Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S7 po aktualizacji do 8.0 OREO czuwanie sieci/cell standby jak naprawić? Zużycie baterii.

(Temat utworzony: 30-11-2018 12:35 AM)
954 Wyświetlenia
gaweu
First Poster
Opcje

Dzień dobry, zaktualizowałem android nougat do oreo i mam problem z czuwaniem sieci/battery standby. Otóż znajduje się to na 1 pozycji jeśli chodzi o zużycie bateri. Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych nie odniosło skutku.

Jestem rozczarowany, telefon dużo lepiej działa na oreo, ale to czuwanie sieci to jakaś kpina.

 

Co mam zrobić w tej sytuacji? Oddawać telefon do serwisu?

Proszę o pomoc.

0 Like
59 Odpowiedzi
Damian K
Hotshot
Opcje

@Rumcajs

 

Pisałem to już wcześniej w tym temacie i zostało to potwierdzone przez samych userów - jest to jedynie błąd wyświetlania danych w tym miejscu, pokazuje zużycie sieci komórkowej przez konkretne aplikacje.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
mchabi01
Student
Opcje

Ja mam S7 w t-mobile. Telegon trzymał mi na andku 7 ponad 1 dzień (średnio półtora). Musiałem się napocić by zjechać do 1 dnia . Po aktualizacji do Oreo, bateria bez zmian. Niestety ponad tydzień temu dostałem większą aktualizację i masakra. Muszę się napocić, żeby bateria wytrzymała dobę. Przeważnie 14h. przy poprzednim użytkowaniu. Zobaczymy, zgłosiłem już do nich z tydzień temu, dostałem info, że przekazali technikom i czekam. A może to taka praktyka, żeby kupić S8, S9... geneneralnie to chyba ostatni Samsung jaki kupiłem... szkoda, kilka lat już jestem z eSami, ale jak to ma tak wyglądać. Zawsze ładowałem normalnie (nie szybkim ładowaniem, na oryginalnej ładowarce), tylko aktualizacja i wszystko się posypało 😞

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Czasem zdarza się, że aktualizacja namiesza w plikach systemowych. Warto wykonać kilka prostych kroków i wyczyścić pamięć cache, a jeśli to nie przyniesie rezultatu, przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.

 

Jak wykonać opcję "Wipe cache partition" oraz "Hard Reset" opisano w poniższym temacie. Przed "Wipe data/factory reset" nie zapomnij wykonać kopii zapasowej danych i odpiąć konta Google.

Soft / Hard Reset oraz Tryb bezpieczny.

 

Ostateczność analiza techniczna w serwisie, gruntowne przegranie oprogramowania lub wymiana baterii.

0 Like
Paweł_Pery
First Poster
Opcje

Witam czy jest jakiś problem rozwiązując zużycie baterii? Bo to jakiś absurd jest przejazd z siedlec do Warszawy pociągiem.

Chwila na Instagramie chwila gry w hustle castle.

Telefon odpietu od ładowarki o 4:30 efekt godzina 7 pozostało 75%.

Cache nie mogę wyczyść bo wyrzuca mi tam jakiś błąd w recovery menu.

Reset fabryczny poszedł nic nie dało. 

Jakieś rozwiązanie pacjent Samsung s7

0 Like
Rumcajs
First Poster
Opcje

Mogę Ci powiedzieć tylko tyle , że u mnie po Factory reset i wipe partition cache , bez żadnych buckupow , wszystko instalowane od nowa jest bardzo duża poprawa ale mimo wszystko bateria nie trzyma już tak jak przed aktualizacją do oreo.

0 Like
Paweł_Pery
First Poster
Opcje

Ale ja nie mogę zrobić wipe bo wyrzuca jakiś błąd. 

Później postaram się go opisać. 

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Można użyć prostej komendy jak na filmie bez potrzeby robienia factory reset

https://www.youtube.com/watch?v=JYio9h7S8tE

0 Like
Aris181
Journeyman
Opcje

Witam ja też zrobiłem ustawienia fabryczne hard reset i wipe .. lecz to niewiele zmienia w kwestii bateri dramat jedynie co telefon płynniej  chodzi tylko tyle bateria nawet nie potrafi do wieczora wytrzymać od godziny 13 czasami przy średnim użytkowaniu  tragedia ...

mchabi01
Student
Opcje
Niestety, wyniki kolejnych aktualizacji dają mierne efekty. Praca na baterii jest niezadowalająca 😞
0 Like
Aris181
Journeyman
Opcje

Jakie wasze odczucia po aktualizacji z tego tygodnia wydaję mi się że jest trochę lepiej Z baterią  a wy jak uważacie?

0 Like