Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Community Blog

Novinky a tipy o Samsung produktech

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Prvních 20 věcí, které byste měli udělat na novém telefonu (Část 2.)

Natálie Luxová
Troubleshooter
Možnosti

Main2.jpg

 

Co byste měli určitě udělat, když začínáte používat zbrusu nový telefon? V prvním dílu našeho dvoudílného článku jsme se věnovali základním nastavením, přizpůsobením a (od)instalací aplikací. Dnes se podíváme i na náročnější věci, které ale doporučujeme (alespoň prozkoumat) i méně zkušeným uživatelům.

Dost bylo úvodů, pojďme rovnou pokračovat.

 

 

Nastavte zálohování, hlavně fotek

Moderní zálohy vás mohou dokonale zachránit i v extrémní situaci. Vyfotíte Pražský hrad, o minutu později vám telefon spadne do Vltavy, a když si zanadáváte a večer zprovozníte nový, můžete prakticky pokračovat tam, kde jste skončili. I tu poslední fotku v něm najdete.

OneDrive.jpg

 

V menu přímo najdete položku Účty a zálohování, kde můžete data bezpečně uložit jak na Samsung Cloud, tak na Google Drive. Nový telefon tak může obnovit seznam nainstalovaných aplikací (a stáhnout je), zprávy, záznamy o hovorech apod.

Zálohovat a synchronizovat také můžete své fotografie. Díky naší spolupráci s Microsoftem můžete mít přímo systémovou Galerii propojenou s OneDrive. Mezi další oblíbená řešení patří aplikace Fotky Google, která zálohuje (nepřekvapivě) na Disk Google. Mimochodem můžete obě výše uvedená cloudová úložiště propojit přímo s prohlížečem souborů a komfortně k nim přistupovat z telefonu i mimo jejich vlastní aplikaci.



Obětujte čas a prozkoumejte nastavení kompletně

Ano, víme, že to zabere čas – koneckonců jsme to sami absolvovali. Důrazně ale doporučujeme, abyste si našli těch pár (desítek) minut a prošli hlavní „Nastavení“ – a nejen to – do posledního podmenu. Najdete spoustu funkcí, které osobně využívat nebudete, ale také můžete objevit třeba tři, pět nebo sedm nových, které jste neznali a výrazně vám zlepší život.

Settings.jpgVěděli jste například, že telefon umí při pořízení snímku obrazovky sám oříznout pruh s baterií a notifikacemi nahoře? Že umí odesílat SOS zprávy? A co třeba speciální Režim čas spánku, kdy mobil vypne zvuky a upozornění a přepne displej do odstínů šedi, abyste před spaním neměli nutkání lelkovat na Instagramu?

Vybrali jsme pro vás 10 + 10 zajímavých nastavení, která jsme objevili při důsledném prozkoumání menu nastavení. Dvojdílný článek patřil k nejčtenějším tady na blogu (děkujeme!).


> 10 cool nastavení telefonu, která byste měli vyzkoušet (Část 1.)

> Dalších 10 cool nastavení telefonu, která byste měli vyzkoušet (Část 2.)


A nechceme vás sice tou tisícovkou různých voleb odradit, ale máme ještě jeden text, na který si dovolíme odkázat. Tentokrát opouštíme hlavní Nastavení, a zaměřujeme se na ta, o kterých jste možná nevěděli. Nastavte oznámení, obrazovku příchozích hovorů, mřížku plochy, …


> „Tajná“ nastavení telefonu: Kde všude se skrývají volby?

 

 

Ověřte si, že víte, jaké „výjimečné“ funkce telefon nabízí

Věděli jste, že smartphony a tablety Samsung mají propracovaný dětský režim, který je nejen zcela bezpečný, ale nabízí spoustu kreativních a zábavných her i pro nejmenší děti? Jak jsme nedávno psali v dojmech tabletu Galaxy Tab A8, naše dvouletá dcerka má samozřejmě voskovky, plyšáky, knížky a tříkolku, ale věříme, že i práce s elektronickou „hračkou“ ji může značně (a užitečně) rozvíjet. Kids Mode je v tomto úžasný.

Kids Mode.jpg

 

Jako příklad z úplně jiného soudku poslouží chytré pero S Pen. Naše nejvyšší modely ho občas mají vestavěné, a sice ho vůbec používat nemusíte – nikdy –, ale byla by velká škoda ho nevyzkoušet, neseznámit s ním a jeho možnostmi.

A co třeba Samsung DeX – režim, kdy telefon či tablet připojíte k velkému displeji a získáte prostředí, které připomíná klasický stolní počítač. Okna, hlavní panel, záložky v prohlížeči, … V kapse tak vlastně nosíte celé PC.

Samsung Health zase nabízí neskutečně komplexní sledování aktivit a zdravotních statistik. Věděli jste, že chytré hodinky Galaxy Watch mohou počítat opakování cviku – v tom smyslu, že poznají a počítají pohyb ruky, která pohybuje činkou – a Samsung Health vám pak nabídne přehled doby trvání, spálených kalorií atd. atd. atd.?

Podobných unikátních funkcí můžete najít spoustu, tak doporučujeme, abyste se ujistili, že o nich víte. Jako inspirace mohou opět posloužit naše články:


> Užitečné funkce smartphonů Samsung: Propojení s PC a rychlé sdílení

> Quick Share: Sdílení nebylo nikdy rychlejší a jednodušší



Nebojte se zkusit něco pokročilejšího

Plynule navazujeme na předchozí bod. Doporučujeme, abyste se alespoň zkusili seznámit s pokročilými funkcemi, které používají zkušení uživatelé. Možná vyžadují trochu složitější nastavení, není to jako vytočit telefonní číslo, ale stojí za to.

 

Bixby.jpg

 

Věděli jste například, že smartphone Galaxy se dá propojit s počítačem Windows (a to hned v základu, nemusíte nic stahovat a instalovat), takže ho pak můžete mít položený na stole a přímo ze svého počítače přistupovat ke zprávám, oznámením, hovorům, fotkám, souborům, … Proč brát kvůli odpovědi na zprávu nebo vyřízení notifikace do ruky telefon, když už máte ruce na klávesnici a myši?

Zkuste také nastavit například Rutiny Bixby, prozkoumejte možnosti SmartThings, … Telefony jsou dnes opravdu „chytré“, tak je využijte naplno.

 


Propojte telefon s ostatními zařízeními a službami

Váš mobil (potažmo tablet) je dnes přímo uzpůsobený na to, aby se stal nejen centrem komunikace, ale i centrem chytré domácnosti. Úvodní párování zařízení je sice trochu nuda, ale jakmile budete mít ve SmartThings pračku, sušičku, vysavač, chytrá světla, nositelnou elektroniku apod. – vše přehledně na jednom místě –, otevře se vám celý svět chytrých možností.

SmartThings propojení.jpg

 

Připomínáme také praktickou možnost používat u vybraných komunikátorů dva účty na jednom telefonu. Normálně to možné není, ale díky funkci Dual Messenger můžete přidat druhý účet například ve WhatsAppu, na Facebooku či Facebook Messengeru. Nebudete tak muset vybírat mezi pracovním a soukromým účtem.



Personalizace aneb telefon, který je opravdu „váš“

Na závěr konečně přichází řada na „barvičky“. Vůbec je nepodceňujeme – zabezpečení je sice prioritní, ale rozhodně záleží i na tom, abyste si telefon přizpůsobili podle sebe a líbil se vám. Měnit můžete pozadí plochy i zamčeného displeje (a to hodně detailně), celý motiv, zobrazení Always-On displeje, zvuky, …

Galaxy Themes.jpg

 

Samozřejmě nejde jen o okrasu, ale také o funkčnost. Už v prvním díle článku jsme zmiňovali přizpůsobení panelu rychlého spuštění a domovských obrazovek. Pozornost si zaslouží také boční panel, klávesnice a další ovládací prvky, které používáte denně. Opět, v tomto textu už naposledy, tedy odkazujeme na náš jiný článek, kde se možnostem přizpůsobení věnujeme detailně.

> 10 tipů, jak si přizpůsobit systém telefonu „na míru“



Poslední tip: Nepíše někdo o vašem telefonu něco užitečného?

Neberte to prosím jako nevkusnou sebepropagaci, ale máme opravdu na mysli v principu podobné články, jaké pro vás píšeme my tady na blogu. Platí to ale i pro blogy a weby jiných výrobců a obecně pro články s tipy a triky na různých technologických webech.

Věřili byste, kolik jsme se toho my sami – ač „experti“ – naučili, když jsme se snažili napsat lidský a srozumitelný článek o 20 užitečných funkcích vašeho smartphonu nebo o 30 nastaveních, o kterých jste možná nevěděli? Sami jsme ve stovkách položek menu objevili vychytávky, o jejichž existenci jsme neměli ani tušení, ale od té doby je aktivně využíváme.

To je hlavní přínos. V podobných textech můžete objevit třeba i jen jednu nebo dvě funkce, které jste neznali, ale zlepší vám každou minutu každého dne s vaším smartphonem.

 


Zapomněli jsme na něco? Co na novém telefonu děláte jako úplně první vy? Oceníme vaše názory a zkušenosti v komentářích. Děkujeme, že jste s námi, a pokud tento text čtete na novém smartphonu, tak ať vám dobře slouží!