Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart hub problem z aktualizacją UE50j6240

(Temat utworzony: 29-11-2019 10:31 AM)
6145 Wyświetlenia
Staneq
Journeyman
Opcje

Witam,

mam problem tv UE50J6240 i od początku listopada jest problem z aplikacją smart hub tzn nie ma możliwości instalacji nowych aplikacji ponieważ ikona instalacji jest nie aktywna a pod ikoną mniejszym drukiem napisane jest, że aplikacja smart hub jest aktualizowana spróbuj ponownie później.

TV przywróciłem do ustawień do ustawień fabrycznych nic to nie pomogło, sprawa zgłoszona na infolinię samsunga (dostałem informację, że podobno wprowadzane są jakieś aktualizacje)
TV ma najnowsze oprogramowanie.

Proszę o pomoc

 

A dodatkowo co dziennie dysk zewnętrzny przestaje widzieć foldery i jedyną metodą na to jest reset ustawień smart hub i wtedy działa.

0 Like
Staneq
Journeyman
Opcje

Delate

0 Like
Staneq
Journeyman
Opcje

Cześć czytam o swoim problemie po necie i wyczytałem ze komus za granica eeprom reset pomogl, u siebie nie próbowałem jeszcze bo rodzina ogląda;). Ale pytanko czym różni sie taki eeprom reset od factory resetu z menu serwisowym?

Tu link

https://eu.community.samsung.com/t5/TV/Smart-hub-is-being-updated-Please-try-again-later/td-p/849736...

0 Like
MichałM
Expert
Opcje

Cześć @Staneq ,

 

Reset, o którym piszesz jest twardym resetem telewizora, nie przywraca on ustawień domyślnych w TV. Spróbuj go wykonać i daj znać czy pomogło.

0 Like
Staneq
Journeyman
Opcje

Niestety nic nie pomaga...

Problem w tym ze wolna pamięć wewnętrzna tv jest niewiadomo czemu w

Rowna 0kb...pisza podobnych przypadka ludzie w uk

0 Like
ZuzannaN
Pioneer
Opcje

@Staneq  Kontaktowałeś się z infolinią ? Technicy mają możliwość połączyć się z Twoim telewizorem zdalnie i wykonać głęboki reset serwisowy :), Jeśli nie, zachęcam do kontaktu pod numerem 801-172-678.

0 Like
StaneQ_
Apprentice
Opcje

Witam, dzwoniłem na infolnię ale tam genralnie to za dużo się nie dowiedziałem.

Poniważ, otrzymałem ogólnikową odpowiedz, że aplikacje mają być aktualizowane i trzba być cierpliwym (mimo tego, że mówiłem, że to wcalenie nie w tym problem) to jedyną radą dla mnie było podanie mi adresu serwisu w pobliż mojego miejsca zamieszkania... czyli generalnie tyle co można uzyskać z google po jakiejś minucie szukania...

a wrcając do resetu to i tak nie pomoże, poniważ problem w tym, że pamięć wewnętrzna się zapchała i na tą chwilę dostępnę jest 0KB , smart hub wisi w trakcie aktualizacji i podono nie ma możliwości tej pamięci skasować. Pisałem również na forum UK i okazuje się, że wiele osób po europie ma ten sam problem.

I w skórcie smartTV (czy jak to piszą już w UK dumbTV) ma fabrycznie dysk wew. w wielu modelach 1GB z czego prawie całość jest już na start zajęta, a potem w miarę użytkowania reszta się dopycha i dochodzi do sytuacji jak u mnie...

 

A infolinia samsunga w UK np jedyne co zaproponowała to oddanie TV serwisu na swój koszt w celu wymiany płyty głównej...

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MichałM  @ZuzannaN  Już taki głęboki reset był robiony i nie tylko jak widać, że u @Staneq   brakuje całkiem pamięci wewnętrznej po ostatnich zmianach ze Smart Hub. Ciekawy jestem, jak to wygląda u @kamil40013  w J6300 ?

20191207_095010.jpg

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2, Wygląda to tak.

 

20191207_125450.jpg

 

Nigdy nie przywracałem w nim ustawień fabrycznych od momentu zakupu.


0 Like
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @StaneQ_ Agent może połączyć się zdalnie i wykonać tzw. factory reset TV. Z sytuacji braku pozytywnego skutku, pozostaje kontakt z lokalnym serwisem. Niestety nie wszystko można załatwić/naprawić zdalnie.

0 Like
StaneQ_
Apprentice
Opcje

@MagdaB
Cześć Ja wiem, że zdalne połączenie nie pomoże, generalnie z tego co czytam po zagranicznych forach to ten problem pojawia się u dość sporej grupy ludzi w TV użytkowanych ok2 lata, u wszystkich ten sam problem SmartHub przestaje działać, a po jego resecie je w stanie permanetnej aktualizacji i nie można nic pobrać, a pamięć dostępna w TV 0MB.

 

A oddanie TV serwisu skutkuje propoazycją odpłatnej wymiany płyty bo podobno nie można tej pamięci wew. opróżnić, takie informacje otrzymał jeden człowiek w serwisie samsung w UK.

Ja w PL dzwoniłem do dwóch serwisów sasmsung i generalnie to odnoszę wrażenie, że zabardzo nie mają pojęcie co z problemem zrobić..

Powiem tak do teraz byłem wiernym fanem marki wszystkie modele tv oraz telefonu od kilkunastu lat zawsze miałem tego producenta, ale na chwilę obecną jestem rozczarowany.

 

a na sam koniec co do infolini to z całym szacunkiem, ale rozmowa z nimi jest tak ogólnikowa, że naprawdę szkoda czasu.

0 Like