Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU6172 rozłącza wifi w mieszkaniu po odpaleniu netflix

(Temat utworzony: 13-04-2018 08:31 AM)
2895 Wyświetlenia
nyno909
Explorer
Opcje

Witam wszystkich :smiling-face: !

 

Mam pewien problem: Od niedawna posiadam TV Samsung UE55MU6172. Jest on podłączony do WIFI - zasięg bardzo dobry, wifi jest na 4 urządzaniech (1x laptop, 1x telefon + tv) oraz do komputera stacjonarnego po kablu. Na wszystkich urządzeniach oprócz tv wifi działa idealnie. Od samego początku coś złego się dzieje np. z NETFLIXEM. TV jest podłączony z wifi, jednak po odpaleniu aplikacji, próbie zalogowania ,cały czas pokazuje mi się ekran ładowania aplikacji. I dzieje się dziwna rzecz. Mianowicie rozłącza mi wifi w całym mieszkaniu. Dzieje się to tylko i wyłącznie gdy uruchamiam internet na TV i netflixa. Wcześniej tymczsowo rozwiązałem sprawę poprzez reset ustawień smarthub. Przez ponad miesiąc wszysko działało jak trzeba, jednak problem powrócił.. Wczoraj również probowałem zrobić reset ustawień smarthub, jednak nie przyniosło to żadnego efektu.. Miał ktoś taki problem? Powiem szczerze, że rozkładam ręce. Dodam, że mam router TP-LINK i na pewno nie jest to wina słabego zasięgu, bo gdy netflix działał to filmy  w 4k śmigały bez zająknięcia + mam router w niewielkiej odległości od telewizora. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

0 Like
55 Odpowiedzi
LeszekJ
Voyager
Opcje

Też nie wiedziałem, że do  ~25 Mb/s trzeba high-endu...

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@nyno909 a sprawdzałeś do ilu urzadzeń jednocześnie jest w stanie obsłużyć ten router?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
nyno909
Explorer
Opcje

To raczej nie ma znaczenia ile router obsłuży urządzeń, bo nawet jak odłącze wszystkie urządzenia z routera i z wifi korzystam tylko na TV, to i tak internet potrafi się wysypać. Póki nie korzystam z interenetu w TV to mogę korzystać jednocześnie z paru urządzań naraz i na każdym oglądać film online w 4k.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
O to mi chodziło, czy sprawdzone pod tym kątem?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mlyn
Explorer
Opcje

Jeżeli pada też po kablu to znaczy, że wiesza Ci się router. Rozumiem, że resetujesz tylko swojego TP-linka - modemu od dostawcy Internetu/kablówki nie dotylasz. Samsung może mieć coś za uszami ale obojętnie co się dzieje po wi-fi Internet po kablu powinien chodzić. Jaki masz model Tp-linka ? Póbowałeś aktualizować firmware routera ?

A co to znaczy, żu Ciebie, że wysypuje się Internet ? Strony się nie otwierają czy otwierają się wolno ? Jak router wisi daje się pingować jego interface wewnętrzny/zewnętrzny ? Chodzą pingi na DNS Googla ? ( polecenie ping 8.8.8.8 -t).

Od jakiego dostawcy masz Internet ?

0 Like
mlyn
Explorer
Opcje

Zobacz też z jaką prędkoscią laczy się TV z routerem -  a,b,g,n.  Mi moje Samsungi łączą się w paśmie n. Powinienieś gdzieś to zobaczyć w routerze - jakaś diagnostyka, lista hostów zalogowanych do routera itd.

0 Like
nyno909
Explorer
Opcje

Tak, po zawiszeniu resetuje router. Model routera to: TP-LINK TL-WR841N. Firmware zaktualizowane. Wysypywanie internetu - tzn. internet w ogóle przestaje działać. Tam gdzie mam podłączony router z komputerem po kablu przy ikonce dostępu do internetu poakzuje się ten żółty znaczek z wykrzyknikiem świadczący, że internet nie działa. Internet mam z multimedii. jeśli chodzi o pingowanie interface oraz czy chodzą pingi na DNS od google, to niestety będę mógł sprawdzić dopiero w niedzielę. Najbardziej w tym wszystkim dziwne jest to, że router się wysypuje tylko przy korzystaniu z neta na tv... Nie sądziłem, że będą z tym takie problemy.

0 Like
Piotr44
Journeyman
Opcje

Witam 

Rozwiązałeś może problem wifi? Mam taka samą konfiguracje sprzętową i tak samo zachowuje się telewizor.

0 Like
nyno909
Explorer
Opcje

 Witam,

Niestety nie... Był okres gdzie przez bardzo dłuuuuugi czas wszystko działało, ale ostatnio problem ponownie powrócił - niewoadomo dlaczego. U Ciebie dzieje się coś takiego tylko na netflix czy masz też taki sam problem przy odpalaniu innych aplikacji ? 

0 Like
Piotr44
Journeyman
Opcje

Witam

Mam problem z działaniem telewizora z aplikacja HBO GO. Próbowałeś zmiany routera?

0 Like