op 20-01-2021 01:52 PM
Net m'n nieuwe Samsung HW-S60T soundbar op een nieuwe 55" The Frame aangesloten, alles werkt alleen moet ik kiezen tussen TV-Geluid of Soundbar-geluid, is het ook mogelijk om via TV en Soundbar geluid te krijgen, dus alle 2 tegelijk??
Opgelost! Ga naar oplossing.
op 01-02-2025 10:03 AM
Goedemorgen @sjaakkie ,
Zie pagina 157 van de manual:
op 22-01-2021 04:50 PM
Hi @AProv. goedemiddag.
Dat is natuurlijk een erg mooie aanvulling/uitbreiding voor jouw kunstwerk!
Hoe heb je de soundbar verbonden met the Frame? In het menu van je TV zijn er wel mogelijkheden voor Multi-audio geluid, echter zijn deze bedoeld voor voor slechthorenden.
Ga hiervoor naar: Instellingen > Algemeen > Toegankelijkheid > Multi-uitgang geluid. Je kunt de tv-luidspreker en een Bluetooth-hoofdtelefoon tegelijkertijd inschakelen. Als deze functie actief is, kun je het volume van de Bluetooth-hoofdtelefoon hoger instellen dan het volume van de tv-luidspreker.
Of dit ook werkt als je de soundbar met bluetooth hebt verbonden is mij niet bekend.
Houd je me op de hoogte?
Groeten,
Martijn
op 13-11-2021 08:00 AM
Ik ben daar ook naar op zoek
Wat niet lukt in het menu is om deze optie te selecteren; functie niet beschikbaar is de melding
Hoe op te lossen?
op 16-11-2021 09:51 AM
Hi Jantje2. goedemorgen.
Welkom op de Samsung Community en natuurlijk gefeliciteerd met jouw nieuwe combinatie! Wat een gave set 😁
Ik zie dat jouw vraag in je andere topic is beantwoord door @Dick
Mochten we je nog ergens mee kunnen helpen dan horen we dat graag van je. We wensen je heel veel kijk- en luisterplezier toe met jouw nieuwe aanwinsten.
Groeten,
Martijn
op 16-11-2021 12:53 PM
Hallo Martijn,
Ik begrijp je enhousiamse maar moet je toch teleurstellen; ben totaal niet blij en ben de boel ook aan het verkopen.
Jij kunt er niets aan doen echter als ik investeer en halve producten krijg vindt ik dat niet fijn.
Dat ligt in eerste aanleg aan mij want ik heb niet goed gekeken, maar de sounbar heeft geen enkele toegevoegde waarde als het gaat om extra functies.
Om die reden dus een miskoop en hoop dat anderen dit ook niet overkomt
Gr Jan
op 16-11-2021 01:19 PM
Hi @Jantje2, goedemiddag.
Wat enorm jammer om te lezen dat het niet helemaal naar wens is en dat je de set in de verkoop hebt gedaan. Hopelijk krijgen we in de toekomst een nieuwe kans om je vertrouwen weer terug te winnen 💙
Groeten,
Martijn
04-01-2023 12:04 PM - bewerkt 05-01-2023 02:20 PM
op 06-01-2023 05:27 PM
Welkom op de Community, @peter-64! Dit topic is ietwat inactief maar kun je misschien iets meer uitleg geven over waar je precies tegenaan loopt? En wat is de volledige modelcode van de soundbar? We denken graag met je mee.
Groeten,
Joey
op 07-01-2023 11:43 AM
op 07-01-2023 11:45 AM