac... To asi tiez zoberu S11.

 

Este s cim nic ale neurobime mi vadi, ze miesto snapdragonu mame exynos.

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Tak Note 10 naznačuje jakým směrem se bude ubírat S11, pokud ti to není proti srsti, tak počkej na příští rok. S10 budeš moci koupit i příští rok, a ještě levněji :winking-face:


fajn-Snek-podpis-B


0 Like
pRo_lama
Voyager
Možnosti

Pokiaľ chceš čakať na správnu chvíľu, že príde nejaký revolučný mobil, tak to sa načakáš. Ako spomínal @Libb, už to dávno nie je revolúcia, ale evolúcia pri predstavovaní.

 

To čo bude v S11, bude zase "zdokonalené" v Note 11 a takto to pôjde stále dookola. Som zvedavý na akom čísle sa zastavíme za pár rokov. :smiling-face-with-sunglasses:

 

Andrejoxp:"Co pisali o novych samsungoch tak pribudnu Mpx, mozno vecsi zoom, predpokladam rychlejsie pamete z Note 10 a samozrejme zoberu aj jack. Ten jack je nic moc, ale ked su v baleni sluchadka s USB tak az taky problem nevidim. Existuje vraj redukcia, ze sa da sucastne nabijat a pocuvat."

Mňa skôr štve, že Samsung predstaví nový foto čip, ale radšej ho dá konkurencií, než aby ho dal do svojho mobilu. Je mi jasné, že to je asi zámerne takto. Nech to otestuje konkurencia a my vydáme už vylepšenú verziu. To je síce fajn, ale nikto nebude kupovať nové vlajkové lode každý rok. Okrem @Libb, že ? :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye: Zrušenie 3.5mm port tiež nie je najlepšie riešenie. Všetky vlajkové lode išli touto cestou a práve Samsung mohol byť v tomto jedinečný a mať výhodu nad konkurenciou. Som zvedavý ako bude fungovať tá redukcia. Som zvyknutý na kvalitný zvuk a bojím sa, že táto redukcia z toho spraví paskvil. A to nehovorím o tom, že často nabíjam mobil a počúvam hudbu cez slúchadlá, tak to som zvedavý na to.

 

Andrejoxp:"Trochu mi v CR chybaju podrobnejsie recenzie s videoukazkou roznych vychytavok... zahranicne videa sa o tom zmienuju a velakrat su to naozaj zaujimave veci."

Ide o to, že poslednú dobu chce byť každý Youtuber a Influencer, takže na internete je milión recenzií, ktoré majú nulovú výpovednú a informačnú hodnotu. Ale vzhľadom na to, že to je dobrý marketingový ťah, tak prečo to nespraviť. Zvýši sa počet Subscribers, Views , Likes, Shares atď. Kedysi existovali 3-4 weby, kde človek vedel, že nájde kvalitnú recenziu. čo sa týka tej fíčury v tom videu, tak si neviem predstaviť, kto by to používal. Za pomoci S Pen to máš 6x rýchlejšie a aj pomocou prstu. Podľa mňa zbytočné. :winking-face: 

 

Andrejoxp:"Len nerozumiem a neviem preco sa na Youtube neprekladaju komentare. Facebok text prelozit vie."

Buď rád, že sa to neprekladá, pretože v tých príspevkoch nie je nič zmysluplné. Málo kedy tam nájdeš rozumnú otázku a ešte menej krát odpoveď na ňu. Komentáre pod YT sú úplne zbytočné. Na FB to aspoň niekedy za niečo stojí.

 

Andrejoxp:"Ale skusil by som asi uz S10+ kvoli baterke a aby som si aj ja zanadaval na zaobleny displej. Nejde to strcit do klasickeho silikonoveho obalu jak sa davali mobili volakedy? Alebo to potom moc obmedzuje na dotykoch a edge paneloch?

Este ma dost zarazilo na Note 10, ze DEX uz nieje taky ako bol. Samotny monitor nestaci, treba pocitac... To asi tiez zoberu S11."

Fakt by ma zaujímalo, kto prišiel s tým zaobleným displejom. Do dnešného dňa som neprišiel na to, aký význam to má. Prvú vec, ktorú na mobile vypínam je Edge panel, pretože to je zbytočné a najmä to krásne vypaluje AMOLED displej. Čím je mobil väčší/širší, tým je efekt toho zaobleného displeja horší. Pri S8 mi to až tak nevadilo, tá je ale o dosť menšia než Note 8/9/10 a S10+. Ale u Note 8 mi to posledný rok neskutočne navdí. Veľa zbytočných dotykov, preklepov a podobne. A nemyslím, že som sám. Určite by veľa ľudí ocenilo rovný displej. 

Čo sa týka toho DeX. Ak sa nemýlim, tak DeX dokovacia stanica bude stále fungovať s Note 10, ale pribudla možnosť použiť iba kábel. Toto veľmi oceňujem, pretože skoro každý má PC. Horšie to už bude s redukciami na Type C a HDMI.

 

Andrejoxp:"Este s cim nic ale neurobime mi vadi, ze miesto snapdragonu mame exynos."

Tiež by som bral Snapdragon, ale vzhľadom na to, že Samsung uzamkol túto platformu, tak je úplne zbytočné ho používať. Alebo inými slovami, momentálne je úplne jedno čo tam máš. S tým rozdielom, že na Snapdragone nespravíš root a unlock bootloaderu.

Libb
MegaStar
Možnosti

@Andrejoxp 

  • S10 se představovaly v San Francisku :winking-face:
  • redukce existuje, ale nevíme jestli bude fungovat na Samsungu (na Huawei tabletu mně funguje)
  • ohledně sluchátek, to je skoro jedno, zapojíš si jaká chceš - jo vlastně ne, pokud s sebou nebudeš tahat redukci
  • Youtube umí sdílet i s pozicí začátku přehrávání :smiling-face:
    youtube.png
  • to není novinka u Note 10 přece, na S10+ to mám také (sorry teď koukám, že to je video o S10+...)
    keyb.jpg
  • s ty-trubkama souhlasím, psal jsem to také nedávno. Dají to nějakému Sajfovi (kdo to je), který udělá dvě selfíčka, ale že by nabídli novinku k testování sem na Community (třeba formou soutěže, cokoliv), to ne. To je bohužel marketing... Na druhou stranu, mají to i novináři z technologických serverů a na pořádnou recenzi je třeba trochu času.
  • ohledně EU distribude bych tě rád varoval, že přijdeš o prémiovou podporu, která je fakt špičková
  • originální obal je řešený tak, že tě neomezuje. Já používám Spigen, víc mně vyhovuje. Boční panely nepoužívám, nezvykl jsem si na to. Naopak jsem často měl nechtěné dotyky, naštěstí Samsung vydal aplikaci, která umí vyladit bezdotykovou zónu :winking-face:  (na přání přidávám odkaz: EdgeTouch )
  • já pochopil, že stačí monitor a s počítačem můžeš pak provozovat DeX přímo na mobilu, ne? Ale moc to neřeším, třeba někdo řekne přesněji.
  • Exynos má oproti Snapdragonu i nějaké výhody. Kdyby se nepoměřovaly pindíky a byl ty jen Exynos, budeme rádi i za to. Pořád lepší, než Kirin (i když ten taky není marný). Reálně může Snap chybět možná @pRo_lama  který testují síťové protokoly, normální uživatel to neřeší (neber osobně, ale pokud jsi vydržel 5 let na S5 mini, nebidím důvod proč řešit rozdíl mezi Snap/Exynos)

 






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro