Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy J3 dual sim - mms-y

(Temat utworzony: 07-11-2017 10:53 PM)
6414 Wyświetlenia
Dyzman23
Student
Opcje

Ponownie mój J3 dual. SMS-y już rozgryzłem w poprzednim wątku, ale mam problem z MMS-ami. Karta 1 to Plus, Karta 2 to Orange. Wszystkie ustawienia punktów  dostępu do internetu i mms prawidłowe. Domyślna karta do transmisji danych to Plus, która automatycznie ustawia się na LTE/3G/2G. Orange ustawiony jest na 3G/2G, przynajmniej tak pisze. I teraz chcę wysłać albo odebrać MMS-a z Orange i lipa. I w jednym i w drugim przypadku pokazuje się komunikat, że na czas wysyłania/odbioru zostanie rozłączona karta domyślna (czyli rozumiem że Plus). Czyli na logikę powinien uruchomić się na chwilę internet na Orange, ale nie dzieje się nic. Na poprzednim telefonie jak wysyłałem/odbierałem MMS-a to na chwilę załączał się internet. Czyli w sumie komunikat jest jak najbardziej prawidłowy, ale nic się nie dzieje. Dopiero jak przełączę domyślną kartę do danych na Orange to MMS-a wyśle/odbierze. 

Czy w takim razie nie dzieje się to automatycznie? Jestem skazany tylko na jedna kartę przy MMS-ach?

Pozdrawiam!!!

0 Like
4 Odpowiedzi
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć Dyzman23

 

Jak najbardziej karty powinny przełączać się automatycznie.

 

Sprawdź w ustawieniach punktów dostępu profil internetowy Orange. Dokładnie czy w polu APN masz wpisane „internet” czy „internetipv6” oraz w polu PROTOKÓŁ APN - „IPv4” czy „Ipv6” lub „Ipv4/v6” (polecam pogrubione pozycje).

 

Z własnego doświadczenia wiem, że profile ustawione pod IPv6 często nie działają w 100% poprawnie.

 

Spróbuj również wyczyścić dane aplikacji Wiadomości (Ustawienia > Aplikacje > Wiadomości > Domyślna pamięć > Wyczyść dane)

 

Dla pewności możesz sprawdzić alternatywną aplikację do obsługi SMS/MMS. Ustalisz w ten sposób czy utrudnienia powoduje sama aplikacja Wiadomości czy też system nie działa prawidłowo. W drugim przypadku pozostaje przywrócenie ustawień fabrycznych lub poczekanie na aktualizację systemu.

 

 

Dyzman23
Student
Opcje

Faktycznie - zmiana ustawień Orange pomogła. Zapomniałem o tym, sam to robiłem kiedyś. Przełącza się. Tylko jeszcze jedno pytanie: dlaczego przy wysyłaniu mms-a telefon MUSI mieć włączoną transmisję danych? W cytowanym wcześniej Sony M4 i w ogóle każdym wcześniejszym telefonie żeby wysłać mms-a nie musiałem robić nic. Transmisja sama włączała się na chwilę i szło. A tu wyrzuca komunikat, że wyśle, kiedy właśnie transmisja będzie włączona.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
MMS mogą zwierać różne dodatkowe dane, np. grafiki, czyli pogrzebana jest większa przepustowość kanału, stąd konieczność skorzystania z pakietowej transmisji danych. To w celu zapewnienia szybkiej i sprawnej komunikacji i nie zapychania danymi kanałów rozmownych. To tak w dużym skrócie. Co do sposobu obsługi pakietowej transmisji na potrzeby wiadomości. No cóż wszystko zalezy od podejścia producenta do konfiguracji systemu. Jak wiadomo w przypadku modeli 2-simowych jest to troszkę inaczej rozwiązane.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
DSien
Apprentice
Opcje
 
0 Like