Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy Buds - problem z lewą słuchawką i brak opcji "Dźwięk otoczenia"

(Temat utworzony: 14-07-2019 12:17 PM)
20890 Wyświetlenia
Michal001
Explorer
Opcje

Witam,

 

Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu, bo to mój pierwszy post i trochę czasu zajęło mi ogarnięcie tego forum, więc jeśli coś jest źle to przepraszam.

Jakieś 4 dni temu dotarły do mnie słuchawki Galaxy Buds i od początku mam z nimi problem. W lewej słuchawce mam problem z panelem dotykowym, otóż zanim zacznie działać to muszę słuchawkę wkładac i wyciągać z ucha z dobre 2-3 razy, kręcić, wciskać i dopiero wtedy zaczyna działać panel. Z dzwiękiem nie ma problemu. Może jest to kwestia umieszczania jej w uchu i nie wiem może da się tego nauczyć, ale generalnie prawa słuchawkę jakbym nie włożył to od razu zaskakuje.

Druga rzecz, że w aplikacji mam wyłączoną opcję dzwięku otoczenia i informacje, że mam włożyć obie słuchawki które mam już w uszach. Wyłączone jest to nawet jak już uporam się z lewa słuchawką i obie działają jak powinny. Jak ustawiam tą opcje na panelu dotykowym i próbuje aktywować to słyszę jakiś krótki dźwięk(włączenia chyba) ale żadnej różnicy nie słyszę.
Nie są to może problemy z którymi nie można żyć ale generalnie trochę irytujące jest to, że słuchawki do tanich nie należą a mam z nimi problem.

Może robię coś źle? Słuchawki już resetowałem chyba ze 3 razy i nic to nie daje. Używam ich z Galaxy s10 i wg aplikacji wszystkie aktualizację są zainstalowane.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

0 Like
Przejdź do rozwiązania
34 Odpowiedzi
PatrykB
Helping Hand
Opcje

@Xeniasta 

 

Jeżeli sam reset nie przyniósł poprawy, spróbuj przesłać raport o błędach do działu technicznego. Raport ten możesz wysłać wg poniższej instrukcji:  Galaxy Wearable > Menu (3 kropki) > Kontakt z nami > Raporty o błędach > Uzupełnić zgłoszenie > zaznaczyć pozycję Wyślij dane raportu systemu. Zgłoszenie warto wysłać do 15 minut od wystąpienia błędu. Dodatkowo sprawdź czy w połączeniu z innym telefonem Samsung jest podobna sytuacja.

0 Like
DavC4
Student
Opcje
ja tak mam, co zrobić?
0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@DavC4 sprawdziłeś zalecenia podane w tym wątku? Jeżeli nie pomogło, wyślij raport o błędach, zgodnie z instrukcją powyżej.

0 Like
annażwir
Student
Opcje
Mam problem z lewą słuchawka wycisza się i nie działa z prawa słuchawka sama działa.Screenshot_20220916-101124_Galaxy Buds2 Manager.jpg
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@annażwir, spróbuj zresetować słuchawki poprzez aplikację Galaxy Wearable.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.