Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

[A8] Galaxy A8 2018 - problem z dzwiękiem.

(Temat utworzony: 19-10-2018 11:27 AM)
1135 Wyświetlenia
rivel88
First Poster
Opcje

Witam,

 

Posiadam A8 2018, telefon kupiony 1.5 miesiąca temu. Od jakiegoś czasu mam z nim problem. A mianowicie, podczas oglądania YT, przewijanie Twittera czy podczas FB, za każdym razem gdy oglądam  jakiś filmik słysze że dzwięk jest przerywany po jakims czasie. Nawet gdy włącze muzyke Samsunga i puszcze jakiś kawałek, zatrzymam, słyszę szum i dziwne pyknięcie z głośnika. Bylem w serwisie Samsunga w Łodzi, wymienili głośnik i twierdzą że wszystko jest okej, ale niestety cały czas jest tak samo. Pomoże mi ktoś? 

0 Like
19 Odpowiedzi
rivel881
First Poster
Opcje

Witam,

 

Byłem w serwisie w Łodzi, niby wymienili mi głośnik na nowy, lecz to nic nie dało, a  problem nadal występuje. Dziwne jest to że napisali ze wymienili głośnik, a nawet nie zdjeli folii z ekranu, a podobno robia to od razu bo folia przy zgrzewaniu telefonu i tak ulegnie zniszczeniu... dziwna sprawa. Co radzicie? 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Zareklamować usługę w serwisie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
łubudubu
First Poster
Opcje

Ja mam podobny problem podczas słuchania muzyki i oglądania yt przerywa głośnik.Brzmi jakby się rozłączał ale w ostatnich 3 ustawieniach głośności nic nie przerywa.

0 Like
pietro04
First Poster
Opcje

Zauważyłem że po ostatniej aktualizacji systemu problem jakby sam się wyeliminował. Pytanie na ile jest złudzenie a na ile rzeczywistość. Aczkolwiek nie zauważam aby problem występował w dalszym ciągu.

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@łubudubu
A robiłeś wipe cache partition? Jeżeli nie, to wykonaj i sprawdź jeszcze. Instrukcję znajdziesz tu: https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Soft-Hard-Reset-oraz-Tryb-bezpieczny/m-p...


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
Gadat2k18
Apprentice
Opcje

Witam !

Zakupilem nie dawno A8 i potwierdzam problem wystepuje. Zadne z podanych rozwiazan powyzej nie pomaga. Problem zachodzi tylko na glosnosci ponizej polowy . Im nizej w dol tym gorzej. Powyzej polowy az do max problemu nie ma wiec zakladam ze to nie wina glosnika.

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@Gadat2k18

W tej sytuacji konieczne będzie zgłoszenie opisywanych problemów w jednym z autoryzowanych serwisów Samsung. Do naprawy serwisowej potrzebny będzie dowód zakupu.

 

Najbliższy serwis znajdziesz na stronie internetowej: http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
Gadat2k18
Apprentice
Opcje
Sprawdze to i byc moze tak zrobie .Moge wybrac dowolny serwis niezalezie od miejsca zakupu?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Gadat2k18Tak możesz skorzystać z dowolnego serwisu tam gdzie obecnie przebywasz.

0 Like
Rozwiązanie
Gadat2k18
Apprentice
Opcje

Finał historii jest taki że w serwisie nie byłem I dobrze bo aktualizacja softu z 01.11 rozwiązała problem co da się wyczytać z jej opisu20181208_095102.jpg

Co tylko potwierdza że był to problem z softem A nie glosnikiem.   Pozdrawiam I dzięki za pomoc!