Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

55" QLED 4K TV Q7F i dwa tunery

(Temat utworzony: 18-04-2019 09:26 AM)
369 Wyświetlenia
Maciek_S
Pioneer
Opcje

Telewizor 55" QLED 4K TV Q7F jest wyposażony w dwa tunery. Dzięki temu można nagrywając na podłączonym dysku USB  program na jednym kanale oglądać jednocześnie inny kanał. Jest jednak pewnie ograniczenie, którego nie potrafię zrozumieć. Otóż tylko jeden z kanałów może być szyfrowany. Innymi słowy jeśli nagrywam program na kanale szyfrowanym mogę oglądać inny kanał, ale tylko z tych nieszyfrowanych. Jeśli nagrywam program z kanału nieszyfrowanego, mogę oglądać dowolny. Dodam, że krzystam z modułu CAM. Z czego może wynikać takie ograniczenie?

0 Like
Radixson
Apprentice
Opcje

A co jeżeli podłączymy np. moduł wielokanałowy, który pozwoli na rozkodowanie kilku kanałów jednocześnie? Czy telewizor to obsłuży?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Radixson A podasz nazwę tego modułu ?

0 Like
Abraxas
First Poster
Opcje

Ten sam problem mam z QE43Q60RAT (2x T2/C/S2), z tą różnicą, że moduł CAM jest dwustrumieniowy. Więc powinna być możliwość nagrywania jednego kanału i oglądania innego. Jednak tak nie jest. Wygląda na to, że ten TV nie radzi sobie z modułem CAM dwustrumieniowym.

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Abraxas,

Twoje zgłoszenie wymaga weryfikacji przez dział techniczny. Sprawa jet aktualnie sprawdzana przez inżynierów. Dam znać, gdy czegoś się dowiemy.

Na tę chwilę musisz uzbroić się w cierpliwość.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@RadekK  czy udało się coś ustalić ? Ja chyba wiem, o co tu chodzi, ale nie chcę na razie pisać. 

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

@vdsl2, rozeznam się w poniedziałek, czy są jakieś postępy w tej sprawie :smiling-face:

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@RadekK  Czy już coś wiesz ? 

StaszekM
Helping Hand
Opcje

@vdsl2,

 

Z oficjalnych informacji, które otrzymaliśmy od techników, jest możliwość obsługi tylko jednego kanału kodowanego w danej chwili.

Kto wie, może w przyszłości pojawi się możliwość obsługi dwóch kanałów.

 

 

 

 

 

GrzegorzD
First Poster
Opcje

Dzien dobry.

Szukam telewizora ktory moze jeden kanał nagrywać , a w tym samym czasie mogę inny kanał oglądać ?

Pozdrawiam.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@GrzegorzD  Niby są, TV jak QLED Q65R z podwójny tunerem gdzie jest taka możliwość, ale chyba działa wyłącznie na telewizji naziemnej nie ma możliwość przez moduł CI. Pozwolę, wywołać naszego eksperta @StaszekM  może napisze coś Ci więcej.