Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Połączenie telefonu Samsung z programem Smart Switch

(Temat utworzony: 05-01-2018 04:33 PM)
9343 Wyświetlenia
TomekR
Pathfinder
Opcje

Cześć wszystkim,

 

czasami potrzebne jest nam narzędzie do zrobienia kopii zapasowej danych znajdujących się na smartfonie lub tablecie Samsung. Z pomocą przychodzi program Smart Switch. Jest to bardzo intuicyjne i proste narzędzie, dzięki któremu bardzo szybko i w wygodny sposób utworzymy kopię zapasową danych na komputerze.

 

 

Na początek należy połączyć urządzenie z komputerem. Jeśli nie łączyliśmy wcześniej urządzenia z komputerem – system automatycznie zainstaluje sterowniki. Nastepnie powinniśmy pobrać program Smart Switch.

 

Po otwarciu programu powinniśmy ujrzeć takie oknoPo otwarciu programu powinniśmy ujrzeć takie oknoPo otwarciu programu powinniśmy ujrzeć takie okno

 

Następnie powinno pojawić się okno z grafiką naszego telefonu i jego nazwą oraz dostepne 3 opcje:

 

Tak wygląda okno programu po podłączeniu urządzeniaTak wygląda okno programu po podłączeniu urządzeniaTak wygląda okno programu po podłączeniu urządzenia

- Archiwizuj urządzenie (Backup) – umożliwia utworzenie kopii zapasowej danych (kontaktów, wiadomości, galerii, ustawień itp.)

 

- Przywróć (Restore) – umożliwia przywrócenie danych z wcześniej utworzonych kopii zapasowych z powrotem na urządzenie

 

 - Outlook synchronizacja (Outlook sync) – pozwala na synchronizacje kontaktów z kontem Outlook

 

 Aby zrobić kopię zapasową urządzenia należy kliknąć "Archiwizuj"

 Podczas robienia kopii zapasowej  zoabczymy pasek postępuPodczas robienia kopii zapasowej zoabczymy pasek postępuPodczas robienia kopii zapasowej zoabczymy pasek postępu

Po zrobieniu kopii zapasowej danych, możemy ją przywrócić wybierając z listy poprzednio tworzonych kopii. Zawsze jest możliwość przywrócenia dowolnej uprzednio utworzonej kopii.

 

Okno wyboru utworzonych kopiiOkno wyboru utworzonych kopiiOkno wyboru utworzonych kopii

Podsumowując Smart Switch jest bardzo przejrzystym i prostym narzedziem pozwalającym na wygodne tworzenie, a także przywracanie kopii zapasowej do urządzeń Samsung. Przywracając dane do telefonu możemy wybrać jakie dane chcemy mieć z powrotem na urządzeniu - możemy wybrać przywrócenie samej galerii, kontaktów itp. Z poziomu programu można również zaktualizować oprogramowanie telefonu - gdy jest dostępne pojawia się powiadomienie.

 

Zachecamy do korzystania z programu Smart Switch oraz dzielenia się opiniami o nim.

 

 

 

KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@MatInk

Wygląda to tak, jakby pliki były wciąż w użyciu.

Wciśnij Ctrl + Shift + Esc i sprawdź, czy w tle nie działają procesy związane z Samsung lub Smart Switch/Kies.

Druga możliwość to brak pełnych uprawnień administratora na komputerze.

 

0 Like
MatInk
First Poster
Opcje
Dziwna sprawa...na liście nie widać takich plików, żeby były gdzieś otwarte, a komp jest prv, więc żaden admin nademną nie urzęduje:)
Może zna ktoś kogoś w trójmieście kto mógłby pomóc na miejscu bo chyba sam tego nie ogarnę, a bardzo zależy mi na uporaniu się z tym i przywróceniu tych danych?
0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@MatInk

Możesz spróbować, w którymś z serwisów.

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Zrób świeżą kopię i sprawdź, czy będziesz mógł z niej przywrócić dane.

Jeśli tak zmień nazwę poprzedniego backupu i podmień z nowo utworzonym.

 

 

0 Like
MatInk
First Poster
Opcje
Byłem w serwisie bimitbis w gdańsku w piątek i też mi nie potrafili pomóc.
Zrobiłem nową kopię i można ją przywrócić, ale jak zmieniam nazwę starej na nową lub próbuję wybrać stary backup to pojawia się komunikat: "istnieje już pozycja informacje o kopii zapasowej identyczna z pozycją wybrane elementy." i przycisk potwierdź jak potwierdzam, to wyłącza się smart switch.

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@MatInk

Obawiam się, że wskazuje to na uszkodzony plik ze starszym backupem.

Jeśli jeszcze coś mi wpadnie do głowy, dam Ci znać.

 

0 Like
Myrtasz10
Student
Opcje

po uruchomieniu regedit za pomocą aplikacji uruchom można usunąć rejestry usuwając cały folder Komputer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Samsung, wówczas znika on z regcleanera, jednak smart switch nadal nie widzi telefonu. Masz może pomysł, co jeszcze może być przyczyną? 2 godziny męczenia się żeby skorzystać z jakże wspaniałego programu Samsunga...

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Myrtasz10

Mam dwa pytania.

1. Czy komputer, poza programem Smart Switch widzi telefon?

2. Jaki tryb połączenia z komputerem masz wybrany w telefonie?

 

0 Like
Myrtasz10
Student
Opcje

GlupGł się przyznać, byłem przekonany że telefon jest Samsungiem, jednak okazało się że to Lenovo, podpiąłem i już się więcej nie przyglądałem bo to nie mój, komputer widzi telefon a MTP było włączone, mam nadzieję że pomogłem koledze wyżej

KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Myrtasz10

 

Dzięki za informacje.

 

Pozdrawiam.

 

0 Like
MeWithADot
First Poster
Opcje

Cześć, mam problem, otóż komputer widzi telefon, program smart swich też, ale gdy próbuję przywrócić zdjęcia na telefon, wyskakuje mi "Przygotowywanie do przywrócenia danych..." i wielkie "0%", mimo że trochę wyżej, widać "Przywracanie danych..." poza tym nic innego się nie dzieje, zostawiłam komputer na cały dzień wczoraj otwarty i nic.

O co chodzi?

0 Like