Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak Internetu - brak transmisji danych

(Temat utworzony: 15-02-2020 06:00 PM)
10010 Wyświetlenia
ErooSq
Explorer
Opcje

Mam czesto problem z Internetem poprzez karty sim. Czasami występuję brak Internetu pomimo ze pokazuję zasięg 4g+. Problem jest zarówno na sim 1 jak i sim 2. Karty wymieniłem w Orange na nowe dla pewności. Problem wyeliminuje reset lub odczekanie ok 1 minuty. Problem pojawia sie kilka razy dziennie. Telefon byl w serwisie Samsunga w Krakowie. Za pierwszym razem były jakieś błędy. Naprawa Nie przyniosła rezultatu. Za drugim razem serwis nie stwierdził problemu i rozłożył ręce, a ja sie męczę z telefonem. Według mnie problem z softem lub płytą główną. Macie jakieś pomysły ?

0 Like
84 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ErooSq  Jak masz ustawiony APN dla internetu IPv6/IPv4 czy sam IPv4 ? Czy telefon masz od Orange, czy zakupiłeś na wolnym rynku 

0 Like
ErooSq
Explorer
Opcje

Kupiłem na wolnym rynku, z Hiszpanii chyba. Serwis za pierwszym razem wygrał oprogramowanie już typowo pod polską dystrybucję. Załączam zdjęcia ustawien internetu. Screenshot_20200215-182134_Settings.jpg

 

Screenshot_20200215-182126_Settings.jpg

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ErooSq Zobacz, jak powinno być ustawione dla Orange. Co do wgrania przez serwis pewnie masz teraz BTU 

  1. Naciśnij MENU i wybierz USTAWIENIA
  2. W sekcji SIECI ZWYKŁE I BEZPRZEWODOWE, kliknij WIĘCEJ i wybierz SIECI KOMÓRKOWE
  3. Wybierz PUNKTY DOSTĘPU
  4. Kliknij "PLUS" aby dodać nowy PUNKT DOSTĘPOWY
  5. Jako NAZWA ustaw Orange Internet
  6. W pole APN wpisz internet
  7. W pola NAZWA UŻYTKOWNIKA i HASŁO wpisz internet
  8. Jako TYP APN wpisz default
  9. Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
  10. Jako PROTOKÓŁ APN wybierz IPv4
  11. Naciśnij MENU ZAPISZ
  12. Na liscie APN postaw kropkę przy profilu Orange Internet
ErooSq
Explorer
Opcje

Dzięki ustawilem. Sprawdzę jak działa i dam znać. A czy roaming nie powinienem też ustawić w tych parametrach? 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ErooSq  Wszystko ustawiam na IPv4 

ErooSq
Explorer
Opcje

Niesty nie pomogło. Wrzucam filmik z usterka co się dzieje dokładnie .

https://s.amsu.ng/ZjhhXr9PRRNN

0 Like
ErooSq
Explorer
Opcje

Wrzucam też linka w filmem na yt

https://youtu.be/xR9zKnRxNmE

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@ErooSq  Pokaż nam jak wygląda u ciebie CSC 

Kod-CSC-Samsung-Galaxy.jpg

0 Like
ErooSq
Explorer
Opcje

Nie wiem jaka była wcześniej ale Załączam tą którą zainstalowałem w nocy. Telefon po powrocie z serwisu nie był zaktualizowany. Problem z brakiem internetu występował również na tym modelu telefonu kiedy miałem Androida 9 i potem Androida 10.Screenshot_20200216-134703_Settings.jpg

 

0 Like