Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jednoczesny router i wifi

(Temat utworzony: miesiąc temu)
268 Wyświetlenia
kantek
Navigator
Opcje

Dzień dobry. Jeszcze jakieś 2-3 tygodnie temu działał u mnie jednoczesny router i wifi. Dzięki temu mogłem używać S23U jako repeatera. Dzisiaj podczas połączenia wifi otrzymuję komunikat "Aby korzystać z Routera Wi-Fi, trzeba wyłączyć funkcję Wi-Fi." a z włączonym routerem i uruchomieniu wifi "Sieć Wi-Fi jest wyłączona, gdy router Wi-Fi jest aktywny. Aby włączyć sieć Wi-Fi, wyłącz router Wi-Fi." Jak to jest u was?

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
kantek
Navigator
Opcje
Dziwna sprawa. Na chwilę włączyłem "Automatyczny router wifi" i wszystko wróciło do normy czyli po staremu. Teraz dane komórkowe i automatyczny router są wyłączone a "odbiorniki" działają

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
9 Odpowiedzi
relativ
Voyager
Opcje

S23U działa jednocześnie router i WiFi.

1000005814.jpg

 PS Przy czerwonym ustawieniu faktycznie trzeba wyłączyć WiFi przy zielonych nie trzeba. Sprawdź sobie ustawienie pasma.

20240504_191656.jpg

 

_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Wszystko zależy od prędkości WiFi jaki oferuje router.
0 Like
Raski
Apprentice
Opcje
"Technik, relativ voyager" coś z waszymi wywodami chyba nie tak, wyłączając WiFi udostępniacie dane komórkowe i samsung tym ustawieniem nie pozwala udzielać internetu z routera i przydziela sobie prawo w jaki sposób możemy udzielać internet. Moim zdaniem samsung powinien to bezwzględnie szybko naprawić.
0 Like
kantek
Navigator
Opcje
Mam ustawione na 2.4, zmiana na 5 lub 6 nic nie zmienia
0 Like
relativ
Voyager
Opcje

Włączyłem router na S23U i podłączyłem do niego S24U. Router WiFi sprawdziłem na pasmach 2.4, 5, 6 GHz (zielone). Dla 6 GHz router S23U musi być podłączony do routera lokalnego 6 GHz. Po włączeniu routera Galaxy S23 Ultra ta nazwa sieci pojawia się w grupie 'Dostępne sieci' na S24U w ustawienia>połączenia>WiFi i można się na nią przełączyć.
Jeżeli nadal masz problemy to pokaz ten ekran (poniżej) jeśli możesz i będziemy kontynuowali step by step.

20240505_175907.jpg

 

0 Like
relativ
Voyager
Opcje

Akurat w tym wątku koncentrujemy się na przypadkach 'zielonych' - nie wyłączamy WiFi. Specjalnie dla ciebie wyłączyłem dane komórkowe na routerze S23U (żeby nie było podejrzeń że korzysta on z tego połączenia) i jest on podłączony tylko do routera lokalnego po WiFi. Udostępniana jest tylko ta sieć WiFi do której jest podłączony router S23U z routera lokalnego.

0 Like
Rozwiązanie
kantek
Navigator
Opcje
Dziwna sprawa. Na chwilę włączyłem "Automatyczny router wifi" i wszystko wróciło do normy czyli po staremu. Teraz dane komórkowe i automatyczny router są wyłączone a "odbiorniki" działają
0 Like
relativ
Voyager
Opcje

No to super. Z tym automatycznym routerem na S23 nie wszystko jest w porządku ale nie chciałem już dodatkowo komplikować bo nie miało to wpływu na omawiany problem 🤣

0 Like
kantek
Navigator
Opcje
No właśnie dzisiaj rano przeszło mi to przez myśl ale potem "to nie może być to" a jednak. Dzięki za pomoc