Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TV UE43NU7442: Czy można wybrać ścieżkę dźwiękową dla filmu z USB?

(Temat utworzony: 12-01-2019 12:32 AM)
1956 Wyświetlenia
Marecki2
Pioneer
Opcje

Witajcie,

zakupiłem niedawno swego pierwszego smarta (UE43NU7442). Ogólnie jestem bardzo zadowolony, choć wydaje mi się, że został on pozbawiony kilku funkcji, które posiadał mój poprzednik, Samsung z serii 3 sprzed ładnych kilku lat.

 

Posiadam troszkę filmów na pedrive i dysku zewnętrznym USB. Kilka filmów ma po dwie ścieżki dźwiękowe do wyboru, jednakże nie mogę znaleźć w opcjach jak podczas odtwarzania filmu wybrać tę druga ścieżkę? W opcjach filmu mam tylko informacja i obróć.

 

Czy więc faktycznie tv ten nie posiada możliwości wybrania ścieżki dźwiękowej jak jest ich kilka?

0 Like
8 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Czy masz już najnowszy firmware w twoim TV wer 1202 ?

Marecki2
Pioneer
Opcje
Nie, mam 1153, natomiast mam niby włączoną automatyczną aktualizację...Czyżby więc pod ten model nie przysługiwał wyższy firmware?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Na tej stronie masz najnowszy firmware klik jak zrobić masz tu Aktualizacja oprogramowania przez USB

 
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Marecki2Na pewno dobrze przeszukałeś wszystkie opcje w odtwarzaczu, podczas oglądania ?

 

Według instrukcji powinna znajdować się tam taka funkcja:

 

jezyksciezki.JPG

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201901/20190102115403583/POL_KM2DVBEUN-3.0.2_181205.0.p...

Str. 167,168,169


Marecki2
Pioneer
Opcje
Dzienx @kamil. Cóż, raz jeszcze sprawdzę, ale o ile dobrze pamiętam, mam tylko 3 opcje do wyboru: Napisy, Obróć i Informacja.
Na stronie 169 z tego poradnika, który zapodałeś, jest wymienionych takich opcji więcej, ale jest napisane, że niektóre z nich występują w zależności od modelu.

@vdsl, dziękuję. Starałem się pobrać poprzez online, ale tv mnie poinformował, że dla mego modelu nie ma aktualizacji. Mam nadzieję, że jak manualnie wrzucę nowy software, to mi tv nie odmówi posłuszeństwa :face-with-tears-of-joy:
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Marecki2  napisał(a):
@vdsl, dziękuję. Starałem się pobrać poprzez online, ale tv mnie poinformował, że dla mego modelu nie ma aktualizacji. Mam nadzieję, że jak manualnie wrzucę nowy software, to mi tv nie odmówi posłuszeństwa :face-with-tears-of-joy:

Czasami telewizor nie wykrywa nowego oprogramowaina z poziomu ustawień i musisz je wgrać ręcznie przez USB.


Florek7
First Poster
Opcje

Jestem świeżo po zakupie 49NU7102K. Mam podobny problem. Kiedy odtwarzam film przez USB to TV widzi tylko polskie ścieżki. Jeżeli film ma tylko jedną polską ścieżke i np kilka w innym języku to nie ma w ogóle opcji zmiany. Ale jeżeli film ma kilka polskich ścieżek (kilku lektorów) to pojawia się opcja zmiany, lecz do wyboru są tylko te polskie, a tych niepolskich TV już nie widzi. 

Edit: Dobra już to ogarnąłem. Chodzi o kodeki audio. Te ścieżki z lektorem mają kodek ac-3. Natomiast te niepolskie mają kodek DTS, który nie jest obsługiwany przez mój TV. Może w twoim przypadku jest tak samo?

Edit2: A i jeszcze jedno. Żeby pojawiła się opcja zmiany ścieżki dzwiękowej film nie może być zatrzymany. 

Marecki2
Pioneer
Opcje

Hmmmm, ciekawe. Może być tak jak mówisz, muszę się przyjrzeć...

0 Like