Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Autouzupełnianie danych formularzy/haseł

(Temat utworzony: 23-08-2019 09:48 AM)
9383 Wyświetlenia
mrosi
Explorer
Opcje

Witajcie,

Po resecie zainstalowałem na nowo aplikacje - wiadomo. Niestety zapomniałem, gdzie w ustawieniach znaleźć włączenie autouzupełniania danych formularzy/haseł przez Google.

Dodam, ze chodzi właśnie o Google, a nie Samsung Pass. I nie o autouzupełnianie w Chrome, a w aplikacjach. Kojarzę, że była sekcja w Ustawieniach, gdzie wybiera się pomiędzy Google a Pass...

Ktoś... coś...?

0 Like
Przejdź do rozwiązania
19 Odpowiedzi
Jaam
First Poster
Opcje
Dodam, nawiązując do pierwszego wpisu że klikamy na nazwę usługi żeby ją zmienić. Jak już jest wybrana to klikanie na zębatkę powoduje wejście do ustawień usługi.
0 Like
PatrykPred
Hotshot
Opcje
Spotkał ktoś się z takim problemem że nie można włączyć jako dostawce autouzupelniania? W ustawieniach telefonu jest wybrana aplikacja, wchodzę w ustawienia aplikacji Authentication chce przesunąć ten suwak żeby włączyć jako dostawce autouzupelniania i nie da się, od razu się wyłącza, wczoraj jeszcze działało i było ok, wieczorem padło. Zmieniałem email konta samsung ale czy to mogło być problemem? Resetowałem już aplikację, ponownie tel uruchamiałem.

Jak się okazuje nie działa całkowicie autouzupelnianie, nie ważne jaka usługę wybiorę. Da sie zresetować ustawienia autowypelniania bo nie mogę znaleźć takiej aplikacji/usługi
0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@PatrykPred Być może jakaś inna aplikacja przejęła jej rolę, bądź zablokowała funkcję? Samsung Pass? Może jakiś antywirus, bądź jeszcze coś innego? Spróbuj zresetować preferencje aplikacji i spróbować jeszcze raz:

Ustawienia > Aplikacje > 3 kropki u góry po prawej strone > Zeruj preferencje aplikacji.

0 Like
PatrykPred
Hotshot
Opcje
Niestety żadna aplikacja nie działa, co nie ustawie Samsung Pass, google to nie chce uzupełniać haseł więc wina nie jest po stronie Microsoft Authentication tylko telefonu
0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@PatrykPred Jeżeli jeszcze nie wyzerowałeś preferencji, to to zrób. Jeżeli to nie pomoże, to spróbuj jeszcze z resetem wszystkich ustawień. Przy braku rezultatów, prześlij raport o błędach przez aplikację Samsung Members > Wsparcie > Raporty o błędach.

0 Like
PatrykPred
Hotshot
Opcje
Wyzerowałem preferencje i nic z tego, czekam na stabilna wersję i będę przywracać ustawienia fabryczne bo coś nie tak jest, jeśli to przez zmianę emaila tak się stało to chyba powinni się temu przyjrzeć
0 Like
sekebekek
Explorer
Opcje
dlaczego nie w każdej aplikacji po zalogowaniu wyskakuje czy chce się zapisać hasło w menadżerze hasel google? od czego to zależy? też tak macie? powinno wyskakiwać we wszystkich?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@sekebekek  Dzień Dobry

Ma Pan aktywny menadżer haseł Google w systemie. Dlatego pojawia się Panu taki komunikat. Logując się tym kontem Google na innym urządzeniu i będzie Pan korzystała z menadżera haseł, to zadziała autouzupełnianie i nie trzeba będzie ręcznie wpisywać tych danych.


sekebekek
Explorer
Opcje
Wie ktoś może dlaczego menadżer hasel google proponuję zapisanie hasła nie we wszystkich aplikacjach? czasem jak wyloguje się i znów zaloguje to dopiero wyskakuje a czasem wcale, czemu tak jest?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@sekebekek  Witam

Zapraszam do poniższego tematu, gdzie ten wątek jest poruszany

https://eu.community.samsung.com/t5/aplikacje-i-us%C5%82ugi/autouzupe%C5%82nianie-danych-formularzy-...