Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Parowanie (Podłączenie) pilota Smart Control.

(Temat utworzony: 26-03-2018 08:15 AM)
121847 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Po włączeniu telewizora po raz pierwszy pilot Samsung Smart przeprowadza automatyczne parowanie z telewizorem. Jeśli pilot Samsung Smart nie zostanie automatycznie sparowany z telewizorem, skieruj go w stronę czujnika pilota na telewizorze, a następnie jednocześnie naciśnij przyciski wstecz.png oraz playpausa.png i przytrzymaj je przez co najmniej 3 sekundy.

 

pilot.png

 

Proste prawda?  Udanego korzystania.

118 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
U mnie poszło to z automatu, zaraz po załadowaniu baterii.
Po wyjęciu i ponownym włożeniu baterii, w ramach testów, również.
Ale pozwoliłem sobie sprawdzić tę kombinację i też zadziałało. :winking-face:

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
WB14
Apprentice
Opcje

Próbuje tak zrobić ale cały czas na ekranie pojawia sie słowo NIEDOSTĘPNY. Na pilocie działa tylko przycisk włącz/wyłącz. Przy naciskaniu innych przycisków dioda zarówno na telewizorze jak i pilocie sie świeci jednak nic sie nie przełącza tylko cały czas pokazuje NIEDOSTĘPNY.     Telewizor: SAMSUNG UE40MU6442   Z góry dzieki za pomoc bo już nie mam pojęcia jak to zrobić.

Pilot Samsung Smart Control 

 Pilot Samsung Smart Control RMCRMM1AP1 BN59-01265A 2017 org

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Obawiam się, że nie pozostaje nic innego jak przywrócenie tv do ustawień fabrycznych i chwilowe usunięcie baterii z pilota.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
WB14
Apprentice
Opcje

Może głupio to zabrzmi ale jak mam to zrobć bez pilota ? Na telewizorze jak wchodzę głowym przyciskiem to mam do wyboru KANAŁ GÓRA - KANAŁ DÓŁ-GŁOŚNIEJ -CISZEJ -ŹRÓDŁO. Potwiedzając głównym przyciskiem na telewizorze opcje ŹRÓDŁO na telewizorze pojawie sie znowu magczine NIEDOSTĘPNY....

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A próbowałeś usunąć baterie z pilota na jakiś czas? Odłącz telewizor od sieci na 10 min. i spróbuj ponownie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
WB14
Apprentice
Opcje

Pomogło ! ale faktycznie na dłużej trzeba odłączyc z sieci i wyjąć baterie z pilota - nie na chwile jak zrobilem to wczesniej.

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Czas odłączenia od sieci i wyjecie baterii musi pozwolić na całkowity zanik napięcia elektrycznego w układach, czyli zanik wszystkich zapisanych informacji w pamięciach podręcznych. Najczęściej 5~10 min. powinno wystarczyć.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Maniak89
Apprentice
Opcje

Panowie mam taki sam problem jak kolega wyżej. Reset pomógł ale tylko na chwilę. Wygląda na to, że w TV po jakimś czasie od wyłączenia pilotem zawiesza się moduł bluetooth, po odłączenie od prądu bez problemu parkuję się z pilotem i działa do czasu wyłączenia i kilkunastu minut nie używania tv wtedy znowy się zawiesza I pilotem smart da się tylko włączyć TV. Ma ktoś jakiś pomysł? 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
@Maniak89 potwierdzam ten bug. Ujawnił się po jednej z aktualizacji. Trzeba czekać na kolejną z poprawką. Korespondowałem na ten temat już z jednym z naszych ekspertów.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like