Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Serwis 2.0 - nowa usługa napraw zlecana online. Moje wrażenia.

(Temat utworzony: 15-07-2021 02:06 PM)
12089 Wyświetlenia
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Zapewne wielu z Was wie lub słyszało, że Samsung wprowadza usługę Serwis 2.0. Jest to nic innego jak serwis online działający 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w którym realizujemy naprawę naszego urządzenia mobilnego bez wychodzenia z domu.

2.0.png

 

Usługa naprawy online jest unikalna na polskim rynku, nie musimy wychodzić z domu, żeby ją zlecić (kurier naprawiane urządzenie odbierze i dostarczy z i do dowolnego miejsca). Sam proces jest prosty i bezpieczny, nie niesie za sobą żadnego ryzyka – przekazujemy urządzenie w bezpieczne ręce (autoryzowane centra serwisowe Samsung). Myślę, że to idealne rozwiązanie dla osób, które mieszkają w dużych odległościach od centrów serwisowych i sam dojazd stwarza wiele problemów. Co ważne, usługa dostępna jest również  dla urządzeń pogwarancyjnych, a jej zaletą jest gratisowa wymiana baterii w przypadku naprawy/wymiany ekranu. Dotyczy to modeli Galaxy z serii S, Note oraz Fold, z wyłączeniem modeli SM-G930, G920, baterie będą wymieniane bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Usługa jest realizowana tylko i wyłączenie przez Autoryzowane Centra Serwisowe.

A co się z tym wiąże?

  • bezpieczeństwo, brak ryzyka
  • zachowanie gwarancji i certyfikatów
  • wykwalifikowana, specjalnie przeszkolona przez Samsunga kadra
  • dedykowane przez producenta narzędzia diagnostyczne i specjalne oprogramowanie
  • tylko oryginalne części z zachowaniem gwarancji = pełna kompatybilność z innymi elementami urządzenia
  • po naprawie urządzenie poddawane jest szeregowi testów oraz sterylizacji
  • nie ryzykujemy utraty gwarancji, certyfikatów IP ani widocznych śladów po naprawie, których tak często obawiają się klienci serwisów bez autoryzacji
  • bateria w prezencie od serwisu i przejrzysta polityka cenowa
  • dbałość o środowisko naturalne = monitorowanie zużycia energii, zarządzanie utylizacją elektroodpadów i żywotnością eksploatacyjną materiałów.

serwis 2.0 online.jpg

 

Przyznam się Wam, że jako forumowicz, członek naszej Społeczności, miałem możliwość wzięcia udziału w testowaniu usługi. Co najważniejsze, to usługi naprawy urządzenia pogwarancyjnego. Naprawiany model to Galaxy S8+ (mojej żony). Bardzo go lubi, jest do niego przywiązana, jednak zdarzyła się jej chwila nieuwagi i poniżej widać jej skutki. Bliskie spotkanie telefonu z kafelkami na podłodze – pęknięty i wykruszony narożnik ekranu.

uszkodzenie.png

 

To tyle w kwestii wstępu. Teraz postaram się opisać proces usługi Serwisu 2.0 – online.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy wejść na stronę samsung.com/pl/support/uslugi-pogwarancyjne, zalogować się do portalu i postępować zgodnie z wytycznymi z poniższej grafiki.

1.PNG

 

Na stronie po wpisaniu w wyszukiwarkę interesującego nas modelu pojawia się nam informacja o kosztach naprawy.

2.PNG

 

Dużym plusem jest posiadanie konta Samsung i zarejestrowanych na nim swoich urządzeń. Po zalogowaniu się mamy dostęp do listy wszystkich naszych urządzeń. Jeżeli nie mamy konta, to konieczne będzie jego założenie i zarejestrowanie na nim naprawianego urządzenia.

lista.PNG

 

Z listy wybieramy urządzenie, które chcemy naprawić i klikamy na przycisk KUP NAPRAWĘ. W następnym kroku serwis przeniesie nas do zakładki, gdzie musimy sprawdzić i potwierdzić dane urządzenia, czyli numer IMEI, seryjny i datę zakupu.

kup usługę.PNG

 

W tym miejscu mała podpowiedź z mojej strony. Na podstawie swojego przykładu wiem, że może zdarzyć się przypadek, że skrypt serwisu nie będzie w stanie zaczytać danych telefonu, takich jak numer IMEI i numer seryjny. W tym miejscu nie będzie również możliwości ich dopisania, pola są nieaktywne. W takim przypadku należy przygotować wszystkie dane urządzenia. Wracamy do strony z listą naszych urządzeń, usuwamy nasz telefon i dodajemy go ponownie. Po tym zabiegu strona powinna prawidłowo zaczytać informacje o urządzeniu. Gdy wszystkie dane są zgodne, klikamy DALEJ.

Następna strona to wybór i opis uszkodzenia.

usterka.PNG

 

Gdy wybierzemy lub opiszemy rodzaj uszkodzenia, przechodzimy dalej, do strony z wyceną kosztów naprawy.

wycena.PNG

 

Gdy zgadzamy się z wyceną, zatwierdzamy ją i przechodzimy na stronę ze wskazówkami o tworzeniu kopii zapasowej, aktualizacji oprogramowania, przywracaniu ustawień fabrycznych i informacjami o możliwych sposobach kontaktu z konsultantami infolinii.

wskazówki.PNG

 

Po zapoznaniu się z informacjami z tej strony klikamy dalej, przechodząc do strony, na której musimy uzupełnić dane adresowe i wybrać sposób dostarczenia urządzenia do serwisu.

adres.PNG

 

Po uzupełnieniu danych i wyborze sposobu dostarczenia przesyłki klikamy dalej i przechodzimy na stronę podsumowującą wszystkie wprowadzone do tej pory dane.

podsumowanie.PNG

 

Gdy wszystko się zgadza, zatwierdzamy wszystkie wymagane klauzule i przechodzimy dalej.

Na kolejnej stronie, w wyskakującym okienku, wyświetla się nam informacja o rejestracji zamówienia. Potwierdzamy rejestrację i otwiera się nam kolejna strona z informacją o danych naszego zamówienia usługi oraz informacją o konieczności dokonania wpłaty za usługę. Do wyboru mamy PŁATNOŚĆ, ANULOWANIE ZAMÓWIENIA lub pobranie POTWIERDZENIA ZAMÓWIENIA.

potwierdzenie płat.png

 

Jak przystało na testera, postanowiłem zrealizować płatność na bieżąco. Działanie to przeniosło mnie do okna uzupełnienia danych karty płatniczej.

dane karty.PNG

 

Gdy uzupełnimy pola właściwymi danymi i klikniemy zapłać, czekamy na przyjęcie i zatwierdzenie naszej płatności, co zostanie potwierdzone odpowiednim komunikatem.

płatnoś zakończona.PNG

 

Na tym etapie to już wszystko. Teraz kolejny raz wyświetlą się nam w nowej karcie wszystkie dane zamawianej usługi.

zakończenie.PNG

 

Te same dane znajdują się w pliku PDF, który mamy możliwość pobrania jako potwierdzenia zamówienia. Otrzymamy również 2 maile z informacją o przyjęciu zlecenia naszej naprawy i instrukcją przygotowania telefonu do wysyłki oraz informacją, że kurier podejmie 3 próby odebrania od nas urządzenia.

Od tej chwili  mamy możliwość monitorowania procesu naprawy naszego urządzenia.

monitorowanie naprawy.PNG

 

Na drugi dzień po zgłoszeniu i zakupie usługi otrzymałem maila z informacją, że kurier podejmie pierwszą z trzech prób odebrania ode mnie urządzania wysyłanego do naprawy.

mail po odbiór.jpg

Po odebraniu przesyłki przez kuriera zmienił się również status w usłudze śledzenia naprawy.

śledz. naprawy 1.PNG

 

Od momentu otrzymania maila do czasu wizyty kuriera upłynęło ok. 20 minut. Warto więc sobie przygotować paczkę do nadania nieco wcześniej, aby później nie robić tego w pośpiechu lub nie przekładać tego na następny dzień. Mnie pomogła córka. Po mistrzowsku ogarnęła pakowanie w folię bąbelkową.

Dzień po tym jak kurier odebrał telefon, w godzinach przedpołudniowych, urządzenie zostało przekazane do centrum serwisowego.

śledz. naprawy 2.PNG

 

Na popołudniu poszedłem do pracy, nie mogłem więc śledzić na bieżąco postępu serwisowania mojego telefonu. Jak WIELKIE(!!!) było moje zaskoczenie, gdy po godzinie 15-tej otrzymałem maila z informacją, że moje urządzenie zostało już naprawione i jest szykowane do wysyłki do mnie.

W mailu zamieszczono również informacje o testach urządzenia wykonanych po jego naprawie, o dezynfekcji, zamieszczony został również link do naszego forum, konkretnie do tematu - Przydatne porady dla użytkowników.

mail zak. naprawy.png

Gdy tylko pojawiła się wolna chwila, usiadłem do komputera i sprawdziłem status naprawy na stronie wsparcia. I co? Faktycznie, telefon został naprawiony i wysłany do mnie.

śledz. naprawy 3.PNG

 

Korzystając z numeru przesyłki i linku zawartych w mailu, informacje o przesyłce potwierdziłem również na stronie UPS.

UPS 1.PNG

 

 

Wszystko wskazuje na fakt, że cały proces, tj. zamówienie usługi, przesyłka (w dwie strony) i naprawa będą trwały tylko 4 dni, a sam czas pobytu urządzenia w serwisie to NIECAŁY DZIEŃ!

No i jest! Telefon po naprawie już w domu. Kurier pojawił się po godzinie 9-tej, następnego dnia po naprawie i informacji o wysłaniu go do mnie.

tel 1.jpg

 

tel 2.jpg

 

Tak prezentuje się obecnie ekran w miejscu wcześniejszego uszkodzenia.

tel 4.jpg

 

Tu pierwszy start po naprawie - Przebudzenie mocy😉😀

tel 5.jpg

 

Poniżej potwierdzenie dostarczenia przesyłki ze strony firmy kurierskiej.

potw. dostawy.PNG

 

A tak prezentuje się informacja o zakończeniu naprawy na stronie wsparcia firmy Samsung.

śledz. 1.PNG

 

Cóż, na sam koniec mogę tylko napisać, że jestem bardzo pozytywnie i mile zaskoczony całością procesu. Jego szybkością, jakością i łatwością przejścia przez niego. Dlatego też pozwoliłem sobie napisać ten post w formie poradnika, krok po kroku.

Tak jak już wspomniałem na początku, jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają daleko do autoryzowanego i profesjonalnego serwisu. Ale myślę, również skorzystają z niego „leniuszki” , którym nie po drodze do serwisu lub najzwyczajniej nie mają czasu, a chcą skorzystać z profesjonalnej i szybkiej obsługi.

 

Ja ze swej strony będę bardzo polecał (w rzeczywistości to już polecam i chwalę się wśród znajomych) Serwis 2.0 online od Samsunga. 

1 (2).PNG

 

Poniżej kilka przydatnych linków:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
W ramach uzupełnienia powyższych informacji zamieszczę kartę naprawy, aby w łatwy sposób można było stwierdzić co zostało wymienione w urządzeniu.


Dodatkowo podpinam kartę informacyjną o testach pomiarowych, wykonanych po naprawie.
karta naprawy.jpgpotw. testów.jpg

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

32 Odpowiedzi
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
W ramach uzupełnienia powyższych informacji zamieszczę kartę naprawy, aby w łatwy sposób można było stwierdzić co zostało wymienione w urządzeniu.


Dodatkowo podpinam kartę informacyjną o testach pomiarowych, wykonanych po naprawie.
karta naprawy.jpgpotw. testów.jpg

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Adriano007
Explorer
Opcje
Witam,a wie Pan może do którego serwisu pojechał ten telefon ?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Adriano007  Witam. 

O jakim telefonie mówimy?


Adriano007
Explorer
Opcje
O telefonie autora postu,mam zamiar wysłać swój telefon do ctdi bo samsung to polecil ale opinie jakie czytałem pozostawiają wiele do myślenia.
0 Like
Artur1971
Voyager
Opcje
Lepiej dołożyć parę stówek i kupić nowy jak się dobrze poszuka to s8 też się znajdzie.
0 Like
Adriano007
Explorer
Opcje
Ja nie szukam s8 ,niedawno zakupiłem m51 i to jego chce oddać do serwisu.
0 Like
AgnieszkaG
Expert
Opcje

@Adriano007 Na dodanej przez autora karcie naprawy jest nazwa serwisu. 

MerlinoTheWizard
Explorer
Opcje
Mi Samusng polecił skorzystać ze strony ctdi.pl zgłoszone w czwartek, w piątek był kurier, dzisiaj w statusie jest, że urządzenie zdiagnozowane u oczekuje na zamówione części.
0 Like
Siralos
Explorer
Opcje
Taką usługę LG ma od lat.