Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podstawowa ochrona baterii nie dziala

(Temat utworzony: 17-04-2024 07:35 AM)
522 Wyświetlenia
Piwkoo
Voyager
Opcje
Witam. Mam s23 ultra i próbowałem dzisiaj podstawowa ochronę baterii ale niestety nie działa:/ zostawiłem na noc na ładowarce i nie odcięło ładowania. Cała noc ładowało... na screenie jest wyłączona ochrona baterii ponieważ po zauważeniu że nie działa jak chce to wyłączyłem. 

image


20 Odpowiedzi
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Ładowanie po osiągnięciu przez baterie 100% zostaje zatrzymane i podtrzymywane. Wykres tego nie pokaże.
Piwkoo
Voyager
Opcje
Z tego co tu jest napisane chyba powinno być inaczej... pisałem że przez noc ochrona baterii była odpalona... powinno naładować do 100 procent i odciąć ladowanie do momentu aż spadnie do 95...1713338835806_1713338835796_0.jpg
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
I tak się właśnie robi, ale wykres Panu tego nie pokaże, tak samo wskaźnik baterii on będzie stał cały czas na 100%
Piwkoo
Voyager
Opcje
No to dziwnie bardzo działa... bateria spada do 96 procent I wykres tego nie pokaże? Odłączę telefon od ładowarki i realnie ma 96 procent a pokaże że ma 100?
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Wykresami bym się nie sugerował, dlatego że są tak użyteczne jak informacja w SM o kondycji baterii i jej wymianie. Za ten stan odpowiada układ ładowania i czujniki. Nie pokazuje dlatego że zdziwienie było by u niektórych osób że mamy podłączona ładowarkę na noc odłączymy ją a tu nie ma 100%
0 Like
Piwkoo
Voyager
Opcje
Dlaczego ma być zdziwienie skoro uruchamiamy funkcje która właśnie tak działa... wykresy może i nie są użyteczne ale wskaźnik baterii chyba coś tam wie... Ja jestem zdzwiony ze że bateria ma 100 procent po nocy ładowania mimo że szanse na to są niewielkie ale będę jeszcze to testował i może coś innego wyjdzie
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Nie zna Pan chyba możliwości ludzi. A co dzień w serwisie mam różne sytuacje. Powiem Panu z doświadczenia im więcej kombinuje się z baterią, tym gorzej dla niej.
Piwkoo
Voyager
Opcje
Możliwości ludzi nie znam bo na szczęście nie muszę się z nimi (klientami) użerać w pracy. Ale ochrona baterii to chyba nie jest jakaś specjalna kombinacja ? Faktem jest że raczej lepiej dla baterii jak by ją naładować do pełna i odłączyć(tak ma działać ta funkcja) niż trzymać na ładowarce cały czas
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Ja dość często zostawiam na noc na ładowarce. Nie ma obaw że się coś z nią stanie. W nowoczesnych telefonach nie ma możliwości by ją przeładowac jak to było kiedyś. Druga sprawa samo działanie, czy ladowanie baterii litowo jonowej/ polimerowej jest zupełnie inne niż dawnej niklowej.