Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pamięć RAM

(Temat utworzony: 13-09-2021 08:58 AM)
1273 Wyświetlenia
Pietrek_xD
Pioneer
Opcje
Witam mam Samsunga s20 FE 5G 6GB RAM i nie mam za dużo aplikacji zainstalowanych i pokazuje mi że mam 4 GB RAM zajęte wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? 🤔 

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Aplikacje zajmują miejsce we wbudowanej pamięci ROM. Pamięć RAM służy do obsługi aktualnie uruchomionych jak i działających w tle procesów podobnie jak na komputerze. Poniżej zrzut ekranu z modelu Galaxy S21 Ultra. Według mnie wszystko jest w porządku na Twoim telefonie. Ewentualnie możesz skorzystać z opcji czyszczenia pamięci, która tymczasowo zwiększy dostępność wolnej pamięci RAM.

Screenshot_20210913-090442_Device care.jpg


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 Odpowiedzi
Rozwiązanie
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Aplikacje zajmują miejsce we wbudowanej pamięci ROM. Pamięć RAM służy do obsługi aktualnie uruchomionych jak i działających w tle procesów podobnie jak na komputerze. Poniżej zrzut ekranu z modelu Galaxy S21 Ultra. Według mnie wszystko jest w porządku na Twoim telefonie. Ewentualnie możesz skorzystać z opcji czyszczenia pamięci, która tymczasowo zwiększy dostępność wolnej pamięci RAM.

Screenshot_20210913-090442_Device care.jpg


Pietrek_xD
Pioneer
Opcje
Ok dziękuję za odpowiedź :smiling-face:
0 Like
GigaChadzior
Explorer
Opcje
Witam chciałbym zapytać czy istnieje możliwość jakoś wykluczyć aplikacje Facebook Services, żeby nie była czyszczona podczas własnoręcznego czyszczenia pamięci RAM? Tel. Samsung s20 fe. Przeszkadza to bo później opóźniają się powiadomienia z messengera.
0 Like
GigaChadzior
Explorer
Opcje
Tak wiem aczkolwiek mogę tylko wykluczyć messengera i facebooka, tak też zrobiłem ale to nie pomogło a samego Facebook Services nie mogę
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@GigaChadzior  Witam 

Nie ma takiej możliwości, można jedynie całą aplikacje facebook.


GigaChadzior
Explorer
Opcje
No dobrze to co powinienem zrobić, ponieważ nie czyściłem pamięci RAM przez 2 dni i wszystko było dobrze, a po czyszczeniu znów ten problem.
0 Like
YOX
Samsung Members Star ★★
Opcje

@GigaChadzior Dokładnie tak, jak napisał @PrzemekM  - Z czyszczenia pamięci RAM można wyłączyć tylko konkretne aplikacje. W wcześniejszych wersjach pielęgnacji urządzenia, możliwości te były bardziej rozbudowane i tam dało się wykluczyć aplikacje Facebook Services ( skąd mój wcześniejszy komentarz, który został usunięty). 

PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@GigaChadzior  Rozumiem że problem  jest z opóźnionymi powiadomieniami z aplikacji Facebook tak?


GigaChadzior
Explorer
Opcje
Dobrze to czy jest coś co mogę zrobić, żeby dalej czyścić pamięć ram nie opóźniając przy tym powiadomień z messengera?
0 Like