Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak włączyć opcje Ethernet w S8

(Temat utworzony: 13-02-2019 11:56 PM)
2042 Wyświetlenia
Szuwar
Apprentice
Opcje

Witam. Mam pytanie jak włączyć ethernet w Samsung Galaxy S8. Kupiłem adapter i-tec usb-c gigabit ethernet. Jest na opakowaniu że obsługuje system Android jednakże po podłączeniu adapteru do tel i podłączeniu kabla ethernet do adaptera na telefonie nie pokazuje mi się dostępna opcja "ethernet" jest cały czas na szaro

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szuwar
Apprentice
Opcje

Wróciłem właśnie z serwisu Samsunga dostał mi się jakiś śmieć do wejścia USB i dlatego nie działało poprawnie wejście. Teraz adapter od razu wykryty przez tel i śmiga. Na Speed test pokazuje ping 7 A prędkości 270. Dziękuję wszystkim za pomoc 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szuwar, znalazłem podobny wątek na amerykańskim forum Samsung i okazuje się, że wystarczy wyłączyć Wi-Fi w telefonie żeby umożliwić aktywowanie połączenia Ethernet. Daj znać czy ta wskazówka okazała się pomocna.


0 Like
Szuwar
Apprentice
Opcje
No niestety na to sam wpadłem wcześniej żeby wyłączyć Wi-fi ale takie rozwiązanie niestety nie działa może ktoś ma jakieś inne pomysły jak to rozwiązać
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szuwar, rozumiem. W takim razie musisz poczekać na inne wskazówki. Nie korzystałem nigdy z takiego rodzaju połączenia więc nie mam dla Ciebie dodatkowych rozwiązań.


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Szuwar  Czy nie masz załączone opcji oszczędzania danych ?

0 Like
Szuwar
Apprentice
Opcje

Temat można zamknąć wychodzi na to że mam uszkodzone wejście USB w telefonie bo udało mi się podłączyć ten adapter do innego tel i działa 

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szuwar, dziękuję za informację zwrotną. Jeżeli zamierzasz naprawić wejście USB w autoryzowanym punkcie serwisowym to zachęcam do skorzystania z wyszukiwaki takich punktów.


0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szuwar  napisał(a):
No niestety na to sam wpadłem wcześniej żeby wyłączyć Wi-fi ale takie rozwiązanie niestety nie działa może ktoś ma jakieś inne pomysły jak to rozwiązać

Wejdź w Telefon --> Wpisz *#0808# --> Wybierz tam "RNDIS + ACM + DM" lub "RNDIS + ACM + DM + ADB" --> Kliknij OK

 

Sprawdź czy teraz zadziała połączenie Ethernet.


0 Like
Rozwiązanie
Szuwar
Apprentice
Opcje

Wróciłem właśnie z serwisu Samsunga dostał mi się jakiś śmieć do wejścia USB i dlatego nie działało poprawnie wejście. Teraz adapter od razu wykryty przez tel i śmiga. Na Speed test pokazuje ping 7 A prędkości 270. Dziękuję wszystkim za pomoc 

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szuwar, świetnie, że dałeś znać co było powodem problemu. Najważniejsze, że udało się przywrócić port USB do poprawnego działania!


0 Like