Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odtwarzanie napisów w RU7172 UE55RU7172

(Temat utworzony: 04-01-2020 10:30 AM)
1241 Wyświetlenia
Lerrik
Student
Opcje

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Mój nowy dziś uruchomiony telewizor Samsung UE55RU7172 nie odtwarza napisów do filmów zlokalizowanych na dysku sieciowym w sieci lokalnej. Film nie ma wbudowanych napisów, napisy są podane w pliku .srt o identycznej nazwie jak film. Telewizor bez problemu odtwarza ten sam film z napisami jeżeli skopiuję go na pendive i podłączę go do gnbiazda USB. 

Mój poprzedni telewizor, sześcioletni Samsung UE46F6770 odtwarzał napisy z tego samego dysku sieciowego bez najmniejszego problemu, stąd moje zdziwienie. Dla uprzedzenia pytań dziś pobrałem i telewizor zaaplikował najnowszą wersję oprogramowania dostępną w sieci. Czy ktoś ma jakiś pomysł ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Artur

 

0 Like
9 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Lerrik  Trochę się zmieniło od czasów modeli "F" jaki miałeś więcej znajdziesz w instrukcji od strony 157 Obsługa napisów

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201910/20191024133448825/MUSDVBEUR-3.0.0_EM_MUSE_EU_POL...

Lerrik
Student
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@Lerrik  Trochę się zmieniło od czasów modeli "F" jaki miałeś więcej znajdziesz w instrukcji od strony 157 Obsługa napisów

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201910/20191024133448825/MUSDVBEUR-3.0.0_EM_MUSE_EU_POL...


Hej,

 

Dzięki za link. Przeczytałem, .srt jest obsługiwane. Jak pisałem: z USB działa, z dysku sieciowego nie. Coś się zmieniło jeżeli chodzi o DLNA ? Na NASie (dysku sieciowym) mam uruchomiony Twonky Server (DLNA) i jak pisałem poprzedni telewizor radził sobie w ten sposób z napisami.

 

A.

0 Like
pyoter
Navigator
Opcje

https://www.samsung.com/pl/tvs/uhdtv-ru7172/UE55RU7172UXXH/

 

W specyfikacji tego modelu nie ma nic o obsłudze dysków sieciowych. Jeżeli chodzi o DLNA, to w telewizorach Samsung można wykorzystać tę funkcję za pomocą urządzeń mobilnych(Smart View/Smart Things) i za ich pomocą przekazywać zapisane na urządzeniu treści na ekran telewizora.

Co do dysków sieciowych, odtwarzania treści, napisów itd. ta funkcja może nie działać poprawnie a nawet nie działać w ogóle. Może to być związane z dyskiem, serwerem, siecią itp. itd. Raczej ciężko będzie dojść co w Twoim przypadku jest nie tak. Pozostaje metoda prób i błędów lub konsultacja z kimś kto używa takiej samej konfiguracji sprzętowej i udało mu się rozwiązać pomyślnie kwestię napisów.

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Lerrik, Sprawdziłem, jak wygląda odtwarzanie filmów z napisami na moim Q60 w połączeniu z dyskiem sieciowym WD i jest dokładnie taka sama sytuacja jak u Ciebie. Telewizor nie widzi napisów znajdujących się na dysku sieciowym. Odtwarzając ten sam film z dysku USB, napisy działają bez problemu. Wygląda to na błąd w oprogramowaniu i na ten moment raczej nie znajdziemy rozwiązania.


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kamil40013 Ja ma dysk podłączony do routera Netgear r7800 dlna i napisy są wyświetlane na modelu UE43RU7472 

@pyoter  Jakie modele mają według ciebie DLNA ?

 

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2, Używasz Twonky DLNA ?


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kamil40013  ReadyDLNA media server

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Okazało się, że u mnie za brak napisów w filmach odpowiada nieaktualna wersja Twonky Server 7.2 na dysku sieciowym. Po zainstalowaniu i uruchomieniu Twonky Server w najnowszej wersji 8.5 napisy ruszyły.

 

@Lerrik, Sprawdź jaką wersję Twonky masz zainstalowaną na dysku.


Lerrik
Student
Opcje

@kamil40013, dzięki za informację. Na moim NASie jest stara wersja, 7.2.6-1. Niestety to stary Zyxel z zamkniętym systemem, nierozwijanym już od trzech lat firmwarem, więc pewnie nie podniosę wersji. Mimo wszystko bardzo dziękuję za zajecie się tym tematem, trochę mi sie rozjaśniło. Prawdopodobnie zmienię NAS, lub czasowo wykorzystam jakiś stary PC  na cele media center. 

0 Like