Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tv nie widzi sieci wi-fi 5Ghz

(Temat utworzony: 30-04-2019 10:32 PM)
12628 Wyświetlenia
Twardzikov
First Poster
Opcje

Witam,

Kupiłem UE43RU7452 i chce go połączyć z siecią Wi-fi 5Ghz z Upc lecz nie widzi jej.

Telefon ją widzi i normalnie się łączy.

Ponadto telewizor widzi inne sieci 5Ghz.

Rozmawiałem z UPC i twierdzą że modem jest sprawny.

0 Like
28 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@StaszekM  napisał(a):

Cześć @Twardzikov,

 

Czy tv widzi inne sieci 5Ghz ?


Autor temat napisał, że teleiwzor widzi inne sieci 5Ghz.

 


@Twardzikov  napisał(a):

Ponadto telewizor widzi inne sieci 5Ghz.


 


Twardzikov
First Poster
Opcje

Zgadza się np. Vectra 5Gzh i nazwa ale UPC50xxxx

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje
Cześć Twardzikov, Czy masz może możliwość podłączenia się do innej sieci wifi 5Gzh dla testów.
0 Like
Twardzikov
First Poster
Opcje

Niestety nie mam możliwości

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje
Hej @Twardzikov, Podstawa to upewnić się, czy ten TV faktycznie wspiera sieć WiFi 5GHZ, ponieważ w wątku mamy dwie różne informacje. @StaszekM - czy możesz z całą pewnością potwierdzić wsparcie UE43RU7452 dla 5Ghz? Kolejna kwestia, to zweryfikować, czy komplikacja z połączeniem leży po stronie routera, czy telewizora. Niektóre smartphone mają możliwość utworzenia routera WiFi na 5Ghz. @Twardzikov - może ktoś z Twoich znajomych lub rodziny ma smartphone, który pozwoli to zweryfikować? Jeśli Staszek potwierdzi, że Twój telewizor ma w specyfikacji 5Ghz, a test z inną siecią o tej częstotliwości skończy się niepowodzeniem, pozostaje zadzwonić na infolinię Samsung w celu przeprowadzenia zdalnej diagnostyki i ewentualnego zamówienia serwisu. Rozumiem, że sam telewizor już przywracałeś do ustawień fabrycznych.
RadekK
Hotshot
Opcje

@Twardzikov, to znowu ja :smiling-face:

Przeprowadziłem pewien test. Mam telewizor, który obsługuje tylko 2,4GHz. Udostępniłem z telefonu sieć 5Ghz i telewizor obsługujący 2,5Ghz tej sieci nie widział.

 

Pytanie następujące - skąd wnioskujesz, że inne sieci, które widzi telewizor to 5Ghz, jeśli nie możesz się do nich połączyć?

 

Test z routerem 5Ghz z telefonu będzie w tym przypadku niezbędny.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@RadekK  Ja mam prośbę żeby do specyfikacji TV była informacja jakie sieci ma dany TV jak było to przy starszych modelach. Juz zgłosiłem to na infolinie ale może i ty masz jakieś możliwości.

Twardzikov
First Poster
Opcje

Po nazwie sugeruje że to sieć 5Ghz np. Vectra 5ghz-xxxxx lub UPC 50xxxxx, jak będę miał możliwość to przetestuje z innym routerem

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Twardzikov  Może zmień nazwę sieci w routerze 5GHz na taką UPC5GHz może problem jest w długości nazwy ?