Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak Internetu - brak transmisji danych

(Temat utworzony: 15-02-2020 06:00 PM)
10006 Wyświetlenia
ErooSq
Explorer
Opcje

Mam czesto problem z Internetem poprzez karty sim. Czasami występuję brak Internetu pomimo ze pokazuję zasięg 4g+. Problem jest zarówno na sim 1 jak i sim 2. Karty wymieniłem w Orange na nowe dla pewności. Problem wyeliminuje reset lub odczekanie ok 1 minuty. Problem pojawia sie kilka razy dziennie. Telefon byl w serwisie Samsunga w Krakowie. Za pierwszym razem były jakieś błędy. Naprawa Nie przyniosła rezultatu. Za drugim razem serwis nie stwierdził problemu i rozłożył ręce, a ja sie męczę z telefonem. Według mnie problem z softem lub płytą główną. Macie jakieś pomysły ?

0 Like
84 Odpowiedzi
SzabelFTN
Voyager
Opcje

Ale gdy jest tylko jedna problem nie występuje? 

0 Like
ErooSq
Explorer
Opcje

Tak, Póki co nie wystąpił. Dzis jeszcze to testuje .

0 Like
SzabelFTN
Voyager
Opcje

Tylko, że to nie jest rozwiązanie problemu. 

Jak masz możliwość to sprawdź czy jak masz dwie karty różnych operatorów to czy też problem występuje. 

0 Like
ErooSq
Explorer
Opcje

Nie mam kart innej sieci. To nie jest rozwiązanie problemu ale wskazówka dla serwisu samsunga bo oni sobie nie radzą:)

0 Like
ErooSq
Explorer
Opcje

Potwierdzam ,że problem nie występuje kiedy w telefonie włożona jest tylko jedna karta sim. W związku z tym oddaje telefon ponownie do serwisu. Dam znać jak dalej potoczyla się sprawa, kiedy telefon do mnie wróci z serwisu. Mam nadzieję, że tym razem Samsung sobie poradzi z tak konkretną wskazówką :smiling-face:

0 Like
SzabelFTN
Voyager
Opcje

Może to być kwestia oprogramowania i serwis nic nie zdziała. Ja za wczasu zgosiłbym problem przez samsung members. Może to kwestia aktualizacji z poprawką. 

ErooSq
Explorer
Opcje

Też zgłosiłem. Milczą póki co. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@ErooSq spokojnie, dostaniesz odpowiedź. Na chwilę obecną, w celu możliwości korzystania z obu kart, przypisz pakiet danych do jednej i sprawdź czy nie będzie zrywać.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
ErooSq
Explorer
Opcje

Właśnie tak miałem ustawione i wtedy problem występował. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@ErooSq a czy udało Ci się sprawdzić działanie z kartami różnych operatorów?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like