Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z telewizorem

(Temat utworzony: 15-05-2017 12:21 PM)
2541 Wyświetlenia
Adik
Student
Opcje

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z aplikacja youtube na TV UE65KS9590. Po uruchomieniu, miniaturki filmow nachodzą na siebie i dopiero po wskazaniu ich i przyciśnięciu przycisku w bok, sie rozwijają. Podczas odtwarzania caly czas w prawym rogu wyświetla sie strzałka z napisem "powrót do góry". Po wejściu w "Ustawienia", nie można nic wybrać/zmienić. Reset SmartHub pomaga tylko na krotki czas. Oprogramowanie aktualne. Proszę o radę co z tym zrobić.

0 Like
4 Odpowiedzi
grodziak93
Pathfinder
Opcje
cześć, a próbowałeś dodatkowo przywrócić ustawienia fabryczne/przeinstalować samą aplikację YouTube?

♫♪ to co się dzieje, naprawdę nie istnieje ♫♪
0 Like
Adik
Student
Opcje

Restart do ustawień fabrycznych nie pomaga. Samej aplikacji Youtube chyba nie da sie przeinstalować, gdyż jest to aplikacja zainstalowana fabrycznie a tych nie da sie odinstalowywać.

Poniżej zdjęcie jak to wygląda.

Youtube.jpg

0 Like
grodziak93
Pathfinder
Opcje
rzeczywiście dziwne...to w takim razie chyba nie mam pomysłu co to może być, ktoś coś?

♫♪ to co się dzieje, naprawdę nie istnieje ♫♪
0 Like
MichałL
Pathfinder
Opcje

Hej @Adik

 

Podany model nie jest oferowany na rynku Polskim stąd może być inne oprogramowanie, które może w sobie posiadać jakieś błędy, sprawdź czy jest dostępna aktualizacja dla Twojego TV w Menu>Pomoc Techniczna>Aktualizacja oprogramowania>Akt. teraz. Jeśli TV nie zaktualizuje się to wtedy polecam skontaktować się z Youtube gdyż oni odpowiadają za aplikację i jej błędne działanie adres kontaktowy jest w aplikacji YT, czyli youtubetv-help@google.com.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like