Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Asystent Google sam się uruchamia

(Temat utworzony: 10-08-2022 09:42 AM)
6197 Wyświetlenia
swoosh26
Pioneer
Opcje

Witam,

Czy spotkaliście się z takim problemem, że Asystent Google sam się uruchamia od czasu do czasu i mówi "Niestety nie rozumiem"?

Wyłączyłem opcję uruchamiania go głosem (nie reaguje na OK Google), a mimo to czasami sam się odzywa nieproszony, np dziś rano przy wybudzeniu telefonu lub w nocy gdy spałem a telefon leżał na szafce nocnej.

Sprawdziłem jego aktywność i wygląda tak, jakby był uruchamiany przez Android Auto (każda aktywność z opisem "Niestety nie rozumiem". Tylko że ja nie jeździłem w nocy autem i stoi na tyle daleko, że z pewnością połączenia w nocy z nim nie ma.

Załączam screeny z aktywności.

Telefon do S21 5G

Screenshot_20220810-092938_Google Play services.jpgScreenshot_20220810-092949_Google Play services.jpg

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
swoosh26
Pioneer
Opcje
Problem rozwiązany. Należy wejść w Ustawienia → Aplikacje→ Google i kliknąć Odinstaluj. Następnie Aktualizuj a później restart telefonu. U mnie zadziałało

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

35 Odpowiedzi
Siemiol
Journeyman
Opcje
Też tak mam czasem. Po prostu za mało rozmawiamy z nim 😉
0 Like
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@swoosh26 Spróbuj wyłączyć aplikację Android Auto.
Ustawienia > Aplikacje > Android Auto > Wyłącz

swoosh26
Pioneer
Opcje
Jak wyłączę Android Auto to nie będę mógł używać w samochodzie, a korzystam codziennie.
0 Like
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@swoosh26 Przejdź do: Ustawienia > Aplikacje > Wybierz domyślne aplikacje > Asystent cyfrowy > Ustawienia (ikona koła zębatego) > Zezwól na żądania Bluetooth przy zablokowanym urządzeniu wyłącz tą opcję.

swoosh26
Pioneer
Opcje
To się często zdarza po wybudzeniu telefonu też. Nie ma znaczenia czy ekran jest zablokowany czy nie. Dzisiaj wjechała nowa aktualizacja systemu i dalej to samo.
0 Like
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@swoosh26 Spróbuj wykonać Wipe Cache Partition, ten zabieg nie usuwa danych z telefonu.

[Poradnik] - Wipe Cache Partition
https://eu.community.samsung.com/t5/pozostałe-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczny-i-w...

[Poradnik] [Android 11/12] Jak wejść w tryb recovery menu
https://eu.community.samsung.com/t5/pozostałe-smartfony/poradnik-android-11-one-ui-3-jak-wejść-w-try...

swoosh26
Pioneer
Opcje
Spróbowałem. Nadal to samo. Telefon leży na biurku i nagle słyszę "niestety, nie rozumiem"
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@swoosh26, Czy w momencie, gdy to się dzieje, do telefonu są podłączone jakieś urządzenia Bluetooth ?


swoosh26
Pioneer
Opcje
Czasem tak, zazwyczaj nie.
0 Like