Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Galaxy Note 9 - Android Pie

(Téma vytvořeno: 23-01-2019 09:15 AM)
6394 Zobrazení
jv18
Big Cheese
Možnosti

Tak právě nyní dorazila aktualizace na Note 9, stahuji. Zkušenosti s novým systémem pište sem :smiling-face:pie.jpg

1 Řešení


Přijatá řešení
Řešení
Fazotron
Navigator
Možnosti

Myslel som ze OneUI ma integrovanu moznost zobrazenia rychlosti internetu. Snad do buducnosti. 

 

Este jedna otazka, na ktoru neviem najst odpoved. Je moznost manualne urcit, ktora aplikacia bude mat plny pristup k internetu  cez mobilne data v roamimgu a ktora nie ? Napr.mam datovy balicek, som v Brazilii a chcem aby k datam pristupoval iba whatsapp. 

 

Dakujem

Zobrazit řešení v původním příspěvku

0 Like
120 Odpovědi
Pamela68
Voyager
Možnosti

Taky mi dneska dorazila, nainstaluji večer 👍

jv18
Big Cheese
Možnosti

Takže mám za sebou instalaci, tovární obnovení. V posledních dnech jsem četl od majitelů S9, kteří nové UI již obdrželi, že tahle aktualizace za to nestojí, dokonce je tu vlákno o návratu na Oreo. V tomhle půjdu proti proudu a myslím, že nebudu sám, ale nový Anroid Pie s One UI od Samsungu je prostě skvělá věc! Sice používám jen pár hodin, ale už jsem narazil na nespočet novinek, nebo jsou to funkce o kterých jsem dříve nevěděl a jsem nadšený. Zde jsou některé z nich:

Probuzení zvednutím

Odemčení, ale setrvání na zamykací obrazovce

Chytré otevření aplikací v novém okně  - obdoba bublin Messengeru

Použití více per S Pen - tady si nejsem jist, zda už nebylo možné dříve

Plánovaná optimalizace telefonu  - dříve šel naplánovat pouze restart

Fotoaparát - vypnutí optimalizátoru (AI) ikonou

                        - nastavení poměru stran ikonou

Adaptivní baterie + Optimalizace nastavení

Ovládání pomocí gest - tohle bude chtít trochu času :smiling-face:

 

Na tohle jsem zatím narazil a vše z toho mi přijde úžasné. Je tu jedna věc, která pravděpodobně mrzí více uživatelů a tou  je nemožnost skrýt navigační panel. Zažitá tečka v rožku panelu není a není možné tuhle volbu v nastavení zapnout. Zatím jediná možnost, která mě napadá, je panel skrýt z lišty nástrojů, kde je nástroj Navigační panel, kterým se rychle přepíná ovládání mezi tlačítky/gesty. Snad jediná piha na kráse, zatím mně telefon běží fantasticky, systém vypadá vzhledově velice přívětivě a jsem za něj rád.

tomasek_f
First Poster
Možnosti

Právě jsem nainstaloval a jsem nadšený!

Pro mě nejlepší nové funkce, co jsem objevil:

  • Rozsvícení telefonu pouhým zvednutím (Lift to wake)
  • Po odemknutí telefonu pomocí Intelligent Scan zůstane na zamykací obrazovce (tohle mi před aktualizací občas dost vadilo, protože jsem se chtěl kolikrát pouze podívat na notifikace a po rozsvícení telefonu mě to hned hodilo na domovskou obrazovku a notifikace jsem neviděl)
  • A kombinace těch dvou bodů výše je skvělá! Vemu telefon do ruky a je rozsvícený, swipnu a je odemknutý
  • A další nová funkce, která se mi líbí jsou gesta místo navigační lišty. Hrozně mě vadilo, že ta lišta zabírá místo ale když jsem ji skryl, tak mi zase vadilo kvůli každému kliknutí na šipku zpět ji swipem vysouvat. Nyní jsem si zapnul gesta a stačí na daném místě swipnout a dané tlačítko se provede. Myslím ovšem, že by ty gesta šli ještě odladit. Objevil jsem, že funguje rychlé přepínání na naposledy použité aplikace pomocí swipnutí od středového tlačítka směrem doprava. Bohužel to ale nefunguje v případě, že skryji ty tři čárky, které mají napovídat, kde se tlačítka nachází.
  • A velmi kladně hodnotím celkové prostředí systému, ať už je to kontrolní panel, nastavení nebo vestavěné aplikace. Všude je všechno na dosah palce, při držení jednou rukou. Vše důležíté je zkrátka na spodní polovině displeje a když se něco objeví až nahoře, jde to dalším swipem stahnout dolů.

Co mě trochu vadí (ale asi si na to zvyknu):

  • čas v notifikační liště se přesunul do leva
  • Prostředí fotoaparátu mi přijde trochu nepřehledné a zmizelo tlačítko pro natáčení videa(je nutné přepnout na "režim" video, stejně jako třeba na Live Focus)
jv18
Big Cheese
Možnosti

Nové jsou i Samsung aplikace Kalendář, Email, Telefon, Zprávy. Jednak mají sladěný vzhled s celým UI, ale nabízí i nové funkce. Většinou tyhle aplikace používám a nehledám alternativy. Nový vzhled se mi líbí a nově je možnost zobrazení úkolů z reminderu v kaledndáři a naopak import úkolů do Reminderu z kalendáře. 

 

edit: nemůžu se toho této aktualizace nabažit, ráno baterka 90, nyní 30%. Naprosto skvělá je teď možnost používání zamykací obrazovky a odemykání telefonu. Mám nastaveno, že po zvednutí telefonu se zobrazí zamykací obrazovka, ale zůstává zamčená, můžu smazat notifikace. Dál jsem nastavil, že po stisknutí tlačítka plochy se hned telefon odemkne a zobrazí se domovská obrazovka, to je prostě ideální, řekl bych 2 v 1. 

PetrV
Troubleshooter
Možnosti

Používám gesta , a panel mám schovaný , už ho nepoužívám 

S23 ultra 512GB
PetrV
Troubleshooter
Možnosti

Na domácí obrazovku se rychle vrátím stisknutím displeje dole u prostřed , funguje i u odemykání , když telefon leží třeba na stole.

Za mě velké plus za tmavé schéma 

S23 ultra 512GB
jv18
Big Cheese
Možnosti

Na tyhle gesta si nezvyknu. Pohyb nahoru není šťastná volba, zvlášť u velkého a skleněného telefonu. To bych ho taky jednou mohl místo povelu zpět cvrnknout z ruky na zem, navíc pohybem nahoru můžu ťuknout na něco, co nechci, ale šanci tomu rozhodně dám.

0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

Noční režim je super, můžu měnit charakter telefonu bez použití témat . Akorát u toho nočního, který budu převážně používat,  je menší problém se zobrazením znaků na klávesnici, viz. foto.Tohle se nedá přečístTohle se nedá přečíst

 

Screenshot_20190123-165028_Samsung Internet.jpg

 

PetrV
Troubleshooter
Možnosti

Já používám klávesnici od Google , s tou problém nemám Screenshot_20190123-171548_Chrome.jpg

 

 

S23 ultra 512GB
0 Like