Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

(Temat utworzony: 26-04-2018 03:42 PM)
1352 Wyświetlenia
MŁ
Apprentice
Opcje

Witam wszystkich.

Posiadam konsolę Ps4 Pro którą mam podłączoną do Tv UE55MU7042 przez modół One Conect kablem Hdmi.

W ustawieniach obrazu konsoli wszytsko mam na auto natomiast w Tv mam włączone na porcie do któego podłączona jest konsola  Hdmi Uhd Color. Problem polega na tym że podczas grania zanika w róznych odstępach czasowych obraz i dzwięk na 1-3 sekundy. Mam najnowszy soft w Tv jak i Konsoli. Próbowałęm już wszystkiego. W trybie Gra czy innym. Różnych opcji w ustawianiach obrazu konsoli. Wszystkich wejśc Hdmi w One connect. Różnych kabli Hdmi łącznie z certyfikowanymi Premium i nic. Problem ustaje jeżeli wyłączę w Tv opcję Hdmi Uhd Color na którym mam podłączoną konsolę. Z góry dziękuję za pomoc .

787 Odpowiedzi
PEIHA
Apprentice
Opcje

7 miesiecy ponad jest ten blad a wy nic nie robicie.2 pytania. Dlaczego Sony i Lg to ogarnelo a Samsung nie? 2 moze w formie zartu bo to jest smieszne co Pan napisal.kupuje wasz TV to mam sie za kazdym razem modlic zeby np dekoder od TV dzialal? To co mam kupic i ogladac co? Apke samsunga czy co? Bo nie rozumiem w 100%waszej nie kompatybilnosci!!!!!

0 Like
PEIHA
Apprentice
Opcje

Dodam ze na poprzednim szajsungu 4k hdr dzialalo wszystko ok wiec to chyba cos od was zresxta konsultanci w bok samsunga przyznaja ze blad jest w Tv Sony LG puscilo latke i wszystko dziala  wiec prosze nie mowic ze to wina konsoli

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@PEIHA

Nie twierdziłem, że jest to wina konsoli. Wskazałem tylko, że kompatybilność zależna jest od obu producentów.

Uwierz, że mi również zależy na wprowadzeniu stosownej łatki.

 

0 Like
simonldz
Journeyman
Opcje

Pytanie tylko czy po wyjściu nowej serii samsung nie oleje mu7002. Generalnie polecam ustawić w tv na złączu hdmi do którego jest podpięta konsola poziom czerni na "niski" a na ps4 pro w ustawieniach wideo rgb na "ograniczony" i problem znika. To gaśnięcie ekranu wygląda jakby rgb na kosnoli zmieniało się z ograniczonego na pełne bo taki sam zanik pojawia się kiedy zmieniamy te opcje. Kiedy na konsoli i tv obie opcje są na automatyczne to wystepują te problemy bo widocznie sprzęty nie mogą się zgrać i trzeba na sztywno to ustawić. 

PEIHA
Apprentice
Opcje

Sony i LG pokazalo ze wprowadzenie takiej łatki to nie jest lot w kosmos, u was ponad 7 miesiecy i ciagle ta sama spiewka

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Łatka zostanie wprowadzona, gdy tylko będzie to możliwe.

0 Like
PEIHA
Apprentice
Opcje

Gdy tylko będzie to mozliwe? Od czego to jest zalezne? Latka bedzie obejmowac kazdy TV? Ja mam UE55mu6172 wiec inny niz tutaj w poście

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@PEIHA

Zależy to harmonogramu prac inżynierów w centrali. Nie jestem w stanie podać Ci konkretnej daty oraz modeli.

Jak tylko otrzymam nowe informacje w tej kwestii, poinformuję Cię o tym w tym temacie.

 

0 Like
Lusiek89
First Poster
Opcje

U mnie ten sam problem. Telewizor Samsung UE49MU6472. Konsola PS4 Pro kupiona ok. miesiąc temu, wszystko działało bez zarzutu, aż kilka dni temu pojawiła się nowa aktualizacja do PS4 i się zaczęło... Ekran zanika na kilka sekund, a potem działa normalnie... W związku z tym obstawiam, że wina jest po stronie Sony. Wyłączyłem w ustawieniach konsoli protokół HDCP 2.2 bez ustawiania wersji 1.4 (ustawienia->system-.> HDCP - odznaczone). Następnie ustawiłem sztywne RGB w rozdzielczości i problem na tę chwilę nie występuje. Nie wiem niestety czy ma to jakiś wpływ na jakość grafiki w grach - szczerze, nie zauważyłem żadnej różnicy. Niestety, z wyłączonym HDCP nie można uruchomić Netflixa itd., ale ponowne włączenie nie zajmuje dużo czasu. Jeśli ktoś z Was ma jakieś informacje jaki wpływ ma wyłączone HDCP na jakość gier (HDR, 4K) to napiszcie. Ktoś się wypowiadał na zagranicznym forum, że nie ma to żadnego wpływu.

0 Like
simonldz
Journeyman
Opcje

Zmiana na 1.4 ma wplyw niestety na jakosc i moze nie obslugiwac hdr. Najlepiej ustaw czern na tym hdmi na niski a rgb na konsoli na ograniczony i powinno pomoc.

0 Like