Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung Internet

(Temat utworzony: 09-05-2019 08:54 PM)
5523 Wyświetlenia
petruswojcik
Helping Hand
Opcje

Witam wszystkich postanowiłem zacząć wątek przeglądarki Samsung Internet gdyż mało o niej wiem. Praktycznie cały czas korzystałem z Chrome. Ale ta apka stałe się strasznie zasobożerna. Rozrasta się niemiłosiernie szybko. Od niedawna korzystam z  samsungowskiej przeglądarki. Jestem mile zaskoczony. Mniej pożera pamięci. Szybsza. Poza tym czyszczenie z poziomu Pielęgnacji urządzenia przywraca zjedzoną pamięć nie usuwając ustawień, czego nie mogę powiedzieć o Chrome, gdzie trzeba było czyścić pamięć apki. Ciemny motyw w Samsung Internet dla mnie na plus. Może ktoś ma jakieś porady, sugestie oraz wrażenia.

0 Like
69 Odpowiedzi
petruswojcik
Helping Hand
Opcje

@vdsl2  wiesz może czy istnieje możliwość tłumaczenia stron w SI. Czy tylko przy pomocy tłumacza google, który i tak nie wszystkie strony tłumaczy. Chrome swego czasu miał tą opcję. Ale po ostatniej aktualizacji zniknęła.

0 Like
Rozwiązanie
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@petruswojcik  napisał(a):

@PrzemekM  no właśnie. Nie instalowałem bety. Właściwie czym się różni?


@petruswojcik, z reguły wszystkie nowe funkcje i rozwiązania pojawiają się w pierwszej kolejności w wersji beta. Jeżeli nie zostaną wykryte żadne poważne błędy to po pewnym czasie wersja jest udostępniana jako stabilna. W systemie mogą być zainstalowane dwie wersje - stabilna i beta. W ten sposób możesz podglądać w wersji beta co nowego zostanie wprowadzone w niedługim czasie do oficjalnej wersji przeglądarki.


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@petruswojcik  Na przeglądarce Samsung Internet nie możliwości tłumaczenia stron jak jest w Chrome.

petruswojcik
Helping Hand
Opcje

@vdsl2  czyli jedynie poprzez udostępnienie przez Tłumacz Google pozostaje. Nie wiem jak wam ale u mnie w Chrome ta opcja zniknęła po ostatniej aktualizacji.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@petruswojcik  Na Android Oreo jest tłumaczenie na Chrome 74.0.3729.136

Screenshot_20190511-183452_Chrome.jpg

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@petruswojcik @vdsl2  Chrome powinien automatycznie się pytać czy przetłumaczyć stronę, przynajmniej tak jest u mnie.


0 Like
petruswojcik
Helping Hand
Opcje

@vdsl2  @PrzemekM  Tak miałem na Oreo. Z automaty na dole ekranu wyskakiwał komunikat. W Pie na początku była opcja tłumaczenia ale po wywołaniu z rozwijanego panelu ustawień- tak było przed aktualizacją do wersji 74. Po akt. do 74 całkowicie zniknęła ta opcja. Wprowadzili a-la ciemny motyw.

0 Like
macbac
Navigator
Opcje
Czy ktoś wie jak usunąć tę przeglądarkę bo mimo jej odinstalowania dalej się uruchamia. Samsung zaczął stosować politykę monopolistyczną bo mając zainstalowane google, chrome to w aplikacjach domyślnych można wybrać tylko jedyna słuszną samsungowa (wybór jak to w polskiej rzeczywistości). Nie miałbym nic przeciwko gdyby ta przeglądarka działała jak należy ale niestety jest bardzo zawodna i w wielu sytuacjach nie działa jak powinna. Narazie jest jak wciskany na siłę bubel.
0 Like
patyczak
Big Cheese
Opcje
Pewnie co człowiek, to inna opinia. Mi akurat ona bardziej podpasowała, niż Chrome. Wracając do pytania- nie można jej usunąć, bo to plik systemowy.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@macbac  Witam

Przeglądarka Samsung Internet jest bardzo dobrą przeglądarką, nigdy nie miałem z nią problemów.

Nie można jej całkowicie odinstalować ponieważ jest to standardowo instalowana aplikacja systemowa. Jeżeli nie chcemy możemy z niej nie korzystać, a jako domyślną wybrać dowolną inną.