Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU6172 rozłącza wifi w mieszkaniu po odpaleniu netflix

(Temat utworzony: 09-04-2018 11:02 AM)
15875 Wyświetlenia
nyno909
Explorer
Opcje

Witam wszystkich :smiling-face: !

 

Mam pewien problem: Od niedawna posiadam TV Samsung UE55MU6172. Jest on podłączony do WIFI - zasięg bardzo dobry, wifi jest na 4 urządzaniech (1x laptop, 1x telefon + tv) oraz do komputera stacjonarnego po kablu. Na wszystkich urządzeniach oprócz tv wifi działa idealnie. Od samego początku coś złego się dzieje np. z NETFLIXEM. TV jest podłączony z wifi, jednak po odpaleniu aplikacji, próbie zalogowania ,cały czas pokazuje mi się ekran ładowania aplikacji. I dzieje się dziwna rzecz. Mianowicie rozłącza mi wifi w całym mieszkaniu. Dzieje się to tylko i wyłącznie gdy uruchamiam internet na TV i netflixa. Wcześniej tymczsowo rozwiązałem sprawę poprzez reset ustawień smarthub. Przez ponad miesiąc wszysko działało jak trzeba, jednak problem powrócił.. Wczoraj również probowałem zrobić reset ustawień smarthub, jednak nie przyniosło to żadnego efektu.. Miał ktoś taki problem? Powiem szczerze, że rozkładam ręce. Dodam, że mam router TP-LINK i na pewno nie jest to wina słabego zasięgu, bo gdy netflix działał to filmy  w 4k śmigały bez zająknięcia + mam router w niewielkiej odległości od telewizora. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

0 Like
55 Odpowiedzi
LeszekJ
Voyager
Opcje

Tak, znam ten problem już z dwóch smart TV Samsunga z wbudowanym modułem WiFi. 

Wieszał się router Technicolor (UPC), wieszał się Netgear i ZyXEL. WiFi z TV Samsunga pewnie działa rewelacyjnie w laboratorium, ale nie bardzo w okolicy gdzie jest 10-20 sieci bezprzewodowych. Nie walczyłem długo - TV jest teraz na kablu LAN i jest OK.

 

Ze słownika eksperta: zrób update firmware-u, odłącz TV na 15 minut od zasilania, ustaw adres DNS na 8.8.8.8, poproś wsparcie o zdalny reset pamięci cache, itd.

Nic to nie pomoże;)

0 Like
nyno909
Explorer
Opcje
Dziękuję za odpowiedź. Najgorsze jest to, że nie mam możliwości podłączenia kablem routera z TV. Z resztą nie po to kupuje tv z wifi, żebym teraz ciągnął kabel przez korytarz, mimo pełnego zasięgu.. Coś czytałem o konflikcie IP, albo o zmianie kanału w routerze - ktoś, coś :smiling-face: ?
0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

Zainstaluj WiFi Analyzer na jakimś telefonie z androidem, przyjrzyj się czy jest wolny (mniej zatłoczony) kanał WiFi i ten ustaw na routerze. Na pewien czas pomoże.

Konflikt IP jest mało prawdopodobny jeśli to Twój własny router rozsyła adresy do klientów (DHCPd). No chyba, że masz dowcipnego domownika, który ręcznie ustawia sobie zajęty adres IP.

 

BTW: słyszałeś o PLC? Tak się łatwo łączy kablem bez układania nowych kabli.

nyno909
Explorer
Opcje

PLC obiło mi się już o uszy, ale nie wnikałem w ten temat. Czeka mnie dziś batalia z ustawieniami routera. Jednak Twój wpis o ,,tymczasowości" takiego rozwiązania trochę mnie przeraził. W takim wypadku będę się musiał zainteresować tym PLC. Oczywiście jeślikomuś udało się całkowicie rozwiązać ten problem to będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugiestie.

0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

Nie znalazłem innego rozwiazania niż wyłączenie WiFi w TV. Na kablu (a używam PLC żeby nie układać nowych) streaming jest OK nie tylko z Netflixa.

Dziwne i niepokojące jest to, że mogę obejrzeć film na telefonie lub tablecie po WiFi, ale nie na TV (wszystko Samsunga). Tizen ma buga?

0 Like
nyno909
Explorer
Opcje

Najśmieszniejsze jest u mnie to, że jak odpalam 4k z YT to nic nie rozłącza. A jak odpale netflixa to od razu rozłącza mi wifi w całym mieszkaniu i muszę restartować router.  Jak odpalę netflixa na tablecie, laptopie czy telefonie to takie cuda się nie dzieją. Wkurzające to jest.

0 Like
mlyn
Explorer
Opcje

Mam 2 telewizory samsunga UE32ES6800 i UE55Mu8000 oba podłączone po wi-fi.

Dookoła sieci od ... (mieszkanie w bloku).  W routerze ustawiłem najmniej zatłoczony kanał. I żadnych problemów z wi-fi na telewizorach, telefonach, laptopach itd. Na routerze mam ustawione na podstawie MAC adresów stałe adresy IP dla wszystkich urzadzeń. DNSy wpisane z palca w routerze na stałe.

Stawiam na router. Obojętnie co by się nie dzialo na telewizorze router nie ma prawa wyłączyć sieci wi-fi.

Ja używam kilkuletniego Vigora 2130 (Drytek) - tylko on ma maksymalną przepustowośc 800Mb (Drytek dla swoich urządzeń jako jeden z niewielu producentów podaje ten parametr). Pytanie jakie parametry ma twój TP Link ? Może netflix (niestety nie mam i nie mogę sprawdzić nie mam Netfixa) ciągnie więcej informacji z TV niż inne kanały. I router wykłada się na uploadzie :smiling-face:

A może Samsung w połączeniu z Netfixem wysyła jakieś dziwne pakiety, które wykładają router.

A patrzyłeś czy jak wyleci ci wifi to masz Internet po kablu na na laptopie ?

0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

Tutaj dalszy ciąg zagadki. 

D7000 potrzebował niewielkiego bitrate-u z oczywistych powodów a problem i tak występował...

0 Like
nyno909
Explorer
Opcje

Maksymalna prędkość transmisji bezprzewodowej mojego TP-Linka wynsi 300mb/s. Jeśli chodzi o inne parametry to nie wiem, które są istotne, żeby je wkleić na forum. Jak  wysypuje mi się wifi to również nie mam internetu po kablu. Generalnie to jest na bank coś z ustawieniami routera. Kiedy udostępniam internet przez telefon to netflix na tv za każdym razem działa. W ustawieniach routera wybrałem najmniej zatłoczony kanał i wczoraj na 10 prób połącznie się z kontem na netflix, 6 było zakończonych sukcesem. Czyli coś się poprawiło, ale nie do końca. Ciekaw jestem jakie jeszcze ustawienia są do zmiany. Ew. może trzeba po prostu wymienić router, bo ten co mam to nie jest żaden ,,high end"...

0 Like